Zvaliť vinu len na hráčov by nebolo fér, tvrdí Hapal
Päť zásadných myšlienok trénera MŠK Žilina Pavla Hapala zo stredajšej tlačovej konferencie po stretnutí F-skupiny Ligy majstrov proti Olympique Marseille, v ktorom jeho mužstvo utrpelo zdrvujúcu prehru 0:7

HAPAL o tom, ako sa mu nechcelo na pozápasovú tlačovku:
"Nechcelo sa mi ani predstúpiť pred novinárov, ale nie preto, že by som sa bál, alebo mal s nimi zlé vzťahy. Pripadlo mi však zaťažko hodnotiť tento zápas, v ktorom sme boli počas celého priebehu hry horším mužstvom. Hráči Marseille boli vo všetkých herných činnostiach lepší. Bohužiaľ, musíme si priznať, že výsledok je síce krutý, ale zaslúžený.“

HAPAL o tom, že jeho hráči nezachytili úvod:
"Od začiatku sme boli málo v pohybe, hrali sme málo odvážne. Nezvládali sme ani jednoduché činnosti, prihrávky, obchádzanie hráčov. Od začiatku sme cítili, že ťaháme za kratší koniec a gólová nádielka na konci bola už len vyústením nášho celkového prejavu."

HAPAL o tom, ako ho mrzí sklamanie fanúšikov:
"Na zápase bola krásna návšteva a tiež kulisa a ľudia museli byť z výsledku neuveriteľne sklamaní. Tento náš dnešný výkon bol veľmi, veľmi slabý... Chcel by som sa aj touto cestou fanúšikom ospravedlniť. Nebolo by dobré, keby na nás zanevreli. Chceme ich znova pritiahnuť na štadión, aby nám aj naďalej fandili. Chceme dokázať, že tento zápas bol len veľký výbuch a naše mužstvo má kvalitu. Túto výzvu budeme mať pred sebou každú nedeľu či stredu, podľa toho, kedy prídu na rad ďalšie zápasy."

HAPAL o vyhláseniach pred zápasom, že Marseille je "hrateľný" súper:
"Čo sa týka optimistických vyhlásení pred zápasom: čo mám povedať na verejnosti, že ideme prehrať? To vyhlásenie pred zápasom znamenalo len toľko, že sa ideme biť o body, že chceme vyhrať a urobiť pre to maximum, bohužiaľ to nevyšlo. Ja som nepovedal, že sme sa báli o výsledok od prvej minúty, bolo to dané až samotným priebehom zápasu, ktorý nám vôbec nevyšiel. Áno, Liga majstrov je pre nás priveľké sústo a my zbierame skúsenosti. Je to tak, hoci to nerád hovorím, lebo tieto súťaže sú o bodoch a nie o zbieraní skúseností. Tie sa prejavia až v ďalších rokoch. My nie sme v Corgoň lige konfrontovaní s takými mužstvami ako naši súperi v domácich súťažiach."

HAPAL o kolektívnom zlyhaní a nehádzaní viny len na hráčov:
"Chyba bola u všetkých a momentálne je ťažké povedať, v čom všetkom sa to prejavilo. Možno to bol nesprávny výber hráčov, možno rozostavenie, možno nezachytenie úvodu. Musíme si to všetko dôkladne rozobrať a poučiť sa - hráči, tréneri, všetci. Zvaľovať vinu len na hráčov by nebolo fér. Život sa nekončí. Do budúcnosti si treba dať cieľ, aby sme boli schopní odohrať vyrovnané partie s mužstvami, akými sú Chelsea alebo Marseille."