Góly: 13. Káčer, 21. Mihalík, 23. Hancko, 56. Mráz, 59. Holúbek, 86. Kubík
Volešák - Chvátal, Kaša (46. Králik), Hancko, Kubík - Káčer, Pečovský (83. Bichakhchyan), Škvarka (C) - Mihalík, Holúbek (90. Balaj), Mráz

FC Spartak Trnava
Vantruba – Čanturišvili, Hladík, Godál, Čonka – Greššák (C), Pehlivan – Brigant (85. Lovas), Pekár (61. Oravec), Ofosu (90. Čeredničenko) – Egho
V poslednom domácom vystúpení nechal kormidelník MŠK rovnakú zostavu, ktorá vybojovala body v Trenčíne.

Pred samotným výkopom proti majstrovskej Trnave sme sa v mene celého klubu poďakovali rekordnému, lúčiacemu sa trénerovi Adriánovi Guľovi, ktorý proti Trnave absolvoval už svoj 205. zápas na lavičke. Trénerovi s najviac zápasmi na lavičke "A"-tímu v 110. ročnej žilinskej histórii vzdalo poklonu publikum i vedenie, ktoré lodivodovi šošonov odovzdalo pamätný dres a plaketu.

Od začiatku sme išli za bodmi, no úvodný gól nepadol po pokuse Sama Mráza, Viktora Pečovského a ani strieľanom centri Fera Kubíka. V 9. minúte zaváhala obrana domácich, Filip Kaša musel zatiahnuť záchrannú brzdu, Pekár z priameho kopu trafil iba múr vo fosforovom. V 14. minúte sme šli do vedenia, Michal Škvarka odcentroval na Jakuba Holúbka, ktorý to ideálne sklepol pre Mira Káčera a ten vedel čo s loptou. Nesplašil sa a ponad Vantrubu otvoril skóre - 1:0. To nebolo všetko a hneď z ďalších dvoch akcií podržal Vantruba svoj tím pri strelách Jara Mihalíka a Juraja Chvátala. V 21. minúte sme si zakričali gól po druhýkrát, Opäť bol pri tom Holúbek, ktorý výborne zatočil loptu pred Vantrubu, kde najvyššie vyskočil Mihalík - 2:0. Šošoni nepoľavili, naopak, už o dve minúty sme sa tešili opäť, keď sa po rohu dostala lopta ku Dávidovi Hanckovi a ten ju pohotovo poslal do siete - 3:0.

V druhom polčase sme hneď striedali, keď Kašu so žltým upozornením vystriedal na stopérovi Martin Králik. Práve jeho kolega zo stopérskej pozície Dávid Hancko mal v 50. minúte dobrú pozíciu, no na Vantrubu tentokrát nevyzrel. Kanonáda šošonov pokračovala v 56. minúte, za obranu hostí ušiel Mihalík, ktorý pripravil gól do prázdnej brány Samovi Mrázovi - 4:0. Pravdepodobne však išla lopta do brány od jedného z hráčov Trnavy. Jeden z najlepších hráčov zápasu Jakub Holúbek sa po asistenciách dočkal aj gólu, v 59. minúte neváhal, vystrelil a lopta sa po teči dostala až do siete trnavskej brány - 5:0. Následne sa nehralo dlhé minúty kvôli fanúšikom hostí, ktorí museli byť pre výtržnosti vyvedení zo svojho sektoru. Po nečakanej prestávke pohrozil najlepší strelec ligy, no gól strelil až Fero Kubík, pre ktorého to bol premiérový zásah za šošonov - 6:0. V závere sa pochopiteľne dlho nadstavovalo, no nič to nezmenilo na našom treťom víťazstve i neporaziteľnosťou proti Spartaku, ktorým sa stále držíme v hre o priamy postup do európskych predkôl.

Ďakujeme za podporu.

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina

"Chalani dnes boli správne namotivovaní, hrali s chuťou a naším jazykom, čo je najkrajšie. Je jedno, že Trnava bola v stave, akom bola. Aj my sme boli majstri a nik sa na to nepozeral. Keď sa dnes do nich zmestilo desať gólov, išli sme tvrdo za tým. Veľmi si to ceníme, že sme vyhrali 6:0 nad novopečeným majstrom, obzvlášť v situácii, keď potrebujeme každý jeden gól i bod. Sme stále v hre chytiť európsky pohár v "riadnom hracom čase" a keď hráme naším štýlom, sme schopní poraziť každého, to znamená vyhrať aj najbližší zápas. Sme radi aj za šiestich úspešných strelcov, Kubo Holúbek nemal optimálnu formu na ľavom obrancovi, no teraz ukazuje svoju flexibilitu. Fero Kubík rovnako ukazuje svoju kvalitu, teší ma, že pozíciu obrancu takto zvláda. Veríme v silu tohto tímu, aby sme to zvládli do Európy ešte v spomínanom riadnom hracom čase."