ŽK: 31. S. Angelovič, 44. Barčík, 66. M. Ceesay, 83. M. Ondráš - 32. Fridgeirsson, 37. Lúdvíksson, 90+. G. Jónsson
Diváci: 3412
Dúbravka - S. Angelovič, Piaček, Prince Ofori, M. Ondráš - Pečovský - Gergel (64. Střihavka), Barčík, R. Pich (81. Zlatkovič) - I. Lietava (46. M. Ceesay), T. Majtán

KR Reykjavík
H. Halldórsson - Lúdvíksson, Fridgeirsson, G. Sigurdsson, Gunnarsson - Gudjónsson, Finnbogason, B. Sigurdsson, Arnarsson (75. A. Ólafsson), Hauksson - G. Baldvinsson (82. G. Jónsson)
Futbalisti MŠK Žilina zvíťazili v štvrtkovom odvetnom zápase 2. predkola Európskej ligy UEFA 2011/2012 nad KR Reykjavík na vlastnej pôde v pomere 2:0 (1:0), no v kontinentálnej pohárovej súťaži nepokračujú. O prvý zápis do listiny strelcov sa v 29. min postaral útočník "šošonov" Tomáš Majtán, ku ktorému sa v 70. min pridal striedajúci Momodou Ceesay. V prvom zápase sa však pred týždňom na Islande zrodilo prekvapujúce víťazstvo domácich v pomere 3:0, hráči Reykjavíku teda postúpili do 3. predkola, predposlednej eliminačnej fázy, kde narazia na gruzínske Dinamo Tbilisi.

Oba tímy začali odvetu 2. predkola Európskej ligy UEFA 2011/2012 vo vysokom tempe. Prvú šancu mali domáci v 12. min, po rohovom kope Lietava trafil žrď. O minútu neskôr musel Žilinčanov zachraňovať brankár Dúbravka, v strede ihriska sa dostal do brejku Baldvinsson, ale žilinský gólman vybehol a vypichol mu loptu. Proti takticky dobre hrajúcim Islanďanom, ktorí vychádzali zo zabezpečenej obrany sa "šošoni" snažili hrať kombinačne, pomocou rýchlych prihrávok sa čo najskôr dostať pred ich bránu a vytvoriť si šancu. V 20. min vysunul Majtán na pravom krídle Gergela, ale ten v gólovej šanci pálil vedľa žrde Halldórssonovej brány. V 26. min vystrelil na žilinskú bránu zo strednej vzdialenosti Gunnarsson, ale Dúbravka nemal s týmto pokusom problémy. Žilina sa ujala vedenia v 29. min, Pich ideálne uvoľnil nabiehajúceho Majtána a ten prekonal Halldórssona v bráne hostí. V 39. min, hralo sa už v daždi, skúšal pozornosť brankára hostí z pravej strany obranca Angelovič, ale Halldórsson sa nedal prekvapiť. Päť minút pred prestávkou pohrozili aj Islanďania, Haukssonov priamy kop však letel vysoko nad.

Po zmene strán prišiel namiesto Lietavu Momodou Ceesay, domáci sa tlačili smerom dopredu, ale proti organizovanej obrane Islanďanov sa nepresadzovali. V 53. min pekne hlavičkoval po Barčíkovom rohu stopér Prince Ofori, ale len ponad hornú žrď. O dve minúty hlavičkoval Majtán po Pichovom centri, brankárovi hostí lopta vypadla z rúk, ale za bránkovú čiaru sa nedostala. V 65. min rozohrával priamy kop z približne 30 metrov Hauksson, jeho ďalekonosná strela doslova natiahla Dúbravku, ale lopta preletela tesne ponad brvno. V 70. min vykresal iskierku nádeje útočník Ceesay, ktorý sa uvoľnil medzi niekoľkými hráčmi hostí a podarilo sa mu skórovať. O minútu neskôr si diváci vydýchli, kapitán hostí Gudjónsson napálil z priameho kopu spoza šestnástky do hornej žrde. S pribúdajúcimi minútami Žilinčania stupňovali svoj tlak, hlavne Ceesay bol veľkým nebezpečenstvom pre obranu Reykjavíku, ale vytúžený tretí gól neprišiel ani po Majtánovej hlavičke, ktorá skončila tesne nad a ani po Piačekovej. Loptu z jeho hlavy zastavil na bránkovej čiare obranca KR . V nadstavenom čase prišiel pomôcť do útoku aj brankár Dúbravka, na skóre sa už ale nič nezmenilo.

Ľuboš Nosický, tréner MŠK Žilina
"To, čo sme sľubovali, že budeme hrať na doraz, dáme gól a potom to necháme na osud, sme splnili. Hráči siahli na dno síl, záver bol veľmi hektický, jediné, čo sa nám nepodarilo je streliť tri góly, čo nás odsúva z tejto súťaže a sme z toho veľmi smutní."
Rúnar Kristinsson, tréner KR Reykjavík
"Som veľmi šťastný, že sme sa kvalifikovali ďalej, lebo sme hrali proti silnému súperovi. Základ tohto úspechu sme položili na Islande, čo ma prekvapilo. Dnes som veril, že môj tím dokáže ubrániť náskok, čo sa aj splnilo.