Fanzóna

Diskusné fórum


Téma: Licencia

Ak chcete prispievať do diskusného fóra, musíte byť prihlásený. Prejsť na prihlásenie
Filtr: výpis příspěvků ze dne "2020-6-5" |  vypnout filtr
05.06.2020, 15:51
Kmotríka ženie súťaživosť a konfrontácia kvalitatívne s podobnými alebo aj lepšími súpermi. A tak by to malo byť v profesionálnom športe.
Pravdepodobne rovnako rozmýšľajú aj v DS a neprekvapilo by ma, keby sa k nim pridala aj Trnava. A tí ostatní nech si hrajú na poloprofesionálnej, ba až na amatérskej úrovni.
Z ekonomického hľadiska je nehospodárne, aby kluby, ktoré majú vyššie ambície boli brzdené vo vývoji.
Takže s Kmotríkovou filozofiou súhlasím a navyše je vidieť, že to chlapovi myslí, pretože on prišiel s myšlienkou povoliť počet divákov podľa veľkosti kapacity štadióna. A dnes o tomto návrhu hovorili aj ráno na tlačovke.
hlavne TT, ktora vyhodi pred zaciatkom sutaze trenera Smajlík


Odporúčam pred napísaním trošku pozbierať informácie, ale rešpektujem aj napísané ... dovoľujem si poznamenať (ako sa poznáme očakávam útok so zameraním na inú problematiku).
Podľa môjho názoru Kmotríka tlačia financie, myslím si že aj DS ... je logické, že investované peniaze treba prekryť nejakým príjmom, pravdu povediac pri návštevách cca desaťtisíc/zápas je to zaujímavé _to je pohľad cez financie.
Druhý pohľad je športový ... podľa poznatkov z projektu česko-slovenskej ligy to padá najmä v účasti mužstiev v pohárovej Európe (bolo to dostatočne publikované/zverejnené), neverím tomu, že ak by Slovan a DS pôsobil v maďarskej/českej lige a umiestnili sa na 1. až 3. mieste, budú ostatné kluby s tým stotožnené ... kto by hral v europohároch ... vyžaduje to viac súhlasov _príslušného zväzu, UEFA, SFZ _opäť sme pri financiách.
A ešte poznámka, ak v Nemecku ..... sa hrá bez divákov, alebo to bude obmedzené, tak Kmotrík sa môže aj roztrhať, nepresadí iný systém ... nuž a TT nabieha na úspornejší režim ako naše MŠK.
Ďakujem -shakalovi- napísal málo, ale trefne.
A ešte doplnok:
Vďaka programu s názvom COVID-Sport, ktorý schválila vláda ČR, sa športové organizácie môžu tešiť na pomoc v celkovej hodnote miliarda českých korún, čiže v prepočte 37 659 000 eur. Informuje o tom vláda ČR na svojom oficiálnom portáli.
„Schválili sme zvýšenie rozpočtu na šport o jednu miliardu korún. Celkovo sa blížime k číslu 9 miliárd na tento rok. Som presvedčený, že budúci rok túto čiastku aj prekročíme. Tieto dotácie by mali byť určené najmä pre malé športové kluby. A najmä si želáme, aby športovali naše deti,“ vyhlásil premiér Českej republiky Andrej Babiš.


06.06.2020, 10:09
Optimista, my sa poznáme? Akosi si za nič na svete neviem spomenúť tú osudovú chvíľu, že kde a kedy sme sa stretli Smajlík
A teraz vážne. Aj ja som v reálnom živote optimista ale čo sa týka žilinského futbalu, tak uvažujem reálne.
- Zľavil pán Antošík z ambícií "dravca"? Zľavil!
- Stačí mu futbalová selanka? Stačí!
- Má záujem budovať mužstvo, ktoré by bolo schopné bojovať pravidelne o skupinové fázy? Nemá!
- Má záujem predať klub? Nemá!
* A takýchto otázok by bolo ešte veľa a každá odpoveď by bola taká, ktorá by žilinského fanúšika nepotešila - až na pár výnimiek.
* Keď porovnám myslenie Kmotríka a Antošíka, tak obaja idú rozličným smerom.
- Kmotrík chce ísť štandardne, t.j. vybudovať taký káder, ktorý bude schopný hrávať pravidelne skupinové fázy a zarobiť a zároveň pritiahnuť viac divákov do hľadiska. Takto to funguje v západných ligách ale už už v Česku v Poľsku a začínajú s tým aj Maďari.
- Antošík nemá chuť zabojovať o diváka a preto sa uspokojil s predajom všetkého čo sa predať dá alebo použiť svetový unikát "predať" hráčov zadarmo.
Takže v živote som optimista, no žilinský futbal do môjho optimistického portfólia nespadá.
A na záver ešte jeden postreh. V poslednom čase sa v novinách píše o troch kluboch (Slovan, DS a TT), ktorí by mali mať ambície hrať na "inej úrovni" ako ostatné kluby, prečo nespomínajú aj Žilinu?


