MŠK Žilina - MFK Zemplín Michalovce 2:3 (2:2)
Góly: 18. Paur, 23. Vavro - 21. Koscelník, 45. a 60. Lukić
ŽK: 11. Bénes, 58. Mazáň, 83. Vavro - 25.Khubutia, 48. Votinov, 69. Koscelník
Rozhodca: Glova
Volešák - Mazáň, Vavro, Hučko, Šušolík (70. Mbah) - Michlík (86. Vallo), Bénes (60. Škvarka), Paur - Špalek, Haskić, Hlohovský

MFK Zemplín Michalovce
Kelemen – Perez, Podhorin, Chubutija, Sviarčinski – Grič, T. Sedlák – Savvidis (46. Kunca), Koscelník (88. Hamuľak) – Lukič (78. Bayón), Votinov
Do prvého domáceho stretnutia v kalendárnom roku dostali od trénera Adriána Guľu dôveru na krajoch obrany Robo Mazáň a opäť aj mladý Braňo Šušolík. Kapitánsku pásku si na rukáv navliekol Jakub Paur, ktorý nenastúpil na hrote, ale dirigoval stredovú formáciu.

Úvod sa hral ďaleko od brankárov, prvý vzruch priniesla 6. minúta, keď brankár Kelemen neskrotil centrovanú loptu pred dobiedzajúcim Kubom Paurom. Kapitán hostí ju musel skryť do náruče až na dvakrát. Aj v ďalšom náznaku šance sa ocitol kapitán Kubo Paur, ktorý chcel po centri Roba Mazáňa efektne "zastrihať", ale na loptu nedočiahol, akciu zakončil nepresnou strelou László Bénes. Postupne sme zvyšovali tempo, strela Nermina Haskića spoza šestnástky však letela veľmi ďaleko od Kamelenovej brány. V 18. minúte sme sa radovali z úvodného gólu zápasu a aj jari. Spoluprácu z prípravy si zopakovala dvojica Hlohovský - Paur. Filip Hlohovský ideálne našiel centrom Kuba Paura, ktorý hlavou tečoval loptu presne k tyči - 1:0. Následne sme však spravili prvú vážnejšiu chybu v defenzíve, Koscelník popri pravej ruke Volešáka vyrovnal. Gólové preteky sa nezastavili, naopak znova centroval Filip Hlohovský, hlavou našiel Tomáš Hučko partnera z obrany, Denisa Vavra, ktorého hlavička zapadla presne pod brvno Kelemenovej brány - 2:1. Opäť sme ožili, tlak sme však nepretavili do strely. V 29. minúte sa k strele odhodlal Nermin Haskić, ale v ťažkej pozícii chýbala pokusu Bosniaka razancia. Oveľa nebezpečnejšie vypálil Robo Mazáň, ktorý vybojoval roh. Futbal žltozeleným v prvom dejstve chutil, niektoré akcie však prekombinovali a namiesto strely sa snažili ešte nájsť spoluhráča. Hostia sa po dlhom čase dostali do blízkosti šestnástky Miloša Volešáka a so šťastím vyrovnali. Lukić s prispením teču brániaceho obrancu preloboval nášho gólmana. Do prestávky sme mohli ísť opäť do vedenia, hlavička Nermina Haskića pohladila hornú konštrukciu. Do kabín sa tak odchádzalo za nerozhodného stavu.

Do druhej štyridsaťpäťminútovky sme nastúpili bez zmien, hostia cez prestávku využili jedno striedanie. Aj úvod tejto časti sa odohral pri stredovom kruhu bez vážnejšej príležitosti. Smerom dopredu sme boli aktívnejší, po rohu v 52. minúte sme sa k centrovanej lopte neprepracovali. Hra sa vyrovnala, oproti prvému dejstvu ubudlo protiútokov. V 60. minúte sme museli prvýkrát nútene striedať, keď na nosidlách opustil ihrisko Laco Bénes, pravdepodobne pre zranenie chodidla. Vzápätí hostia udreli po tretíkrát, keď Lukić dostal pred Volešákom príliš veľa miesta a poslal Michalovce do vedenia. Vyrovnať mohol Nermin Haskić, ktorého strelu vytesnil na roh brankár hostí. Sieť nenapol ani Robo Mazáň svojou ľavačkou. Tlak našich sa stupňoval, gól sme nevideli po centri Hlohovského ani rohu Škvarku. Dobýjanie brány hostí však ustalo, keď východniari často prerušovali hru a hrozili z brejkov. Záverečné pokusy vyrovnanie nepriniesli, a tak sme ani v druhom zápase jarnej časti nebodovali.

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina
"Prvý polčas, v ktorom sme hrali solídny futbal s peknými akciami, sme znegovali labilnou defenzívou. Tým pádom sme súpera sami udržali v hre. V druhej časti sme sa inkasovaným gólom a odchodom Bénesa dostali do kŕču, naša hra už potom nespĺňala žiadne kritériá. Mladosť a dravosť nám v závere nepriniesla energiu, naopak, chaos, ktorý súper využíval na protiútoky."
Filip Hlohovský, krídelník MŠK Žilina
"Hráme dobre, držíme loptu, dávame góly a oni prídu dvakrát za polovicu a z pološancí inkasujeme. Druhý polčas bol diametrálne odlišný, mali sme celý polčas na strelenie gólu, no chýbala nám túžba. Znova sme lacno inkasovali po aute, komplikovali sme si sami situácie. Ťažko sa hodnotí takýto duel."
Denis Vavro, obranca MŠK Žilina

"Najväčším rozdielom medzi prvým a druhým polčasom bol v nasadení. Prvý polčas sme hrali jednoducho, účelne. V druhom sme chceli vymýšľať, málo centrov do šestnástky, s ktorými mal súper problémy. Cez prestávku sme si povedali, že sme odohrali slušný polčas a že v tom chceme pokračovať. Gól z autového vhadzovania sa pre nás začína stávať pomaly zvykom."