Trnavu sme dobyli opäť, rozhodla o tom nechytateľná strela Demiriho
ŽK: 63. Grendel, 70. Halilović, 90. Mitrea - 36. Ďuriš, 38. Kaša, 58. Paur, 85. Kurminowski
Rozhodca: Ziemba - Weiss, Roszbeck
FC Spartak Trnava
Rusov – Turňa, Mesík (81. Jakúbek), Mitrea, Záhumenský (54. Grendel) – Diogo, Halilović, Tesija, Dangubić (65. Yilmaz), Tavares – Sobczyk

Holec - Tomič, Kaša, Králik, Demiri - Káčer (C), Pečovský, Paur (67. Kurminowski) - Ďuriš (70. Kiwior), Balaj (77. Bernát), Jánošík
V šlágri 13.kola, ktorý bol sprevádzaný výbornou kulisou aj vďaka našim fanúšikom, nastúpili šošoni bez vykartovanej dvojice Boženík, Diaz. Na našom výkone to však nebolo cítiť a miernu prevahu šošoni korunovali vedúcim gólom do šatne po nechytateľnej bombe Besira Demiriho. Po zmene strán sme mohli ísť do dvojgólového vedenia, Ďuriš však hlavou nevyzrel na domáceho brankára. Tlak Trnavy prišiel okolo 70. minúty, kedy mal Holec hneď tri výborné zákroky. Práve Holec sa musel poriadne obracať, no z Trnavy si napokon odnáša čisté konto, ktoré znamená dôležité tri body pre šošonov.

Zostrih zápasu

V šlágri 13. kola musel tréner Jaroslav Kentoš urobiť niekoľko vynútených zmien - v strede poľa dostal premiérovo šancu od začiatku v ligovom stretnutí Jakub Paur, popri ňom nastúpil v zálohe aj rekordér Viktor Pečovský.

Prvá šanca patrila našim chalanom, v 2. minúte zahrával priamy kop kapitán Miro Káčer a jeho center si takmer zrazili do vlastnej brány domáci obrancovia. Aj prvú gólovú príležitosť si pripísali šošoni, v 7. minúte sa uvoľnil Dávid Ďuriš, posunul si loptu na hranicu šestnástky, no prízemnú strelu ľavačkou vytesnil brankár Rusov. Z dorážky sa neujalo ani zakončenie Filipa Balaja, ktorý napol iba bočnú sieť. K slovu sa dostali aj domáci, no v úvodných minútach vážnejšie neohrozili svätyňu Dominika Holeca. Na opačnej strane znova z hranice šestnástky nebezpečne pálil Lukáš Jánošík, Rusov si s ňou poradil aj za prispenia teču svojich spoluhráčov. Snahu oboch tímov podporili aj fanúšikovské tábory, ten žltozelený hnal svojich za vedúcim gólom. Mohlo k nemu prísť po polhodine hry, vo veľkom vápne sklepol loptu Filip Balaj pre Kuba Paura, no ten preváhal správny moment a napokon k zakončeniu nedošlo. Dobrý center poslal pre Rusova po ďalšom priamom kope Káčer, Jánošík sa k zakončeniu nedostal. O pár minút si to zopakoval náš kapitán z druhej strany ihriska, jeho center tentokrát našiel Balaja, ale jeho zakončenie hlavou bolo posúdené ako ofsajdové. Úvodného gólu sme sa predsa len dočkali ešte v prvom dejstve a ten stál za to. Z ľavej strany sa odhodlal k ďalekonosnej strele Besir Demiri a svojou ľavačkou to trafil ideálne. Rusov sa načahoval, ako mohol, avšak na ľavý horný roh svojej brány nedočiahol - 0:1