Priateľu niet nad osobné stretnutia, ale to počká ...
Obsah Tvojej reakcie je pravdivý tak na 1/3, s ostatným nesúhlasím, napr. ozaj si myslíš, že majitelia TT dávajú do klubu viac peňazí ??, závidím im zázemie fanúšikov, napriek tomu, že napr. si nepamätajú na posledný titul ....
K ostatnému iba toľko, že všetko sa odvíja od financií, ak sa p. Antošík rozhodol budovať klub na mládeží, rozhodol sa správne, má výsledky, stačí pozrieť káder repré, že to nestačí na veľké výsledky v eurofutbale, je samozrejmé .... počkajme si na jeseň, som zvedavý kde sa bude futbal resp. šport uberať, v tomto som reálny optimista, ale neviem, neviem.
Teším sa na našich chalanov o týždeň s pevnou vierou, že dostaneme licenciu na ďalší ročník, FANDÍM MŠK.


Prečo by to malo byť samozrejmé? Nič nie je samozrejmé. Mi nehovor, že sa nedá nájsť optimálnejšia cesta ako skĺbiť prácu s mladými s progresom klubových výsledkov.
noviny už moc ludi nečita lebo su tam len samé žvasty a omačky o ničom nie len o športe ale všeobecne,že nepisu o žiline? je to len dobre aspon sa možu v klude pripravovat na dalsiu sezonu.radšej doma lepši ako v zahraniči z holým zadk.m


05.06.2020, 11:55
hm, predstavitel nasho supera - Slovana- zacina prskat.

odkaz


to mi pripomína obdobie, keď podobne prskal náš majiteľ a chcel do českej ligy
prešlo pár rokov a bojujeme o licenciu do našej ligy...


05.06.2020, 12:55
ano, aj majitel MSK chcel svojho casu ist do kvalitnejsej sutaze - ceskej.
Ostal a prisposobil a nastavil model financovania nasej lige a nasim financnym podmienkam (nasim myslim 5 milionovy trh).
Otazka tykajuca sa supera - bude dalej Slovan stavat na drahych a preplatenych legionaroch? Preplati mu Slovenska republika stadion? Alebo bude vsetky naklady na jeho udrzbu a prevadzku platit Kmotrik sam? Pise, ze mu stroskotali 2 silne partnerstva. Tato vlada uz zrejme nebude dohadzovat kseftiky firmam napojenym na istu siet. Ako to s nasim superom dopadne? Ako to dopadne s nami? Priznam sa, aj ked som optimista, uz zacinam byt nervozny okolo licencie...


05.06.2020, 13:38
neblazni... myslis si, ze by sfz & ULK pustilo ´´k vode´´ taky klub ako msk zilina?
k tomu kmotrikovskemu... ako uz aj vrabce ´´cvirikaju´´ kohutiky boli priskrtene a tak sa bojja ze hra na malom piesocku uz nebude zabavou, ale zatazou....
koniec koncou asi sa ukaze, ze j.a. rozhodnutie bolo spravne... alebo ako sa hovori, ´´ Kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepsie´´


05.06.2020, 13:54
ja verim, ze nie. ale priznavam, niekedy mi vrta cervik pochybnosti.
na druhej strane verim a som presvedceny, ze pan Antosik kazde rozhodnutie robi nie na zaklade krystalovej gule, ale po porade so specialistami.


ohľadom licencie som tiež optimista ale vôbec by som sa nedivil tomu, keby sme ju nedostali, lebo by sa tým vytvoril nebezpečný precedens namierený proti všetkým hráčom v lige...
Vie niekto bližšie info k živému trávniku? Kedy a či vlastne či?


Zobraziť od dátumu:

Počet príspevkov na stránku:

Ak chcete urobiť nový riadok, stačí stlačiť Enter, netreba používať html tagy.

Ďakujeme, že sa tu na fóre budete správať ako slušní ľudia.
Redakcia si vyhradzuje právo vo výnimočných prípadoch zmazať vulgárne, urážlivé alebo nezmyselné príspevky.