Góly: 5. Piroska, 65. Jirásek - 31. Škvarka
FK Senica
Šulla - Habánek, P. Pavlík (42. Ventúra), Brabec, Kalabiška - Križko - Hiago, Jirásek, Martin Zeman (81. Čermák) - Piroska, Tsoumou (90. Jakubov)

Dúbravka - Mabouka (82. Gergel), Piaček, Akakpo, Ricardo Nunes - Pečovský - J. Mihalík, Bello, Škvarka (75. Jelič), Pich (59. Guba) - T. Majtán
Piatkovú televíznu predohrávku 8. kola začali lepšie domáci.

V 5. min prihral Hiago novicovi v senickom drese Tsoumouvi, ten loptu priťukol Piroskovi a FK sa ujal vedenia. Z úvodného tlaku domácich sa Žilinčania vymanili a pohrozili Pichom v 13. min, jeho strela však letela tesne vedľa domácej bránky. O tri minúty neskôr sa pred senickým brankárom Šullom po centri Picha ocitol Bello, ale jeho zakončenie nebolo nebezpečné. V 21. min sa po rohovom kope Pirosku zavesil do vzduchu Tsoumou, ale lopta z jeho hlavy aj s pomocou teču letela nad bránu.. V 31. min stratil loptu pred vlastným pokutovým územím Martin Zeman, čo využil presnou a prudkou strelou k pravej žrdi Škvarka a vyrovnal - 1:1. V 38. minúte prihral presne Škvarka Majtánovi a ten centrovanú loptu napálil do senickej siete, no nepozorný asistent rozhodcu, Balko, ktorý mal na čiare už predtým veľké problémy s posudzovaním ofsajdov zdvihol zastávku a na prekvapenie všetkých gól neplatil. Žilinčania boli až do konca polčasu lepším tímom, no vedúci gól nestrelili.

Aj v druhom polčase pokračovali Žilinčania v tlaku a mali aj veľké šance. Najprv pohrozil Majtán a v 57. min opäť streopoliar MŠK Žilina Bello prihral v dobrej pozícii Pichovi, no Šulla si s jeho zakončením poradil. V 63. min sa rútil do príležitosti strelec prvého žilinského gólu Škvarka, Šulla však včas vybehol a loptu vyrazil. Z gólu sa naopak na druhej strane tešili domáci futbalisti - Jiráskova strela sa od brvna odrazila za bránkovú čiaru. V 65. min videl za faul na prenikajúceho Hiaga prísnu červenú kartu hosťujúci kapitán Piaček. Následný priamy kop z osemnástich metrov letel aj pre teč Žilinčanov mimo. Dve minúty pred koncom to opäť skúšal pravačkou Jirásek, lopta z jeho kopačky však minula bránku.

Eduard Pagáč, tréner FK Senica
"Som rád za víťazstvo. Chýba nám veľa hráčov, futbal je však kolektívny šport. Sila nášho tímu sa ukázala naplno. Do zápasu sme vstúpili výborne, Piroskov gól nás poslal do vedenia. Potom sme začali kaziť ľahké lopty, dostali sme sa pod tlak, ktorý vyústil v žilinský gól. Druhý polčas hostia ukázali, že majú kvalitu. Moji hráči však predviedli, že majú srdce, kvalitu a odhodlanie ísť za víťazstvom. Nakoniec sme strelili víťazný gól. Potiahli sme jeden za druhého."
Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina
"Mali sme pomalý vstup do stretnutia, málo agresívny, čo súper využil. Až po tomto momente sme sa dostali do zápasu. Zrýchlili a spresnili sme hru, boli sme lepším tímom a dokázali sme vyrovnať. Zápas sa lámal na konci prvého a na začiatku druhého polčasu. Strelili sme gól, rozhodca ho však neuznal. Mali sme veľkú šancu skórovať, podarilo sa to však domácim. Takéto duely rozhodujú detaily. Domáci ich zvládli lepšie. Gratulujem im."