V pohárovej jazde pokračujeme proti treťoligistovi z Nového Mesta
Druhý týždeň po sebe si budú futbalisti MŠK Žilina plniť popri ligových povinnostiach aj tie pohárové. Opäť v stredu odohráme 4. kolo Slovnaft Cupu. Po dvoch súperoch z východu cestujeme uprostred týždňa na Považie, kde sa pobijeme o postup do osemfinále pohára proti domácemu AFC Nové Mesto nad Váhom.

Tretím súperom, ktorý sa postaví do cesty futbalistom MŠK Žilina, bude v prebiehajúcom 51. ročníku Slovenského pohára mužstvo Nového Mesta nad Váhom. Zverenci trénera Pavla Šupku začali svoju cestu pohárom už v 1. kole, keď nepripustili prekvapenie a postúpili cez štvrtoligové Bánovce nad Bebravou 3:0. Naopak, o prekvapenie sa postarali práve Novomešťania, a to vyradením lídra II. ligy - Dubnice, ktorú doma zdolali 2:1. V 3. kole, ktoré si AFC dohralo rovnako ako naši futbalisti minulý týždeň, sa Považania predstavili opäť u štvrtoligistu a znova si zabezpečili postup. Vzájomný pohárový duel si zabezpečil treťoligista výhrou nad Trenčianskymi Stankovcami.

Nové Mesto, ktoré v posledných rokoch patrilo k tradičným druholigistom, keď odohralo viacero stretnutí aj s našou rezervou, je aktuálne už druhú sezónu súčasťou III. ligy západ. V nej však malo v predošlom ročníku záchranárske práce a ani štart tohto nevychádza AFC podľa predstáv. Po ôsmom kole sú Novomešťania so šiestimi bodmi na predposlednom mieste.

Stredajší duel 4. kola Slovnaft Cupu bude pre mužstvá prvým vzájomným duelom v Slovenskom pohári.


všetci chcú hrať

Zverenci trénera Jaroslava Kentoša cestujú v 4. kole na Považie, kde sa postavíme účastníkovi III. ligy západ. Po dvoch súperoch z východu chceme priniesť postup aj zo západného Slovenska.

"Predošlé dva pohárové zápasy berieme ako poučenie. Na to dobré z nich treba nadviazať a tú nepozornosť odstrániť. Potrebujeme byť precízni v jednotlivých herných situáciách. Ukázalo sa to aj v Lipanoch aj v Ľubovni, že keď podceníme malý detail, jednu situáciu, zápas si môžeme zbytočne skomplikovať." Oba duely priniesli napriek jasným prognózam tesné výsledky, o to viac sú kentošovci ostražití. "Samozrejme, potrebujeme byť ostražití. Musíme sa však koncentrovať na seba, na svoj prístup, na naše nastavenie na zápas. Bude to o tímovej dynamike, aby sme znova nadviazali na ten výkon s Pohroním." 

Podobne ako Pohronie tak aj Nové Mesto nad Váhom bolo naším pravidelným súperom v II. lige, kedy viedol rodák z Vranova nad Topľou ešte našu rezervu. "S Novým Mestom sme odohrali veľa zápasov, každý jeden bol náročný. Pred dvomi rokmi vypadli do tretej ligy, takže sa odvtedy určite zmenil tím. Každopádne sa zodpovedne pripravíme na súpera, však svoju kvalitu potvrdil vyradením lídra II. ligy z Dubnice."

O únave, hoci absolvujeme už druhý anglický týždeň v rade, nemôže byť ani reč. "Chalani sú teraz v najdôležitejšej časti sezóny, kedy sú fyzicky dobre pripravení. Takže určite nepociťujú únavu." Zostava sa na pohárové stretnutia klasicky obmieňa, streda by nemala byť výnimkou. "Máme dostatočne široký a kvalitný káder, preto sa budeme snažiť rozložiť sily. Je len dobré, že chalani môžu hrať ligu, pohár II. ligu a byť vyťažení." V predošlom kole dostali voľno viaceré opory, ako to bude tentokrát. "Uvidíme, aký bude zdravotný stav. Určite zložíme najsilnejšie možné mužstvo s ohľadom na aktuálnu vyťaženosť."

S istotou bude trénerovi chýbať Jakub Kiwior, ktorý videl naposledy červenú kartu. "Na druhú stranu sa nám pomaly uzdravujú ďalší hráči. Všetci chalani chcú hrať a zároveň majú motiváciu, aby postúpili ďalej," hovorí tréner, ktorý predostrel aj zlepšujúci sa zdravotný stav tímu. "Drobné problémy tam boli, no verím, že okrem dlhodobo zranených by mali byť všetci hráči k dispozícii." Práve medzi dlhodobo absentujúcimi hráčmi je aj Macedónčan Enis Fazlagić. "Enis pokračuje v rehabilitácii pozitívnym smerom. Všetci ho podporujeme, pomaly začal behať a pracovať s loptou. Nechceme nič uponáhľať, verím, že v krátkej dobe ho uvidíme opäť na trávniku."


koncentrovať sa naplno

V pohárových dueloch je našou brankárskou jednotkou Miloš Volešák. Ako vidí skúsený gólman 4. kolo, ako si uľahčiť podľa neho stredajšie stretnutie?


Stredajší, pohárový duel, ktorý má výkop o 15:30 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Pavel Ochotnický, na čiarach asistujú Milan Štrbo a Marek Galo. 

Stretnutie šošonov v Slovnaft Cupe budete môcť sledovať opäť naživo prostredníctvom MŠKŽilinaTV.

Instagram feed #mskzilina