MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 1:3 (0:3), v prvom štvrťfinálovom zápase Slovnaft Cupu
Slovenský pohár,
utorok 22. 10. 2013 od 17:30
1:3(0:3)
MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava
Góly: 88. T. Majtán - 10. Kolčák, 32. K. Mészáros, 39. L. Peltier
ŽK: 36. Kolčák, 90.+ Halenár (obaja Slovan)
Diváci: 2369
Rozhodca: Ježík - E. Weiss, Žákech
Krnáč - Mabouka, Piaček, Akakpo, Gergel (81. Klec) - Pečovský, Škriniar (46. A. Ceesay) - J. Mihalík, Škvarka, Pich (46. Majtán) - Jelič

ŠK Slovan Bratislava
Putnocký - Bagayoko (87. Vrablec), Gorosito, B. Niňaj, Josimov - Kolčák, Grendel - K. Mészáros, Halenár, Milinkovič - L. Peltier (90.+ Jakúbek)
Zápas začali oba tímy v dobrom tempe a od začiatku bolo jasné, že kto dá prvý gól dostane sa do psychickej výhody.

Domáci sa pokúšali tlačiť do šancí, ale boli to futbalisti Slovana, ktorí využili svoju prvú príležitosť na skórovanie. K odrazenej lopte sa v 10. min dostal na hranici šestnástky Kolčák a mal dosť času na to, aby vystrelil a prekonal Krnáča - 0:1. Žilinčania sa aj naďalej tlačili pred bránku Slovana, ale nedarilo sa im vážnejšie ohroziť Putnockého. Slovanisti zvýšili svoje vedenie v 36. min, Halenár vysunul kolmicou Mészárosa, ten obišiel žilinských obrancov aj brankára a zakončil do odkrytej bránky. O dve minúty na to predviedli hostia parádnu futbalovú akciu, na jej začiatku bol znovu Halenár, ktorý presnou prihrávkou našiel Mészárosa a ten ponúkol loptu ako na podnose Peltierovi, ktorý pridal tretí gól Slovana.

Po zmene strán sa Slovan sústredil na udržanie víťazstva, snaha Žiliny bola evidentná ale strely Majtána a Mabouku neprekvalpili Putnockého. Toho prinútil k poriadnemu zákroku Škvarka, ale jeho technickú strelu vyrazil brankár Slovana na roh. V 81. minúte sa na ihrisko dostal aj ďalší odchovanec žilinskej akadémie Michal Klec. Dve minúty pred koncom stretnutia sa podarilo domácim predsa skórovať, presadil sa Majtán a znížil vysoké vedenie Slovana pred odvetou na rozdiel dvoch gólov. Po prehre 1:3 tak budú mať žlto-zelení ťažkú pozíciu, aby dokázali postúpiť do jarného semifinále.

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina
"Bolo trochu vidieť psychické rozpoloženie tímu. Mali sme možnosti, ale namiesto toho sme dvakrát inkasovali a trošku to s nami zamávalo. Po prvom polčase sme potrebovali zdvihnúť hlavu a aspoň zabojovať o skorigovanie skóre, aby sme mohli v dvojzápase bojovať o česť. Súper vyhral zaslúžene. Divákom chcem poďakovať za to, že ukázali lojalitu voči hráčom. Stále verím, že chalani sa dokážu nabudiť a v budúcnosti pripravia divákom na štadióne oveľa väčšiu radosť ako doteraz."
Jozef Valovič, tréner Slovan Bratislava
"V pohári sme dostali najťažšieho súpera, Žilina patrí k špičke ligy. Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas, podriadili sme tomu aj taktiku. Niektoré veci sme po prehre s Trenčínom zmenili. Myslím si, že sme sa takticky pripravili, hráči podali v prvom polčase dobrý, zodpovedný výkon. Dokázali sme premeniť šance, ktoré sme si vytvorili a zaslúžene sme viedli. V druhom polčase sme sa snažili kontrolovať výsledok. Myslím si, že zápas sme vyhrali zaslúžene, aj keď nás čaká odveta, ktorá bude tiež náročná. Po dnešku sme spokojní, výkon bol ucelený, kompaktný, taktický, ukázali sa aj hráči, ktorí nedostávajú pravidelne príležitosti."