Góly: 15. Mikuš (pok. kop), 76. Valovčan - 66. a 75. Mráz, 4. Káčer, 52. Špalek
ŽK: 65. Baez, 65. Kupčík - 15. Králik, 86. Káčer
Rozhodca: Marhefka
FK Železiarne Podbrezová
Kuciak – Viazanko (32. Migaľa), Krivák, Kostelný (C), Turňa – Kupčík, Baéz (69. Kopičár) – Válovčan, Leško, Mikuš (69. Bernadina) – Rendla

Volešák - Vallo, Kaša, Králik, Hancko - Káčer (89. Klec), Diaz, Škvarka (C) (90. Hučko) - Špalek, Mráz, Jánošík (77. Polievka)
Po reprezentačnej prestávke nasadil tréner Adrián Guľa základnú zostavu, v ktorej dostal na ľavej obrane možnosť pri nútenej absencii Holúbeka s Mazáňom reprezentant Dávid Hancko. Na krídle zas dostal príležitosť prvýkrát v základe Lukáš Jánošík.

Hneď úvodné minúty duelu priniesli zmenu na ukazovateli skóre, Michal Škvarka výborne vysunul Nika Špaleka, ktorý z uhla nešpekuloval a poslal loptu do šestnástky. Tá našla nekrytého Mira Káčera, ktorý to v nie najľahšej situácii trafil nechytateľne do protipohybu Kuciaka - 0:1. Po štvrťhodine sa menil stav opäť, v šestnástke posúdil súboj Martina Králika s domácim útočníkom hlavný rozhodca ako nedovolený a z pokutového kopu vyrovnal Mikuš, hoci Miloš Volešák vystihol smer strely. Zaujímavý futbal pokračoval, na strane domácich mal dobrú šancu Leško, od nás sa predieral Samo Mráz, no nezakončil. Strela neprišla ani v 24. minúte po kľučkách Mira Káčera vo vápne súpera. Súper hrozil z centrovaných lôpt, ktoré väčšinou nachádzali útočníka Rendlu ako v 33. minúte, kedy však mieril vedľa. S blížiacim sa záverom prvého polčasu ubudlo šancí, hralo sa prevažne v strede s množstvom súbojov. V jednej z mála sa ocitol Dávid Hancko, ktorého po rohu Miša Škvarku našla lopta, no hlavičkou mieril tesne mimo troch žrdí. Polčas uzavrela Válovčanova nepríjemná strela, ktorú musel Volešák boxovať.

Druhé dejstvo odštartoval hlavičkou, ktorá si pýtala gól, stopér Filip Kaša, no Kuciak vytiahol výborný zákrok. Napriek tomu nám začiatok polčasu znova vyšiel ideálny center Dávida Hancka našiel na zadnej tyči Nika Špaleka, ktorý to trafil presne k tyči - 1:2. Aktivita bola na našej strane, loptu sme držali častejšie v moci a v 66. minúte sme to korunovali aj gólom. Takmer stratenú loptu ešte vybojoval Kiko Vallo, ktorý ňou našiel Sama Mráza a šošoni viedli o dva góly - 1:3. Gólové hody pokračovali, chybu v defenzíve domácich potrestal svojím druhým gólom Samo Mráz, ktorý obstrelil ľavačkou Kuciaka - 1:4. Podbrezová však vzápätí znížila, keď Válovčan prudkou strelou rozveselil domáce tribúny. Záver tak priniesol snahu domácich, ktorá nemusela ostať iba pri šanciach, Válovčan ani Rendla však už nášho brankára neprekonali. Po výborných a najmä gólových začiatkoch si tak pripisujeme prvé víťazstvo u súpera v aktuálnom ročníku.

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina

"Hráči boli po reprezentačnej prestávke správne nastavení a dnes to potvrdili. Naša výhra je zaslúžená a veľmi cenná, pretože aj za stavu 1:4 súper riskoval a dokázal nám podkurovať. To by sa tak kvalitnému mužstvu nemalo stávať, mali sme to uhrať inak, poklesla nám pozornosť. Dnes nová alternatíva na ľavej strane - Dávid Hancko, čo je pre nás dobrá zbraň pri absencii Holúbeka a Mazáňa. Dávid si preniesol športovú formu z reprezentácie aj do klubu, čo nás teší. Veľmi dôležitá psychická vzpruha pre celý tím, keďže sme vyhrali prvýkrát vonku, chlapci potrebovali takúto injekciu. Od tohto sa treba odrážať, no znova to bude o našej húževnatosti, vytrvalosti, pretože tou sme dnes zápas zlomili na našu stranu."