Fanzóna

Diskusné fórum


Téma: Licencia

Ak chcete prispievať do diskusného fóra, musíte byť prihlásený. Prejsť na prihlásenie
Filtr: výpis příspěvků ze dne "2020-5-31" |  vypnout filtr
Obyčajne nereagujem opakovane v danej téme, pristúpim k výnimke, prečo asi ... niektorí vo svojich stanoviskách nedokážete rešpektovať určité fakty, opakovane píšete doslova fabulácie ...
1/ p. Antošík nechce hrať zápasy v európskych pohároch _skutočnosť je taká, že v rozhovore uviedol, že z pohľadu ekonomického účasť v pohároch neznamená pre klub príjem, ktorý je prínosom pre rozpočet klubu, poznamenávam, že príjem z pohárov od roku 2010 predstavuje sume 12,04 mil. z toho rok 2011 suma 9,51 mil (majiteľ priznal zisk cca 4 mil) za sedem ročníkov, priemer po vylúčení príjmu z roku 2011 predstavuje 421 tis. € ..... čo je cca 10 % z ročného rozpočtu, ALE opakovane p. Antošík uviedol, že zápasy v pohárovej Európe sú jedným zo základných cieľov.
2/ V súčasnom období s výnimkou Slovana majú kluby problém so svojim financovaním (Trnava určila strop platu 2 tis. €), DAC poukazuje na značné výpadky zo vstupného, verím tomu, že naplniť rozpočet MŠK v sume 5 mil. € na sezónu je faktom ...... majiteľ MŠK sa tiež vyjadril: cit. Ak podnikáte v slovenskom futbale a ľudia na zápasy nechodia, tak je to stratová záležitosť. Získali sme nedávno titul, vyhrali sme v Bratislave, ale vzápätí na náš domáci zápas prišlo 1400 ľudí. Bolo to pre mňa veľké sklamanie. Neviem, čo by sme mali urobiť. Možno otvoriť brány a pustiť divákov zadarmo, ale ani to by nepomohlo.
3/ MŠK ako jediný klub odohral ligový zápas výlučne so svojimi odchovancami, vlani bolo nominovaných cca 45 hráčov MŠK v rôznych repré, MŠK obliekali dres Dúbravka, Škriniar, Vavro, Bénes, ..... náš klub má renomé v odbornej verejnosti, bohužiaľ biznis na Slovensku s futbalom nie je možný (príjmy zo vstupného, za televízne práva, príspevky od obcí .....), takže kluby financovanie klubu spájajú s výchovou a predajom hráčov _DAC, MŠK, TAZ, RK ... bohužiaľ je to REALITA, ak si niekto myslí, že vstupom veľkého investora sa to zmení, tak je na omyle.
Priatelia skúsme vychádzať z niektorých faktov, sme na Slovensku, šport bojuje o prežitie ... osobne som veľmi vďačný p. Antošíkovi za prístup v posledných 25 rokoch, zanecháva ojedinelý rukopis __verí tomu, že MŠK vstúpi aj do budúcej sezóny ..... alebo máte iné želanie ???


Ľudia v Žiline už zjavne nie sú zvedaví iba na zápasy s takými súpermi ako sú Sereď, Senica, Michalovce a podobne. Musia vidieť že sa o niečo hrá a niekedy by možno stačilo iba ich zdravo poblázniť. Viď napr. minuloročné finále pohára, keď konečne vyvinul aj klub nejakú aktivitu. To tam bolo možno viac ako tých 1400 fanúšikov čo ste spomínal. Ale keď majiteľ otvorene hovorí že chce aby klub fungoval iba s pravidelného predaja hráčov tak akú atmosféru to vytvorí medzi ľuďmi? Ja sa pamätám že aj na prvý zápas v druhej lige s Levicami prišlo 4500 ľudí a to len preto lebo sa navodila pred štartom úplne iná atmosféra okolo klubu. ( neviem či zrovna vtedy nevstúpil Antošík do klubu s vtedy ešte aj so športovými ambíciami) Posilnil sa káder a definovali sa jasné športové ciele. Ľudia boli plný očakávania, ale teraz len očakávajú koľko hráčov po tej ktorej sezóne z mužstva odíde. A do toho také riešenia ako s Boženíkom, teraz okolo Korony a pod. to na pozitívnej atmosfére ozaj nepridá.


Optimista, priame príjmy klubu, ktoré dostane rovno z európskych líg je jedna vec a tie si spomenul ale nespomenul si že klub zarába na vstupnom hlavne počas hrania týchto líg.
Počas účinkovania v týchto pohárov narastá aj predaj suvenírov, nevravím, že je to závratná suma ale je to s tým spojené.
ALE HLAVNE narastá suma našich hráčov a hlavne mladých odchovancov a na toto treba myslieť!!
Keď nebudú hrávať poháre tak ich nikdy nepredáš tak dobre, nebudú sa mať kde skutočne ukázať. Neporastú ti raketovo príjmy ani zo sponzoringu atď a o tom nehovoriac ako celkové mesto z toho profituje a robí si reklamu do sveta (cestovný ruch atď.)
Vieš, tu sa tvárime, že teda chceme hrať európu (aspoň pár z vás sa tvári) ale podľa činov to tak nevypadá ( predaj hráčov tesne pred odvetou s Kodaňou, len mávnutie rukou za neúspešnými sezónami, nevyvodenie zodpovednosti, také zdravé navodenie motivačného strachu atď,).... Poviem že chcem hrať, ale v skutočnosti to tak nerobím ako naši politici, tvária sa že bojujú proti korupcii ale v skutočnosti kradnú...


