Žltozelené Emiráty 1: Štart pod mrakom, ale s úsmevom
Tak by sa dal charakterizovať úvodný deň Šošonov na sústredení v Spojených arabských emirátoch, kde ich síce privítali príjemné teploty nad 20 stupňov, slnko sa ale neukázalo. Napriek tomu nechýbal na tvárach žltozelených úsmev, čo dokumentujú aj fotografie z oboch tréningov.

Štvrtýkrát je v Al Hamriyah dvojica Ján Minárik a Adam Kopas. S druhým menovaným sme prehodili pár slov o tohtoročnom pobyte v tréningovom centre.


už ako doma

Ani raz v Al Hamriyah nechýbal Adam Kopas, ktorý aj tentoraz s tímom zarezáva na trávnikoch v Emirátoch. Aká bola cesta a čo čakalo na Šošonov v tréningovom centre?

"Cesta prebehla v poriadku ako vždy. Každý ju trávil po svojom, ale v lietadle bolo čo robiť. Po neskorom príchode sme v prvý deň nabehli do toho trochu zľahšia. Postupne sa to bude zvyšovať, prídu zápasy, tešíme sa teda na ďalší priebeh sústredenia. Ja osobne som tu už po štvrtýkrát, takže som tu už ako doma. Nič podstatné sa nezmenilo, vylepšili sa ešte podmienky, zázemie a ihriská, zmenil sa aj spolubývajúci. Tentoraz je ním Lukáš Jánošík," zhrnul novinky rodák zo Zástrania.

Prvý deň bolo pod mrakom, čo bolo ideálne počasie na aklimatizáciu. "Áno, nešokovali nás vysoké teploty a prudké slnko. Ideálne podmienky na tréning, rovnako sme zvládli aj prechod po dlhšom čase na prírodný trávnik. Ten nás čaká aj v úvode jari, preto je dôležité, že máme čas a priestor si naň zvyknúť. Určite sú tu lepšie plochy ako momentálne doma. Je to pre všetkých prospešné."

Už v nedeľu čaká na Šošonov prvý súper. "Každý jeden duel nám tu dá veľmi veľa. Veľké mená sú výzvou a môžu nám len a len ukázať naše nedostatky. Takže makať a predviesť sa trénerom v čo najlepšom svetle."

Herná stránka, ale i spoznávanie sa na trávniku či vytvorenie tej správne partie, ktorá hrala u žltozelených vždy prím. "Káder sa zmenil, je tu naozaj veľa nových hráčov. Ako už spomínal tréner, obmenilo sa tu veľa chalanov, preto je dôležité vytvoriť súdržnú partiu, spoznať sa aj mimo trávnika a následne to preniesť do hry a zapracovať na detailoch v taktike," dodáva 22-ročný odchovanec Akadémie MŠK, ktorý počas tohto týždňa podpísal so svojím rodným klubom novú zmluvu.