Góly: 33. a 56. Čavrić, 18. Holman (pok. kop) - 11. Kaša, 64. Mráz
ŽK: 38. Bajrić, 43. Nono - 17. Mihalík, 75. Chvátal
Rozhodca: Marherka
ŠK Slovan Bratislava
Šulla – Čikoš, Bajrić, Božikov (C), Rundič – Nono – van Haaren, Holman (65. Saláta) – Čavrić (84. Cmiljanić), Moha, Hološko (89. Vittek)

Volešák - Chvátal, Kaša, Hancko, Kubík (62. Balaj) - Káčer, Pečovský (62. Bichakhchyan), Škvarka (C) (70. Lačný) - Mihalík, Mráz, Holúbek
Víťazná zostava sa nemení, a preto dal tréner Adrián Guľa dôveru rovnakej jedenástke ako proti Trenčínu i Trnave.

V úvode letela prvá strela na bránu Miloša Volešáka, no Moha aj Van Haaren mierili vedľa priestoru brány. Aj ďalšie akcie smerovali na našu svätuňu, no obrana žltozelených ich odvracala. V 10. minúte letel pred domáceho Šullu prvý dobrý center, ktorý ešte domáci stihli odvrátiť, o minútu však prišiel nadvihnutý center Juraja Chvátala, ktorý na zadnej tyči našiel Filipa Kašu a ten to trafil ideálne - 0:1. Už o pár sekúnd sa v dobrej príležitosti ocitol Samuel Mráz, no Šulla stihol loptu skryť v náručí. Domácim sa podarilo relatívne rýchlo vyrovnať, na ľavej strane sa prekľučkoval Čavrić, Jaro Mihalík ho nešťastne fauloval a ponúknutú výhodu z pokutového kopu zužitkoval Holman. Dobrá šanca pre guľovcov sa črtala aj v 27. minúte, no Jakub Holúbek strieľal svojou slabšou pravou nohou iba do Šullu. Oveľa nebezpečnejšie pálil kapitán Michal Škvarka, ktorý pomedzi nohy obrancu domácich poriadne natiahol gólmana Bratislavy. Domáci otočili priebeh duelu v 33. minúte, keď Holman spätnou prihrávkou našiel Čavrića, na ktorého zakončenie bol Volešák prikrátky. Aktívny futbal z oboch strán pokračoval, no stav sa do prestávky nemenil.

Druhý polčas načal výbornou šancou Chvátal, no v rozhodujúcej chvíli váhal a nakoniec jeho strieľanú prihrávku obrana zblokovala. Volešák v našej bráne musel zasahovať v 53. minúte, skorým vybehnutím zneškodnil únik Slovana. Agilný Kaša vymyslel akciu o dve minúty neskôr, Škvarkovej strele chýbali centimetre. Šošoni začali postupne riskovať, čo využili domáci v 56. minúte druhým gólom Čavrića po našej chybnej rozohrávke. Tréner Guľa reagoval dvojitým striedaním, na trávnik sa dostali Vahan Bichakhchyan a Filip Balaj, ktorí sa už o minútu pozerali na expresné zakončenie Mráza po prihrávke za obranu od Škvarku - 3:2. Upokojujúci gól mal na kopačke domáci Moha, no opustenú bránu ďaleko minul. Rýchleho krídelníka domácich vychytal Volešák aj pri záverečnom vabanku našich. Žltozelení vrhli všetko do útoku, no v závere sa viac ošetrovalo, než hralo. Do siete nezapadla ani strela Mráza, ktorú efektne vytiahol Šulla.

Sezónu si tak predlžujeme, keď v stredu privítame v baráži najlepší tím zo skupiny o udržanie sa. V stredu sa stretneme s Nitrou, výkop je naplánovaný na 17:30 hod.

Adrian Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina

"Hoci sme rýchlo viedli a ešte do polčasu súper otočil duel, nič nebolo stratené a uzavreté. Je pravda, že nás hlavne druhý gól vykoľajil a vyrušil, pretože v danej pasáži zápasu sme mali my viac náznakov na presný zásah. V druhom polčase sme šli do rizika, spravíme však pri rozohrávke takú hlúposť vzadu a doslova nabijeme súperovi. Prakticky sme ich dnes na nohy postavili my, najskôr penaltou, potom pri rozohrávke. Keď chalani všetko hodili za hlavu, začali riskovať, tak prišlo zníženie i ďalšie šance na vyrovnanie. Je pravda, že už to bolo otvorené a súper mal tutovky, pri ktorých nás podržal Volešák. Naša snaha bola obrovská, no chýbal nám pokoj vo finálnej časti. Asi to tak malo byť, že si ešte predĺžime sezónu a vrátime sa do Žiliny, verím, že na dva víťazné zápasy a dokončíme sezónu zaslúženou odmenou v podobe Európy."