moje želanie je, aby Žiline patrila pozícia v SVK futbale obdobne ako cca 15 rokov dozadu...
akým spôsobom a s akým majiteľom neriešim


ygf
31.05.2020, 12:29
Botas rocny rozpovet MSK je 5mega. Len nezabudni vytiahnut nejaky clanok z 2010, aby si dokazal, ze to nie je pravda Smajlík J.A. to zverejnil napriklad v minulotyzdnovej diskusii OZ proti korupcii.

Pre porovnanie Legia Warszawa ma 35 mega, Sparta, Slavia su na tom podobne, oba kluby atakuju s rozpoctom miliardu ceskych korun, Plzen je skromnejsia ta ma o polovicu menej. Rapid/Austria Vieden 30 mega, RB Salzburg 50mega.. FC Vidi 20 mega, Ferencvaros 15mega. Slovan len okolo 12mega Smajlík

Aby sa im dalo konkurovat, tak v prvom rade treba zaplatit hracov, aby pri prvej ponuke nechceli odist, samozrejme bude treba doplnat kader hotovymi konkurencie schopnymi hracmi, ktori nebudu zadarmo. A na to 5 mega rocne nebude stacit ani zdaleka...

Takze sa este raz pytam, to si vazne myslis, ze by sa nasiel nejaky zaujemca, ktory by rocne utopil v nasom klube aspon 10mega?


31.05.2020, 23:37
S Kašom, Káčerom, Holecom, Škvarkom, Bénesom, Škriniarom, Hanckom, Boženíkom a ďalšími hviezdami nám bohate stačil rozpočet na úrovni 4 až 5 mil. Tak si tu nevymýšľaj raz také sumy. Ak by Antošík chcel predať cakom prásk celý klub alebo aspoň väčšinu akcií, tak by sa po predaji len tak zaprášilo.
Ešte raz. S Antošíkom sa na 100% môžeme rozlúčiť s budovaním mužstva, ktoré by bolo schopné atakovať aspoň také úspechy, ako sme dosiahli v nedávnej minulosti. 1x skupinová fáza LM a 1x skupinová fáza UEFA alebo ako sa to volalo.
A nepíš tu o rozpočtoch! Mňa ako fanúšika vôbec nezaujíma kto je vlastník klubu, mňa zaujíma aby som po skončenia našej ligy videl medzinárodné zápasy, proste chcem vidieť aj iné mužstvá a nie len Michalovce, Pohronie, Sereď, Senicu, Moravce atd.
Každý majiteľ dotuje klub. V našej lige sú traja vlastníci, čo patria medzi najbohatších ľudí na Slovensku, Kmotrík, Fiľo a Antošík.
Dobre. Akosi sme si zvykli, že budujeme mužstvo prevažne s vlastnými odchovancami, doplnené talentami zo Slovenska ale aj zo zahraničia. Keď sa ako tak rysovalo mužstvo a zdá sa, že aj tréner by mohol mať kvalitu, tu zrazu príde apokalipsa a je po mužstve. Rozumieš tomu?
Ty ako podnikateľ, zbavil by si sa najlukratívnejšieho tovaru a rozdal by si ho zdarma? Veď to rozum neberie a nech mi nik nehovorí, že v tom boli akože vysoké platy hráčov!
Tak lepšie je stratiť milióny za predaj ako zaplatiť za cca 2 mesiace za ich platy do prestupového obdobia? A to som presvedčený, že keby vyčkal Antošík možno týždeň, dva, tak by sa bol s nimi na 100% na tých platoch dohodol.


31.05.2020, 12:11
Európsku ligu pravdepodobne hrať môžme. Zoberme si ale prípravu,ktorá pozostáva z piatich ligových kôl, v ktorých pre nás
už pravdepodobne nepôjde o nič.Dodnes sa neviem zmieriť z dôvodmi neodohrať desať kôl, keď napríklad Anglicko odohrá
deväť od 19.6.S takou prípravou aj keď osobne nie som pesimista skončíme v pohári asi veľmi skoro.


Podľa majiteľovej logiky čím skôr z eu pohára vypadneme, tým viac ušetríme. Ale zatiaľ nemôžeme hrať ani ten, takže budeme šetriť jedna radosť. Tých 5 ligových kôl bude bez divákov, takže ďalšie ušetrené náklady za chod tribún, usporiadateľov, SBS a pod. A všeobecné zmýšľanie väčšiny slovenských klubov je hrať čo najmenej aby sa čo najviac ušetrilo. Takže najúspornejšie pre všetkých by bolo asi nehrať tú našu úžastnú ligu vôbec.


Zobraziť od dátumu:

Počet príspevkov na stránku:

Ak chcete urobiť nový riadok, stačí stlačiť Enter, netreba používať html tagy.

Ďakujeme, že sa tu na fóre budete správať ako slušní ľudia.
Redakcia si vyhradzuje právo vo výnimočných prípadoch zmazať vulgárne, urážlivé alebo nezmyselné príspevky.