Fanzóna

Diskusné fórum


Téma: Vrba

Trener Vrba je mozne ze konci v Plzni bolo by dobre keby sa vratil tam odkial sa vystrelil do velkeho futbalu

Ak chcete prispievať do diskusného fóra, musíte byť prihlásený. Prejsť na prihlásenie
30.11.2019, 12:05
Či je naša liga kvalitná alebo nie je kvalitná, tak to záleží od uhla pohľadu a od pohľadu hodnotiaceho. Ten pohľad môže byť len taký nástrelový, teda pocitový alebo ten človek vidí aj detaily.
Ten pocitový (na prvý pohľad) môže byť aj tzv. autobus, kedy fanúšik nehodnotí perfektnú defenzívu súpera ale skôr je naštvaný, že útočiace mužstvo (často krát sa jedná o jeho mužstvo) nedokázalo prekonať tú organizovanú defenzívu súpera, naproti tomu fanúšik, ktorý sa pozerá na hru aj trošku hlbšie (možno odbornejšie), tak vidí pozitíva aj v tej obrannej hre. A tých príkladov môže byť viacej, napr. taký Kalmár je pán futbalista ale niektorí tie pozitíva u neho nevidia lebo je Maďar a hrá za DS. Alebo mnohí kritizujú že je veľa cudzincov v niektorých mužstvách ale nevšímajú si, že títo cudzinci, najmä černosi a balkánci majú v sebe niečo, čo našim slovenských futbalistom chýba. Ovládanie lopty, technické zručnosti, hra 1 na 1 atď.
V priemere sa naša liga zrýchlila (až na naše mužstvo), mužstvá hrajú organizovanejší futbal s celkom slušnými prechodovými fázami, je behavejšia, dravejšia (opäť až na naše mužstvo), je aj viac technických hráčov a je mladšia.
Teda tak ako som napísal, záleží to od uhla pohľadu a tiež to hodnotenie ovplyvňuje klubová náklonnosť, teda ak vidím nedostatky u svojho mužstva, tak podvedome ma to ovplyvňuje aj k hodnoteniu celej ligy a jednoducho poviem, že súťaž je slabá, nezáživná, tak radšej si víkend užijem ináč, akoby som sa mal pozerať na túto našu "čajovú" ligu. A pritom si ten dotyčný neuvedomuje, že práve ten nasledujúci zápas môže mať vysoké parametre. Samozrejme na zápas nepríde ale bude stále dokola kritizovať.
Bohužiaľ, takí niekedy sme.


v prvom rade treba triezvo zhodnotiť našu súčasnú pozíciu (priemerný klub vo veľmi nezaujímavej lige) a položiť si otázku, myslíte, že by tu Vrba vôbec šiel? Ono časy od jeho posledného pôsobenia u nás sa dosť zvrtli a tréner s jeho referenciami a klub so súčasným nastavením "fungujem, aby som fungoval, nič viac odo mňa neočakávajte"..stále mi to vychádza, že karty hrajú pre Kentoša.


Už je na čase aby si Slováci konečne prestali zhadzovať čo je ICH, lebo naša liga vôbec nie je nezaujímavá a tak slabá ako si mnoho ľudí rado do nej kopne. Alebo určite nie ako za čias, keď tu Vrba drtil ekonomicky znivočené kluby hrajúce o záchranu a slabučký Slovan s nimi. Vrba tu mal za cieľ vyhrávať tituly, alebo aspoň sa presadiť v Európe a presne s týmto cieľom by sa sem mohol v terajšej situácii vrátiť ( máme už 4 miestenky aspoň do kvalifikácii do LM, EL ) a klub či chce, alebo nie, bude musieť znovu dostať značku MŠK do sveta, lebo predáme Boženíka a kaput. Nikto hodný 1 milióna € a viac tu už neostane a včul čo ? Treba vysúkať rukávy a naučiť znovu mladých behať, dávať 4-5 gólov za zápas a jednoducho sa dostať nazad do EL kde sme na očiach ( + prachy za účasť a TV )👍 V našej lige sa to viac než dá. Dám len za príklad takú Škótsku Ligu, kde je Celtic, Rangers a zvyšok absolútny podpriemer a nikto sa tam tak hanlivo o svojej súťaži nevyjadruje ako sa dokážu niektorí Slováci vyventilovať na tej svojej, tak už DOSŤ. Sledujem naživo kopec zápasov Poľskej, Rumunskej, Bulharskej či Českej ligy ako tipér a tam to tiež nie je okrem 2-3 klubov žiadna sláva, aspoň nie herne a od našej sa pre diváka prakticky nelíšia, ba niekedy si až poviem že zlatá FL, keď tam sledujem ten 0:0 hnoj s dvoma strelami na bránu za zápas ( Poľsko ) a síce 5 tisícovou kulisou, ale na 30 tisícovom štadióne ( priam postapokalyptický pohľad na niečo také ). Tomuto klubu netreba veľa, aby bol každoročne vyrovnaným súperom Slovanu o titul a dokázal predávať mladých za miliónové sumy, ale takouto "kopanou" čo predvádzame posledný rok a pol to pôjde iba dolu vodou, takisto aj hodnota hráčov a z 1 mil. budú onedlho radi za 100k a s tými 1500 návštevami a neúčasťou v Európe nebudú mať ani za čo upratovačky platiť... Narážam tým na vyjadrenia pána Antošíka, že jedine pri súčasnom ekonomickom modeli je schopnosť udržať MŠK pri živote a to sme predali za posledných 5 rokov hráčov hádam za 20 mil. dokopy. Takže ÁNO, faktor Vrba na 3 sezóny by tu mohol narobiť doslova divy !


