Góly: 21. Haskić, 32. Škriniar, 83. Jánošík
Rozhodca: Ochotnický
TJ Iskra Borčice
Penksa - Janec (51. E. Le Giang), Bašista, Púček, Augustini (86. Mačina), Barčík, Plavšić (86. Klabník), Kováč, Živčic, Siva, Bagi

Mandous - Mabouka, Vavro, Škriniar, Hučko - Pečovský - Špalek (78. Jánošík), Hlohovský (83. William), Káčer, Mihalík (65. Bénes) - Haskić
Na kompletne zaplnenom štadióne Iskry sme začali stretnutie očakávaným tlakom, hneď v prvej minúte nenamieril v sklze presne Filip Hlohovský.

Do ďalšej šance sa dostával Nermin Haskić, ktorý nastúpil na hrote, ale rozhodca odpískal ofsajd. Potlesk tribún si zaslúžil "náš Bosniak" v 10. min, keď pravačkou spoza šestnástky poriadne natiahol domáceho brankára Penksu. Loptu sme mali častejšie v moci, domáci hrozili ojedinele z krídelných brejkov. Žltozelení zatlačili súpera pred jeho pokutové územie, ale zhustená obrana odolávala. V 20. min sme išli do vedenia, Jaro Mihalík výborne kopol priamy kop, ktorý Penksa iba vyrazil pred seba. Loptu najrýchlejšie dobehol Nermin Haskić a nekompromisne ju poslal do siete domácich - 0:1. O dve minúty mohol byť náskok šošonov dvojgólový, ale Škriniar nemieril ľavačkou do priestorov brány. V 33.min zvýšil náš náskok práve líder obrany Milan Škriniar, ktorý vyskočil najvyššie po presnom centri Nika Špaleka a poslal loptu po druhýkrát do siete Penksu - 0:2. Prvú vážnejšiu prácu mal náš brankár Aleš Mandous až v 39.min, ale akciu domácich zastavil postranný rozhodca. Päť minút pred koncom prvého dejstva sa chvíľu nehralo, keď tvrdú strelu Pečovského schytal do tváre Bagi. V prvej štyridsaťpäťminútovke už brankári prácu nemali, a tak sa šlo do kabín s našim dvojgólovým náskokom.

Druhý polčas začal šancou domácich, hlavičku Plavšića pokryl Mandous. V 49.min skúšal z identickej pozície ako v prvom polčase prekonať Penksu z priameho kopu Jaro Mihalík, ale prestrelil bránu. V 54. minúte prudko vystrelil Filip Hlohovský, znova však trafil iba obetavého Bagiho. Domáci sa radovali predčasne v 57. minúte, Barčíkovu strelu tečoval Plavšić z ofsajdu. V 64. minúte si výborne plnil obranné povinnosti Niko Špalek, ktorý sklzom odvrátil center Iskry. Ofsajd zastavil našu akciu v 72. minúte, ktorú začal agilný Špalek, ale Denis Vavro stál mimo hry. Hru sme kontrolovali, loptu sme držali ďaleko od Mandousa. V 81.min vytiahol výborný zákrok práve český brankár, ktorý zneškodnil strelu Emila Le Gianga. Novic Lukáš Jánošík prišiel na trávnik a znova strelil gól, rovnako ako Liptovskom Mikuláši. Miro Káčer z prvej vysunul Jánošíka, ktorý po zemi zvýšil už na 0:3. V 90.min ešte zaujala individuálna akcia Lukáša Jánošíka, ktorá však neskončila presnou prihrávkou. Z Borčíc si tak odnášame trojgólové víťazstvo a najmä postup do ďalšieho kola Slovnaft Cupu.

V osemfinále Slovenského pohára si zmeriame sily s Vyšným Opátskym, ktoré hrá v III. lige, skupina východ.

Výkop stretnutia jenaplánovaný na 3. novembra o 13:30 u treťoligového súpera.

Adrián Guľa, hlavný tréner MŠK Žilina

"Dnes sme sa snažili chlapcom pomôcť, aby nepodcenili súpera a hrali naplno. Bolo vidieť, že pokiaľ by sme domácim dovolili hrať svoju hru, vedeli by rýchlo udrieť. Som rád, že to chlapci zobrali zodpovedne a celých 90 minút hrali koncentrovane. Zaslúžene sme postúpili ďalej. Lukáš Jánošik je tu a je gólový, čo je výborné. Aleš Mandous svojim výkonom potvrdil, že je pre náš tím podstatným hráčom. V Borčiciach je futbalový boom, ale divácka kulisa bola aj preto taká početná, lebo prišla Žilina. Tu si súpera, akým je MŠK, vážia. Najväčšiu podporu sme mali od našej skupiny fanúšikov, ktorí merali cestu na štadión do Borčíc. Týmto im aj v mene hráčov ďakujem."