Do druhého polčasu sme znova vstúpili aktívne. Ako prvý sa do šance predieral Káčer, ktorý si zbehol za obranu, no po niekoľkých odrazoch lopty k zakončeniu neprišlo. Od druhého gólu zachránil domácich brankár Rusov v 54. minúte, na zadnej tyči vychytal v stopercentnej šanci hlavičkový pokus Dávida Ďuriša z päťky. Kentošovci ukázali aj pozornú defenzívu, z protiútoku sa vzorne stihol vrátiť Michal Tomič a zmaril tak šancu Dangubićovi. Činiť sa musel aj Holec v 64. minúte po zakončení Sobczyka a o minútu skúšal jeho pozornosť strelou Tešija. Následne prišlo k nášmu prvému striedaniu - premiéru v lige si odbil Dawid Kurminowski. Ten sa musel prizerať veľkej šanci Trnavy - Tavaresovu hlavičku vychytal Holec, poradil si aj s dorážkou Mitreu. Náš gólman sa vyznamenal aj pri zakončení Halilovića o niekoľko sekúnd neskôr. V 75. minúte nastala kuriózna situácia - Rusov odkopával pred Kurminowskim, lopta sa dostala až k Yilmazovi, ktorý nemohol byť v ofsajde, keďže jeden z našich hráčov ostal ležať na zemi. Rakúšan však zoči-voči Holecovi neuspel. V pribúdajúcich minútach mali pochopiteľne loptu na kopačkách častejšie domáci futbalisti, žltozelení už s tromi stopérmi odvracali centre Spartaka. S uplynutím riadneho hracieho času skúšali domáci vabank aj s brankárom Rusovom, Mitrea to skúšal efektnými nožničkami, ale našťastie mieril vedľa. V nadstavenom čase unikal striedajúci Bernát, no nedal. To však neprekážalo šošonom, ktorí ustáli tlak a udržali si čisté konto i tesný náskok. Ten znamená, že sme pokorili Trnavu aj druhýkrát v sezóne.

Ricardo Chéu, tréner FC Spartak Trnava
"Stále sa opakujem: boli sme aj dnes lepší, no stále nedávame góly. Mali sme dosť šancí, ale brankára Holeca sme neprekonali. Bol najlepším hráčom na ihrisku, čo nie je pre nás dobré konštatovanie. Inkasovanému gólu predchádzala naša chyba. Zakončenie neustále trénujeme, napriek tomu góly nedávame."
Jaroslav Kentoš, tréner MŠK Žilina
"Náš výkon bol dnes 60 minút veľmi dobrý - hráči plnili pokyny a podali veľmi dobrý výkon. Som rád, že sme boli silní na lopte a domácich sme nepúšťali do hry. Viacerí chalani v zostave nehrávali ligu pravidelne, dochádzali im sily a aj preto súper získaval prevahu v druhom polčase. Dominik v bráne podal skvelý výkon, od toho tam je. Vedeli sme, aké prostredie nás čaká v Trnave, preto sme stavili v strede poľa na skúsenosti, zároveň máme dostatočne široký káder. Hráči, ktorí dostali šancu, nesklamali. Besirova strela, ktorá rozhodla, bola skvelá. Teší ma aj to, že oproti Michalovciam bol náš výkon o dosť konzistentnejší. Výhra je dôležitá a cenná pre všetkých, aj pre našich fanúšikov, ktorých bolo cítiť. Verím, že ich potešíme aj o týždeň."
Besir Demiri, autor viťazného gólu MŠK Žilina

"Dnes to bol náročný zápas. Dobre sme ho začali a ešte v prvom polčase sa nám podarilo skórovať. V druhom polčase hrala síce Trnava lepšie, ale vyhrali sme my a sme za to šťastní. Vybudovali sme si v tabuľke nejaký náskok, ale nepozeráme sa dole, hľadíme na Slovan. Je jedno, na akej pozícii nastúpim, som tu pre tím a chcem mu odovzdať maximum. Doteraz to bol môj najkrajší gól kariéry. Už v prechádzajúcom zápase proti Michalovciam som mal jednu veľkú šancu a keď som pozeral zostrih zo zápasu a komentátor povedal niečo, čo ma motivovalo a odpovedal som mu najlepši, ako som mohol. Po góle som bežal k lavičke a najmä za Vahanom, lebo mi dal svoje ponožky a povedal mi, že ak dám gól, mám bežať za ním. Stalo sa a Vahi bol šťastný."