Fanzóna

Diskusné fórum


Téma: 6 týždňov

Ak chcete prispievať do diskusného fóra, musíte byť prihlásený. Prejsť na prihlásenie
08.01.2020, 11:10
6 týždňov majú všetky ligové mužstvá pod vedením svojich trénerov nato, aby naplnili svoje ciele počas súťažného obdobia.
Mužstvá majú svoje ciele, my máme svoje želania. A keďže ako to už býva nie všetci máme rovnaké predstavy a želania, tak budem hovoriť za seba.
- bol by som rád, aby sa naplnili trénerové slová o väčšej behavosti o pohybe bez lopty z čoho samozrejme vyplýva rýchlejší futbal

Želám si:
- aby sme zabudli na nezáživné prihrávanie lopty medzi obrancami
- aby sme videli čo najmenej spätných alibistických prihrávok stredových hráčov na obrancov
- aby sme sa nebáli v útočnom pásme hrať 1 na 1 za účelom prečíslenia
- aby sme sa nebáli nabiehať do súperovej 16- stky s väčším počtom hráčov
- aby sme už konečne začali strieľať aj spoza 16- stky
- aby sme prestali s neadresnými centrami na osamoteného hrotového hráča
- aby sme zásadným spôsobom zmenili spôsob hry z postupného útoku na rýchlejší a priamočiarejší
- aby sme dostali hráčom do krvi , že brejk do rozhodenej súperovej obrany je ako "smrtonosná zbraň"
- aby vysoké napádanie bolo tímové a nie len o jednom hráčovi.
- aby sme produkovali presing a represing vždy ako to len pôjde
- !!! konečne naučiť krajných obrancov kvalitnej defenzívy, najmä čo sa týka odoberania lopty
- zmeniť myslenie stopérov z doterajšieho alibistického rozohrávania najbližšie stojacému spoluhráčovi na modernejšie kolmejšie s úmyslom prvou prihrávkou vyradiť z hry súperových atakujúcich hráčov
- rýchlejšie rozohrávanie lopty od brankára. Ten ako prvý má možnosť prehodiť súperových atakujúcich hráčov
- zvýšenú tréningovú pozornosť venovať trom postom z pohľadu centrálnej osi a to sú hrotový útočník, podhrotový hráč a tzv. šestka. Táto trojka, plus stopéri tvoria kostru celej hry, okolo týchto piatich sa všetko točí.
- hrotového útočníka viac zapájať do predfinálnych kombinácii, čím na seba stiahne svojho strážcu s možným nasledovným nábehom do šestnástky

Uviedol som aspoň pár základných vecí, ktoré boli na našej hre negatívne a treba len dúfať, že mladý tréner sleduje vývojové trendy, sleduje zahraničné ligy a nebude sa báť zmodernizovať našu hru

*** samozrejme každá herná situácia je špecifická a nedá sa natrénovať ale naučené základy ako sa pohybovať v danom priestore, či je to priestor defenzívny alebo ofenzívny sú nápomocné pri ich riešeniach
*** vedenie dalo trénerovi šancu a je na ňom ako ju využije. Ak ju nevyužije ani výsledkovo ani herne, tak tréner, ktorý príde po ňom v lete, tak bude mať len veľmi malý časový priestor nato, aby sa zoznámil s mužstvom a dostatočne ho pripravil na európske predkolá.
Ale ak tréner šancu využije, tak poteší vedenie, poteší nás fanúšikov a samozrejme aj on sám bude spokojný.

Takže držím palce!


Ja si želám, aby futbal v Žiline aspoň kúsok posunul mantinely súčasnej strojovej filozofie a priblížil sa širšej verejnosti.
Aby marketing klubu šliapol do pedálov, lebo mám pocit, že v tomto veľmi zaostávame. Aj keď sa v tomto smere spravilo v poslednom období pár dobrých vecí, zdá sa mi, že ostalo to stáť na nejakej úrovni a upadá to do stereotypu.

Pre inšpiráciu, skvelý dokument zo slávistickej produkcie Totálni sezóna..Z niektorých pasáži mám husiu kožu a to nie som žiadny Slávista.


V podstate vyslovujem súhlas s Tvojimi želaniami, ale ak sa trošku zamyslím, tak som presvedčený, že tréneri s licenciou to majú v malíčku, problém je uplatňovať herné systémy priamo v zápase, to nenamaluješ, v takomto prípade nastupuje skúsenosť a individuálne kvality hráča, no a nakoniec tréneri sú obmedzení kvalitou kádra, opakovane konštatujem, že máme priemerné mužstvo, takže 2.miesto je až - až.
Každý fanúšik si rád prečíta, ak tréner prehlási, že „Mužstvo je mladé, preto by sme chceli ísť ešte viac do dynamiky, do behavosti," takže držíme palce pri presadzovaní lepšieho herného prejavu.


Zobraziť od dátumu:

Počet príspevkov na stránku:

Ak chcete urobiť nový riadok, stačí stlačiť Enter, netreba používať html tagy.

Ďakujeme, že sa tu na fóre budete správať ako slušní ľudia.
Redakcia si vyhradzuje právo vo výnimočných prípadoch zmazať vulgárne, urážlivé alebo nezmyselné príspevky.