SRNCHEK, nešlo mi o žiadne kopanie do našej ligy, ani sa o nej hanlivo nevyjadrujem, ani som nenarážal na jej kvalitu, len som ju označil ako nezaujímavú v súčasnom období. A to z toho dôvodu, že v súčasnosti chýba akákoľvek rivalita o titul. Či chceme alebo nie, boj o ostatné priečky v našej lige je málo zaujímavý. Ako dlho v našej lige chýba zápas, ktorý možno označiť, že šláger ligy, zápas sezóny, zápas o všetko, atď..Také ako kedysi Trnava:Košice, Žilina:Petržalka, Žilina:Slovan, ....Podľa mňa toto tu v lige extrémne chýba, že minimálne dvaja bok po boku sa bijúci o titul do posledných kôl, čakajúci kolo od kola na zaváhanie druhého, ktoré sa vyskytne len zriedka. A dnes? Slovan je prvý fajn, aký ma vlastne náskok? Veď to je vlastne aj jedno, lebo tí akože prenasledovatelia aj tak ešte 10krát prehrajú do konca súťaže.


30.11.2019, 10:33
Fúha. Asi posledných pár rokov sleduješ inú ligu. Fortuna Ligu majú aj v Česku a Poľsku, si si istý, že sleduješ tú našu?

Posledných 5 sezón:
18/19 - Slovan dominantný, súhlasím s tebou, nie je o čom.
17/18 - Prvá Trnava o 5 bodov, 2. - 4. tím delí 6 bodov.
16/17 - Dominantná sezóna tentoraz z našej strany. 16 bodov pred druhým.
15/16 - Dominantný Trenčín - 12 bodov pred druhým.
14/15 - Súboj medzi Trenčínom a Žilinou. Trenčín nakoniec zvíťazil o 5 bodov.

5 sezón, 4 majstri, z toho 3 iné kluby boli vo svojej majstrovskej sezóne dominantné a dvakrát rozhodol náskok 5 bodov, čo sú v podstate iba dva zápasy - presne tie zápasy, o ktorých hovoríš, že tu nie sú a chýbajú. Takže zase sa tu nadáva na niečo, v čom problém nie je.


nedá sa nesúhlasiť Smajlík ešte by som doplnil o Holeca, ktorý pôjde v zime alebo v lete kade ľahšie tiež. Ostatných by nepredali ani do Pšurnovíc ako podávačov lôpt....
Ale Fredi má pravdu tiež, vedenie je tak zaslepené samou samým, že terajší tréner je nedotknuteľný


Vrba pri svojom odchode jasne deklaroval, že sa tu chce v budúcnosti ešte vrátiť. Do dnešného "stavu" by sa práveže hodil ako rť na šerbeľ a dokázal by tu mnoho vecí znovu nakopnúť tým pravým smerom, lebo talentu je v našom kádri mnoho a tí chalani by sa predávali o dosť drahšie, keby sa dokázali tým skautom aj reálne ukázať pri dravom rýchlom futbale 👌 My dostaneme pekný futbal v Európskej lige, klub prachy za predaje. Kentoša nechcem urážať, ale ten vám tu žne v najbližších rokoch ani náhodou nepripraví. VEDENIE PROSÍM VÁŽNE SA NAD TÝM ZAMYSLITE.


