”B”: S Komárnom deľba bodov po výsledku 1:1
ŽK: 16. Jambor, 58. Leitner - 9. Saláta, 72. Szöcs, 89. Abrahám, 90. Krela
Rozhodca: Kišš - Kmec, Lauer
Teplan - Tandara, Capko, Leitner, Suľa (C) - Mráz, Myslovič (46. Slebodník), Goljan (46. Iľko) - Kaprálik (46. Holáň), Jambor (72. Kostúr), Yenne

KFC Komárno
Bréda - Popovič, Saláta, Szöcs, Šurnovský (67. Pittner) - Šimko, Szetei (79. Špak) - Domonkos (K) (79. Sidibe), Nguidjol, Matić (66. Krela) - Tóth (66. Abrahám)
V stredajšej dohrávke 17. kola nás čakal duel proti tabuľkovému susedovi z Komárna. Prvý polčas zápasu nám veľa futbalovej krásy, s výnimkou Kaprálikovej tyčky, nepriniesol. Úvod druhej polovice sme využili na trojité striedanie a následne prišli už aj góly. Najprv sa v 69. minúte presadil hosťujúci Szöcs a o desať minút vyrovnával žilinský Filip Mráz. Stretnutie sa tak napriek našej snahe v závere skončilo zmierlivou remízou 1:1.

Za hustého sneženia a až nefutbalového počasia sme nastúpili v zostave aj s niektorými hráčmi z prvého tímu MŠK. Tradične nás zdobila voltová farba dresov a rovnako aj túžba získať tri body.

Úvodných pätnásť minút nám výraznejšiu šancu neponúklo a o loptu sa skôr bojovalo v strednej časti ihriska. Prvý náznak priniesla 19. minúta, keď po odrazenej lopte už už pálil Patrik Myslovič, obrana hostí ho však včas zblokovala. O tri minúty sa k tvrdej strele z uhla dostal Adam Goljan, no brankár Bréda ju stihol nohami vyraziť. V 28. minúte sa k prvej pološanci dostal aj hosťujúci Matić, ktorého hlavička skončila vedľa brány Mareka Teplana. Aktívne sa prezentoval Goljan, ktorý to opäť skúšal, no tentokrát jeho strela spoza šestnástky skončila iba vysoko nad. Počas 37. minúty to bol znovu Goljan, ktorý z ľavého kraja servíroval loptu pre Mysloviča, jeho technickú strelu vytesnil brankár hostí. Z ďalšej akcie sa už takmer gólovo presadil Adrián Kaprálik, individuálny prienik nášho krídelníka skončil, bohužiaľ, iba na tyči. Minútu pred koncom polčasu to z podobnej situácie, ako pár minút predtým, skúsil Myslovič, avšak opäť nad. S vypršaním základnej hracej doby prvej polovice strieľala z diaľky žilinská desiatka - Goljan, ale ani táto strela nepriniesla gólovú radosť.

Druhé dejstvo sme začali až trojnásobným striedaním, pri ktorom na ihrisko vybehla trojica čerstvých hráčov - Holáň, Iľko a Slebodník. Z trávnika, naopak, smerom dole putoval trojlístok Myslovič, Goljan a Kaprálik. Aktívnejšie však začalo Komárno, Nguidjola vo veľkej príležitosti, našťastie, stihla odzbrojiť žltozelená obrana. V 59. minúte prišiel nebezpečný priamy kop hostí, Teplanovi však veľa roboty nenarobil. O ďalších pár minút to nepríjemným projektilom skúšal komárňanský Szetei, lopta smerujúca do stredu brány neohrozila Teplana. Gólové parametre mala situácia zo 68. minúta, tá v bráne ešte neskončila, no po nasledujúcom rohu sa už Komárno mohlo tešiť. Lopta prepadla až na zadnú tyč k Szöcsovi a ten už vedel, čo má robiť. Po obliehaní pokutového územia súpera sme sa v 79. minúte dočkali vytúženého gólu aj my, Filip Mráz si hodil loptu a utešenou strelou z cca 25 metrov vyrovnal na 1:1. Záverečné minúty sa odohrávali na polovici súpera, naša snaha ale víťazný gól nepriniesla.

Dohrávka 17. kola teda priniesla nerozhodný výsledok, ktorý nám zabezpečil ďalší dôležitý bod v tabuľke druhej najvyššej ligy. Už túto nedeľu sa opäť na domácom štadióne postavíme lídrovi súťaže z Banskej Bystrice.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina
"Podľa môjho názoru sme boli lepším mužstvom, mali sme dobrú prechodovú fázu, ale opäť nám nevychádzala finálna fáza. Stretnutie ponúklo minimum šancí, obidva tímy nastrelili žrď a strelili po góle. Pri našom góle to bola podobná situácia ako už predtým viackrát v zápase. Tento raz sme boli pokojnejší s loptou, podržali sme ju a dobre zakončili. Takýchto situácii sme mali viac, bohužiaľ, boli sme zbrklí a nedotiahli ich do gólového konca. Som rád, že sme duel dotiahli aspoň do remízového stavu. Doma by sa body nemali strácať, no s prihliadnutím na priebeh hry, berieme aj bod."
Filip Mráz, stredopoliar MŠK Žilina
"Súpera sme mali zlomiť už v prvom polčase, mali sme tam viacero šancí. Keby sme Komárno zatlačili a premenili nejakú z nich, bol by z toho úplne iný zápas. V druhom polčase sme dostali lacný gól zo štandardky a potom sa nám, našťastie, podarilo vyrovnať mojím prvým gólom. Chcel som to vyskúšať spoza šestnástky, padlo to tam a ja som veľmi rád, že som pomohol tímu k remíze. Získali sme tak dôležitý a cenný bod do tabuľky, ktorý nám určite pomôže."