3. kolo Slovnaft Cupu: ŠK Závažná Poruba - MŠK Žilina 0:11 (0:5)
streda 13. 9. 2017 od 16:00
Závažná Poruba
0:11(0:5)
ŠK Závažná Poruba - MŠK Žilina
Góly: 23., 68., 72. a 78. Otubanjo, 9., 11. a 25. Lačný, 38. a 50. Polievka ( prvý z pok. kopu), 58. Gerebenits, 85. Boženík
Diváci: 502
Rozhodca: Kačenga
ŠK Závažná Poruba
Štolfa - P. Perašín, Račko (C) (54. Uličný), Praštiak, Koštial (77. Moravčík), Lauko, Legerský, Repček, Herčut, Golis (63. Ilavský), M. Perašín

Mandous - Chvátal, Šušolík, Hučko, Mazáň (66. Boženík) - Cociuc, Klec, Michlík (52. Bichakhchyan) - Otubanjo (C), Lačný (46. Gerebenits), Polievka
Na Liptove dal tréner Adrián Guľa v 3. kole Slovnaft Cupu proti domácej Závažnej Porube priestor viacerým hráčom po zraneniach, na hrote sa premiérovo predstavil útočník Miloš Lačný.

Športový sviatok na Liptove odštartovala spoločná fotografia pred výkopom, po ktorej už začalo naše dobýjanie domácej brány Kryštofa Štolfu. Poruba v žltých dresoch v úvodných minútach stíhali vykrývať priestory, a preto sme museli čakať na prvý pokus šošonov až do 9. minúty, no ten ihneď skončil v bráne. Prízemný center dostal do siete svojím prvým gólom za šošonov Miloš Lačný, ktorý otvoril skóre tzv. "koníčkom" - 0:1. V 11. minúte sme už viedli dvojgólovým rozdielom Yusuf Otubanjo ušiel, no nestrieľal, ale do prázdnej brány našiel Lačného, ktorý pridal dvoj druhý gól v zápase i žltozelenom drese - 0:2. Šošoni plne kontrolovali duel, no domáci sa snažili predsa len sa dostať pred Mandousa, ktorý pomáhal obrancom aspoň s rozohrávkou. Yusuf pridal v 23. minúte k prihrávke aj gól, v šestnástke ho pekne našiel Mišo Klec - 0:3. O dve minúty dokonal svoj hetrik Miloš Lačný po presnom centri Ďura Chvátala - 0:4. V 38. minúte sme sa presadili po piatykrát, Robo Polievka si zasekol hráča, čím si vypýtal nedovolený zákrok v pokutovom území. Penaltu premenil bezpečne sám faulovaný hráč - 0:5. Fair-play atmosféra, v ktorej rozhodca mal iba minimum roboty pokračovala až do polčasovej prestávky.

Do druhého polčasu nastúpil do útoku Roland Gerebenits, ktorý vystriedal autor hetriku Lačného. Po piatich minútach od zmeny strán sa vlnila sieť za domácim Štolfom po šiestykrát, dobre si zbehol Robo Polievka a po zemi navýšil naše vedenie - 0:6. V 58. minúte vyšiel šošonom rýchly brejk, Robo Polievka vysunul osamoteného Otubanja, ktorý však všetkých pomýlil tým, že prepustil loptu na voľného Gerebenitsa. Roland poľahky posunul loptu do prázdnej brány - 0:7. O desať minút sa po odrazenej lopte z rohu dostal k strele Otubanjo a tlieskali aj domáci fanúšikovia. Lopta totiž krásne zapadla k tyči - 0:8. V 70. minúte sa vyznamenal aj domáci brankár Štolfa, ktorý v páde efektne zneškodnil hlavičku Polievku. V 72. minúte však už bol prikrátky na ďalšiu technickú parádičku kapitána Otubanja, ktorý tak rovnako zaznamenal hetrik - 0:9. Až v 77. minúte sa po prvýkrát musel natiahnuť aj Mandous a vôbec to nebol márny pokus, no strela letela tesne vedľa. Okrúhlu desiatku zaznamenal pri streleckej chuti hrajúci Otubanjo, ktorý si obišiel brankára a do opustenej brány zaznamenal svoj štvrtý gól v zápase - 0:10. V 84. minúte sa vyznamenal aj brankár domácich, ktorý vytiahol priamy kop Žeňu Cociuca na rohový kop. Z neho už inkasoval a na našu radosť z hlavy Róberta Boženíka, ktorý svoju prvý štart za Áčko premenil na premiérovú trefu - 0:11. Robo mohol so záverečnou minútou pridal aj svoj druhý gól, no zoči-voči brankárovi zaváhal.

Záznam zápasu

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina
"Zažili sme korektné prostredie a súpera, ktorý sa snažil hrať otvorenejšie, ako sme očakávali. Preto sme využívali voľný priestor dostatočne, chlapci to dobre uchopili, hrali jednoducho a rýchlo a strieľali pekné góly. Dôležité je, že po zranení sa uviedol Otubanjo nielen gólovo, ale aj slušným výkonom. Prekvapený som aj z Miloša Lačného, ktorý vo svojom prvom polčase rýchlo zapadol. Dnes to chalani zvládli veľmi dobre, a preto sa v pokoji môžeme chystať na Trenčín."
Róbert Mazáň, obranca MŠK Žilina

"Zápas si užili domáci fanúšikovia a určite aj my. Hralo sa v dobrej atmosfére, nám sa podarilo streliť naozaj veľký počet gólov a správne sa nastaviť na dôležité ligové súboje. Osobne som sa veľmi tešil na zápas, hoci išlo iba o pohárový duel. Po dlhšej dobe som nastúpil a naozaj som sa cítil na trávniku dobre."