Góly: 38. Holáň. 78. Slebodník - 52. Petráš, 59. Vaculík
Rozhodca: Parilák - Hrčka, Hrenák
Belko - Anang (46. Suľa), Nemčík (C), Nagy, Javorček (46. Bari) - Farský, Gomola (66. Hamza), Holáň - Slebodník, Jambor (66. Kostúr), Goljan (77. Leitner)

FK Dubnica nad Váhom
Digaňa - Švec, Čurik (86. Cyprian), Janček, Kuzma, Bilovský, Pagáč, Párkaň (83. Matúš), Pleva (C) (46. Vaculík), Dávidík (46. Petráš), Levai (46. Janco)
V 5. kole II. ligy hostil rezervný tím MŠK Žilina Dubnicu nad Váhom. V prvom polčase šošoni hýrili aktivitou, vypracovali si viacero dobrých príležitostí, z ktorých sa vďaka Renému Holáňovi aj jedna skončila gólom. Po zmene strán súper dvakrát gólovo udrel zásluhou svojich striedajúcich hráčov, no my sme odpovedali vyrovnávajúcim zásahom Tibora Slebodníka, ktorého gól bol jeho premiérovým v našom drese.

Až sedem zmien spravil lodivod žilinskej rezervy Norbert Guľa oproti zápasu s Petržalkou spred dvoch týždňov. Do brány sa postavil Ľubomír Belko, premiéru si v strede poľa odbil Martin Gomola.

Ako prví sa o slovo prihlásili Dubničania, hneď v prvej minúte Levaiov center síce našiel nabiehajúceho Dávidíka, no tiesnený nezakončil. Na druhej strane Anang vysunul debutanta Gomolu kolmicou do šestnástky, nestihol však centrovať pred Digaňu. Vzápätí sa strelecky ozval Holáň, svojím pokusom len pozdravil gólmana Dubnice. Belko bol v permanencii prvýkrát v 13. minúte, keď pokryl pokus Levaia z hranice pokutového územia. Hneď na to sa rútil do dubnickej šestnástky Holáň, v rozhodujúcom momente ho zblokoval Švec. V 27. minúte sa prekľučkoval do veľkého vápna Goljan, Digaňa len reflexívne vysunul nohu a zabránil čistému gólu. Na Goljanovu šancu nadviazal Gomola, jeho strelu zblokoval Švec. Žilinčania vo fosforovom pokračovali v aktivite a boli odmenení v 38. minúte, keď Holáň dostal milimetrový pas za obranu Dubnice a poľahky prekonal Digaňu - 1:0. Druhý gól šošonov chcel pridať Goljan, z dobrej pozície vysoko prestrelil. Tesne pred prestávkou mohol vyrovnať Bilovský, Belko s jeho strelou nemal problém.

Hneď z kraja druhého polčasu ušiel po pravej strane Slebodník, centroval do malého vápna na Jambora, no ten trestuhodne zahodil pred odkrytou bránou. O pár okamihov neskôr Holáň priťukol Gomolovi, ktorého krásna strela mierila len nad spojnicu. Na druhej strane sa potvrdilo nedáš - dostaneš a striedajúci Dubničan Petráš lobom prekvapil vybehnutého Belka. Remízový stav netrval dlho, pretože ďalší striedajúci hráč súpera Vaculík vystrelil spoza šestnástky a Belko bol, nanešťastie, na pokus prikrátky. V 78. minúte prišla veľká psychická vzpruha, keď po pravej strane ušiel Slebodník a strelou k vzdialenejšej žrdi vyrovnal - 2:2. Šošoni cítili šancu prikloniť zápas na svoju stranu, čo dokumentovali šance Hamzu i Farského v závere zápasu. Góly však neprišli a s Dubnicou si teda delíme body po remíze 2:2.

Norbert Guľa, tréner MŠK Žilina B
"Dnes sme si s chalanmi jasne povedali, že pôjdeme na dno svojích síl. Myslím si, že toto v našom výkone nechýbalo. V náročných podmienkach sa musel zápas divákom páčiť, padli štyri góly. Boli tam dobré veci v ofenzíve, ale aj slabšie smerom naspäť. Teší ma reakcia po dvoch inkasovaných góloch, išli sme za vyrovnaním a podarilo sa nám to. Dalo sa to ešte aj vylepšiť, ale zas naopak, aj súper mal šancu. Musíme brať aj remízu. Chalanom ďakujem za nasadenie. Po Petržalke sme museli pritlačiť na niektoré veci, predstúpiť pred hráčov. Celkom sa to podarilo. Ak budú k tomu pristupovať tak ako dnes, môžeme byť pre každého súpera nepríjemní. A to aj napriek tomu, že máme nízky vekový priemer."
Tibor Slebodník, krídelník MŠK Žilina B
"Dnes to bol dobrý futbal zo strany na stranu. Aj náš súper ukázal, že vie hrať a dal pekné góly. My sme na to rýchlo odpovedali. V prvom polčase to bolo z našej strany dominantné, po zmene strán nám trochu odchádzali sily. Podali sme ale dobrý výkon, škoda, že iba s bodom. Je to výborný pocit streliť premiérový gól, som naozaj spokojný. Oproti Petržalke som pridal po kondičnej stránke, pracujem na tom, snažím sa a snaha sa ukázala aj tým vyrovnávajúcim gólom."