streda 16. 8. 2017 od 17:00
Dobrá Niva
0:7(0:3)
OŠK Dobrá Niva - MŠK Žilina
Góly: 30., 34. a 62. Otubanjo, 19. Gerebenits, 47. Bichakhchyan, 54. Jankauskas, 72. Polievka
ŽK: 26. R. Kyslý (Dobrá Niva)
Diváci: 1022
Rozhodca: Mastiš
OŠK Dobrá Niva
Pav. Kováč - R. Kyslý (49. Ivan), Zbončák, Kolény, Pet. Kováč, Hrčka (59. Trnavský), Kucbel (C), Raniak (80. Pavúk), Lacko, Zuzin, M. Kyslý

Holec - Chvátal (67. Majdan), Šušolík, Hučko, Sluka - Michlík (46. Bichakhchyan), Klec, Otubanjo (C) - Jánošík (46. Jankauskas), Gerebenits, Polievka
Na úvodné účinkovanie šošonov v tohtoročnej edícii Slovnaft Cupu zvolil tréner Adrián Guľa takmer celú zostavu z víkendového zápasu "B"-tímu doplnenú o Yusufa Otubanja, ktorý si premiérovo navliekol na rukáv aj kapitánsku pásku. Celkovú premiéru v súťažnom zápase za Áčko si odbili obrancovia a odchovanci Akadémie MŠK Branislav Sluka a Vladimír Majdan, v strede poľa sa predviedol aj gólom Armén Vahan Bichakhchyan.

Od začiatku sa podľa predpokladov hralo na polovici domácich, prvá šanca priniesla tyčku Roba Polievku. Prvý gól šošonov priniesla až 19. minúta, keď lopta po rohovom kope putovala v skrumáži až k Rolandovi Gerbenitsovi, ktorý si otvoril svoj strelecký účet v pohári a aj v súťažnom zápase. Ďalšie presné zásahy prišli práve od kapitána Otubanja, najskôr zblízka po polhodine hry dopravil loptu do siete a o štyri minúty pohotovo zužitkoval center Jura Chvátala. Do polčasového hvizdu mohli navýšiť skóre Jánošík s Polievkom, no aj domáci Kováč predviedol niečo zo svojho umenia.

Druhý polčas odštartoval gól čerstvého Vahana Bichakhchyana, ktorý si rovnako ako "Gere" otvoril strelecký účet v Áčku. V 54. minúte sa presadil aj ďalší čerstvý hráč, Eligijus Jankauskas dostal ideálny center od Roba Polievku a zvýšil už na rozdiel piatich gólov, čím sa rovnako dostal na zoznam premiérových strelcov. Šošoni to následne skúšali aj strelami z diaľky, no strely Miša Kleca a Tomáša Hučka síce mali razanciu, no chýbala im presnosť. Hetriku Otubanja sme sa dočkali so 62. minútou, keď si zbehol za obranu a preloboval Kováča - 0:6. Domáci napriek vysokému výsledku hrali v duchu fair-play a nedopúšťali sa zbytočných faulov. Siedmy gól pridali guľovci po rýchlom brejku, Robo Polievka si zasekol obrancu a presnou strelou k tyčke zvýšil náš náskok. Záver sa niesol v priateľskej atmosfére, domáci si pripísali strelu na bránu, no čestný zárez nezaznamenali. Šošoni mali šance na ďalšie góly, no skóre na tabuli sa už nemenilo.

Guľovci si tak pripísali víťazný vstup do 49. ročníka Slovenského ročníka a v 3. kole sa predstavia na ihrisku Závažnej Poruby.

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina
"Dlho sme nehrali takýto špecifický zápas, preto nám chvíľu trvalo, kým sme sa do toho dostali. Účel to však splnilo, hlavne fanúšikovia na tribúnach si to užívali. Niektorí naši chalani majú za sebou premiéru, čo bolo cítiť, no pre nich by mal byť dnešný duel dostatočnou motiváciou. Dostali šancu a môžem povedať, že som videl veci, ktoré sú pre mňa veľmi podstatné vidieť. Tešíme sa z postupu, koncentrujeme sa už na víkendový duel v lige."
Yusuf Otubanjo, strelec hetriku a kapitán MŠK Žilina

"Nepozerali sme na súpera, v ktorej lige hrá, ale sústredili sme na nás a na postup. Každé víťazstvo je dôležité a aj táto "povinná" výhra dodala sebavedomie. Keď mi tréner povedal, že budem kapitánom, myslel som si, že ide o vtip. Samozrejme, cítil som väčšiu zodpovednosť, snažil sceliť tím, podporovať ho. Sme radi za postup a aj za atmosféru, ktorú nám vytvorili domáci."