Volešák - Mabouka, Vavro (79. Michlík), Králik, Mazáň - Diaz, Pečovský, Škvarka (60. Bénes) - Špalek (67. Haskić), Paur, Hlohovský

ŠK Slovan Bratislava
Mucha - Sekulić, De Kamps, Kubík, Zreľák, Milinković (46. Vittek), Scott, Crnkić (52. Oršula), Saláta, Podaný (83. Simović), Pliatsikas
Pred semifinálovým výkopom sme si uctili životné jubileum bývalého útočníka Žiliny Štefana Slezáka, ktorému sme zablahoželali k 75. narodeninám.

Potom sme sa už naplno mohli v ideálnom futbalovom počasí venovať odvete, do ktorej nominoval tréner Adrián Guľa takmer identickú zostavu ako proti Dunajskej Strede. Jedinou výmenou bol ľavý kraj obrany, kde dostal prednosť Róbert Mazáň. Úvodné minúty sa vyznačovali pozornou defenzívou na oboch stranách. Prvý rohový kop na našej strane priniesla 6. minúta, no k lopte sa dostali hráči v modrých dresoch. Aktivita bola aj tak na našich kopačkách a častejšie sa hralo pred Muchom. Hostia sa dostali pred Volešáka až v 15. minúte, no Milinković, našťastie, netrafil. Hra sa nasledujúcu pasáž vyrovnala, najviac sa súperilo o loptu pri stredovom kruhu. Aj napriek minimu šancí sa hral atraktívny futbal, ktorý vyburcoval aj tribúny. Ani jeden z našich chalanov neuhol nohou zo súboja. V 35. minúte sa prvýkrát vyťahovala žltá karta a nasledoval priamy kop šošonov. K lopte sa postavil Jakub Paur, ale strelu napálil iba do múru. V 39. minúte sa preštrikoval do pokutového územia Nikolas Špalek, lopta sa dostala na hranicu šestnástky ku kapitánovi Viktorovi Pečovskému, avšak priehlavkom mieril nad. Výbuch gólovej radosti prišiel po výbornej robote Nika Špaleka v 42. minúte, keď sa jeho center dostal až k Filipovi Hlohovskému, ktorý si zasekol obrancu a ľavačkou otvoril skóre - 1:0. Do polčasového hvizdu sa už nič podstatné neudialo, preto sme odchádzali do kabín s jednogólovým náskokom.

V druhom polčase sa začalo výkopom Bratislavčanov. Prvú vážnejšiu príležitosť sme však mali my, Jakub Paur zvnútra šestnástky napálil iba do rukavíc Muchu. Hostia vyrovnali z nenápadnej akcie v 53. minúte Oršulom a začínalo sa odznova. Gól nás nevyviedol z miery, naopak, Jakub Paur sa predral do gólovej šance v 57. minúte, ale lopta mu v rozhodujúcom momente skočila. V 60. minúte využil tréner Adrián Guľa prvé striedanie, keď po zranení naskočil do hry László Bénes a hneď mal na svojom konte aj strelu. Ľavačkou však netrafil. Ofenzívu prišiel v 67. minúte podporiť aj Nermin Haskić, ktorý vystriedal Nikolasa Špaleka. Stále častejšie sme zovierali súpera pred jeho šestnástkou, ktorý sa zameral na defenzívu a rýchle brejky. Jeden z nich musel zastaviť za cenu žltého upozornenia Denis Vavro. Práve náš stopér bol tretím striedajúcim, keď prenechal miesto Jakubovi Michlíkovi. Poslednú desaťminútovku sme hrali do plných, na Muchu leteli viaceré centre. Priamy kop v 86. minúte vyboxoval Mucha na aut. Záverečný tlak bol enormný, hostia pomohli svojím častým prerušovaním, gólovú strelu mal na nohe Jakub Michlík, ale vytúženého gólu sme sa nedočkali. Hostia tak postúpili do finále vďaka strelenému gólu na našom ihrisku.

Ďakujeme za podporu.

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina
"Solídnu východiskovú pozíciu sa nám nepodarilo pretaviť do postupu, pretože jediný gól, ktorý sme inkasovali v pohári, prišiel v tom najhoršom momente a prišiel prakticky z ničoho. Chlapci odviedli super robotu, zatlačili a donútili brániť veľký Slovan. Herne, nie inými vecami, sme súpera predčili. Mali sme využiť viac v prvom polčase, pretože súper bol otrasený a tam sa to lámalo. Slovan čakal na jednu šancu, ktorá mu vyšla. O to viac som nahnevaný. Mužstvo ako my musí dať viac než jeden gól, keď máme súpera na lopate. Sme naozaj smutní, musíme byť efektívnejší pri takom tlaku. Chýbal naozaj kúsok, polkrok. Naša kabína mala na finále."
Nikolas Špalek, krídelník MŠK Žilina

"Mali sme prevahu v podstate celý zápas, okrem jedinej šance, z ktorej súper skóroval. Futbal sa hrá na deväťdesiat minút, nie je to iba o prvom polčase. Mali sme si dať väčší pozor na začiatku druhej polovice, kedy sme inkasovali. V závere nechýbali sily, skôr odhodlanie, mali sme sa ešte viac tlačiť do brány. Bolo to o poisťujúcom góle. Mali sme pridať ten druhý gól, ktorý by ich položil na kolená."