Góly: 12. Ďubek, 90.+ Tawamba - 38. Pečovský, 49. Pich
MFK Ružomberok
Nikolič - P. Maslo, Greššák, Adamovič, Nosek (80. Lupták) - R. Bartoš (46. Almaský) - Zreľák, Tawamba, Zošák, M. Nagy (46. Lovás) - Ďubek

Dúbravka - Mabouka, Piaček, Vavro, A. Ceesay (70. Akakpo) - Pečovský - Mihalík, Škvarka, Paur (81. Bello Issiaka), Pich - Jelič (85. Majtán)
Žilinu delili od víťazstva sekundy

Úvod patril hosťom, ale prvú šancu mali Ružomberčania. V ôsmej minúte sa v ideálnej pozícii ocitol Zošák, Dúbravkovi však jeho strela nenarobila väčšie problémy. V dvanástej minúte po zlej rozohrávke hostí využil Ďubek ponúknutú príležitosť a umiestnenou strelou z dvanástich metrov otvoril skóre - 1:0. Kapitán Liptákov mal v 24. min na kopačke aj druhý gól, jeho strela skončila na brvne, odkiaľ sa odrazila tesne pred bránkovú čiaru. Tlak "Ruže" pokračoval a z tribún sa často ozýval mohutný potlesk. Po pol hodine hry domáci opäť udreli - Tawambova hlavička z bezprostrednej blízkosti išla len tesne vedľa brány MŠK Žilina. V 37. min ružomberskí hráči stratili na chvíľu koncentráciu, čo využil Pečovský na vyrovnávajúci gól po strele, keď pekne zakrútil loptu k žrdi Nikoličovej brány. Krátko pred koncom prvého polčasu mohla ísť Žilina do vedenia - Mihallík naservíroval presnú prihrávku Jeličovi, no jeho pokus zblízka Nikolič bravúrne zlikvidoval aj s pomocou ľavej žrde.

Začiatok druhého dejstva vyšiel Žilinčanom ideálne. Krížny center Mihalíka našiel Picha, ktorý z hranice malého vápna aj za prispenia Nikoliča poslal svoj tím do vedenia - 1:2. Krátko na to bol v šanci Mabouka, avšak Nikolič stihol jeho strelu končekmi prstou vyraziť. Aj v ďalších fázach sa hral zaujímavý futbal, keď obaja súperi, ale najmä hostia, vsádzali najmä na ofenzívu. S pribúdajúcimi minútami však akoby domácim dochádzal dych, hostia podnikali jednu rýchlu akciu za druhou a vývoj zápasu jasne diktovali. S blížiacim sa záverom stretnutia sa Ružomberok v snahe o vyrovnanie začal viac tlačiť pred súperovu bránku, do vážnejšej príležitosti sa nedostal. Naopak, v 89. min mohli zeleno-žltí svoje vedenie poistiť, strelu striedajúceho Majtána po Škvarkovej prihrávke domáci gólman vyrazil a vzápätí mal Majtán na kopačke aj ďalší gól, ale ľavačkou prestrelil. V posledných sekundách nadstaveného času Tawamba nádhernou strelou pod žrď stanovil na konečných 2:2.Hoci hráči MŠK Žilina druhý polčas ovládli, z Ružomberka si napokon odvážajú iba bod.

Jozef Vukušič, tréner MFK Ružomberok
"Bol to z oboch strán vynikajúci zápas. Škoda, že sme nedali gól na 2:0, zrejme by to skončilo inak. Napokon s deľbou bodov musím byť spokojný. Úvodný ligový duel nám ukázal veľmi jasne, ako na tom vlastne sme."
Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina
"Videli sme vynikajúci zápas dvoch kvalitných mužstiev. V úvode sme mali trocha problémy s nakopávanými loptami súpera. Ak by Ružomberok viedol už 2:0, mali by sme to veľmi ťažké. V druhom polčase sme dominovali zásluhou väčšej hernej kvality. Chcelo to dať ešte jeden gól, v samom závere sme boli k tomu naozaj veľmi blízko. Ak by sa tak stalo, asi by sme vyhrali. Vyrovnanie v 95. minúte bolí, na ceste za našimi plánmi nás to však v žiadnom prípade nezastaví."