”B”-tím: Konečne chuť víťazstva, Púchov sme porazili 5:1
Góly: 12. a 65. Jibril, 5. Kaprálik, 44. Gamboš, 81. Kostúr - 23. Mráz
ŽK: 28. Kaprálik, 39. Suľa - 53. Pavlovič, 61. Michlík, 84. Lacko
Rozhodca: Marsal - Sluk, Bobko
Teplan - Suľa (80. Majdan), Kopas, Minárik (C) , Javorček - Gamboš, Diaz (75. Nemčík), Slebodník - Kaprálik (75. Goljan), Jibril (66. Kostúr), Iľko

MŠK Púchov
P. Pilný - Ozimý, Pavlovič, Varga, Lacko, Loduha (87. Kopiš), Kapustniak (60. Petro), Michlík, Martinček (69. Štefanec), Mráz (87. D. Pilný), Rypák (69. Prekop)
Počas reprezentačného víkendu pokračovala II. liga svojím 12. kolom, v ktorom sa futbalisti MŠK Žilina B predstavili pod Dubňom proti Púchovu. Pre nového trénera Vladimíra Veselého to bola domáca premiéra, ktorá bola zároveň ovenčená dôležitými tromi bodmi a víťazným imperatívom. Púchov totiž odišiel spod Dubňa s prehrou 5:1 najmä vďaka gólovému prvému polčasu žltozelených.

Šošoni posilnení o viacerých hráčov "A"-tímu začali najlepšie možne, na ľavej strane po spolupráci dvojice z nich - Patrika Iľka a Dominika Javorčeka - poslal druhý z nich pred Pilného prízemný center, ktorý sa cez viacerých dostal na päťke ku Adriánovi Kaprálikovi a ten nás poslal do vedenia - 1:0. Púchov odpovedal presnou strelou Kapustniaka, ktorého pokus našťastie opečiatkoval iba tyč brány Mareka Teplana. V 12. minúte sme si zakričali gól po druhýkrát, Kaprálik zapol svoje motory na pravej strane, presným centrom našiel pred bránou Taofiqa Jibrila, ktorý dokonalým výskokom upratal loptu hlavičkou do protipohybu Pilného - 2:0. Nigérijčan si tak pripísal druhý gól v druhom zápase. V 17. minúte mohol byť náš náskok už trojgólový, kľučky Iľka a následná strela iba tesne minula ľavú tyč púchovskej brány. Tretí gól padol, no do našej siete, Mráz dostal v úniku ideálnu loptu na ľavú stranu a krížnej strely sa síce Teplan dotkol, ale loptu nedokázal vytlačiť mimo siete. Púchov ožil a Teplan nás zachránil dobrým zákrokom - Martinčeka vychytal svojimi rukavicami. Agilný Jibril mohol pridať svoj druhý gól v zápase, opäť výborne hlavičkoval, no s Púchovom hralo brvno. V 35. minúte sa činil Pilný, keď vychytal Diaza a aj Javorčeka z dorážky. Hostia hrýzli, v 40. minúte sa lopta dostala na zadnej tyči k Michlíkovi, ktorý našťastie prestrelil. Udreli tak domáci, Slebodník ukážkovo vysunul Gamboša, ktorý sa sám pred Pilným nepomýlil - 3:1.

Druhé dejstvo odštartoval gól Jibrila, ale pre postavenie mimo hry neplatil. Afričan v 52. minúte už v ofsajde nebol, ale Pilného po zemi neprekonal. Aktívny Jibril sa dočkal až v 65. minúte, opäť sa zavesil do vzduchu po centri Gamboša a z tesnej blízky prekonal Pilného - 4:1. Definitívu mohol pridať Kopas, ale z priameho kopu mieril vedľa. Tú priniesla až krásna, kolmá akcia MŠK, striedajúci Adam Goljan vysunul na ľavej strane Javorčeka, ktorý to "načechral" Adamovi Kostúrovi a ten svojím prvým gólom v žltozelenom drese pečatil našu výhru - 5:1. V 86. minúte nepridal náš šiesty gól Iľko, ktorého rukou vychytal Pilný. Púchovský brankár reflexne vyrazil aj pokus Kostúra.

Zverencov trénera Vladimíra Veselého to však mrzieť nemuselo, po viac ako dvoch mesiacoch sme sa totiž tešili z výhry a troch bodov do tabuľky.

Vladimír Veselý, tréner MŠK Žilina B
"Úvod bol dnes z našej strany veľmi dobrý, za stavu 1:0 súper nastrelil tyčku, čo bolo zlomovým momentom. Každopádne, som rád, že si dnes chalani schuti zahrali, odmakali to. Boli sme nebezpeční a vytvorili sme si veľa príležitostí, navyše aj efektivita bola na našej strane. V poli bol Púchov nepríjemný, ale trestali sme chyby a zaslúžene vyhrali. Verím, že pozitívny výsledok nás naštartuje."
Taofiq Jibril, útočník MŠK Žilina B
"V prvom rade chcem poďakovať za šancu, ktorú som dostal. Do zápasu sme vstupovali s úmyslom zvíťaziť, pretože situácia v tabuľke si to jednoznačne vyžadovala. Dali sme do toho všetko, výsledkom je vysoká výhra a dôležité tri body. Pri góloch som sa snažil byť v dobrej pozícii pre spoluhráčov. Celkovo som sa cítil na ihrisku výborne, spoluhráči mi pomohli a vyburcovali ma svojou hrou k dobrému výkonu. Som šťastný za góly aj za zaslúžené víťazstvo."