Je ale strašne smutné, že keď píšeme vedeniu už ani nepíšeme "a MŠK by zase hrala super" ale " hráči by sa lepšie predávali". Ako rozumiem tomu lebo vedenie počuje len na predaje ( a v poslednom čase ani na tie), ale je to smutné.


suhlas so vsetkym Smajlík


28.11.2019, 19:51
Síce ten Vrba ktorý tu bol už je nenávratne preč ale napriek tomu by som mu šancu dal. Bohužiaľ nevyhovuje našej koncepcii, nie je to lacný pritakávač.


Ozaj hlúpa pripomienka Dušan.
1. Tréner ako zamestnanec plní zadane zamestnávateľa = lacný pritakávač ?
2. Tréner na to nieje sám taktiku rozoberá z celím teamom ľudí a aj hráčmi.
3. Vrba to vtedy povedal aby sa rozlúčil v dobrom, mal tu svoj najväčší úspech v živote, odvtedy ale zažil väčšie.
4. Tréner pre áčko by mal podla mňa tiež prejsť projektom aby poznal hráčov.


poviem ti takto,
áno, aj keď je zamestnanec je rozdiel medzi zamestnancom a zamestnancom pritakávačom...
Normálny zamestnanec sa nebojí ísť aj proti firme (koncepcii) s tým, že chce pre ňu to najlepšie.
Potom sú pritakávači, čo budú stáť aj za zlými rozhodnutiami len aby boli s vedením za dobré, síce si týmto stále robí pritakávač pevnú pôdu pod nohami ale v mojej firme je neželaný.
Takže pritakávač je zamestnanec, ktorý chodí do roboty iba na to aby bral plat a aby bol iba za dobré s vedením. Takýto človek nepríde s novými podnetmi, myšlienkami alebo prelomovými názormi....kapiš? Smajlík


Kentoš pozná hráčov jak hodinky a napriek tomu sa mu minulú sezónu podarilo klesnúť z 2 miesta na 5 a prehrať finále slovenského pohára. Teraz od začiatku sezóny zle.


29.11.2019, 11:02
1.Presne toto je problém súčasnej Žiliny. Najlepší sú tí poslušní, výsledky práce sú na druhom mieste. Pokiaľ je niekto v pozícii hlavného trénera mal by asi mať aj vlastné predstavy a názory a nenechať si slepo vtlačiť názory len aby si udržal flek. Ďalším problémom je že keď dotyčný všetko robí ako sa mu povie tak tohto človeka nie je možné ani vyhodiť, veď robil všetko ako sa mu povedalo...
2. Tím ľudí si vyberá hlavný tréner takže trvám na tom že nesie zodpovednosť za výsledky a výkony. Ak to tak u nás nie je a je to tak ako uvádzam v bode 1 je to ešte horšie a problém je teda v systéme. Celý tento systém zabíja individualizmus a je to vidieť aj na ihrisku.


Ešte raz a pomalšie, klub si vyberie takého trénera ktorí je myšlienkovo najbližšie jeho predstavám, nezamestnáš niekoho kto ti bude robiť napriek. Postaví Volešáka namiesto Holeca pretože je skúsenejší napríklad. Potrebuješ aby hráčov poznal a postavil tok kto má aktuálne lepšiu formu.
A tréner určite nepošle hráčov na ihrisko s tým aby nič nehrali že má natypovanú prehru.


29.11.2019, 19:16
Ďakujem za zopakovanie, ja som tvoj príspevok pochopil, ty asi môj nie. Ako píšu chalani vyššie a zhoduje sa to aj s tvojim príspevkom, bohužiaľ myšlienkovo predstavám vedeniu je blízky poslušný človek bez názoru,prípadne názor má a nepovie ho. Ešte nedávno bola požiadavka na útočný futbal, nemám nič proti Kentošovi, bol som za aby dostal šancu, dostal, nie je to ono, to je všetko.


Zobraziť od dátumu:

Počet príspevkov na stránku:

Ak chcete urobiť nový riadok, stačí stlačiť Enter, netreba používať html tagy.

Ďakujeme, že sa tu na fóre budete správať ako slušní ľudia.
Redakcia si vyhradzuje právo vo výnimočných prípadoch zmazať vulgárne, urážlivé alebo nezmyselné príspevky.