V piatkovej predohrávke proti Senici dohnať stratené body spred týždňa
Už v piatok pokračujú pre futbalistov MŠK Žilina fortunaligové boje, keď v rámci 16. kola v predohrávke cestujeme na Záhorie. Proti Senici potrebujeme bodovať a odčiniť tak minulotýždňové domáce zaváhanie. Viac o aktuálnej situácii prezradil tréner Peter Černák.

Piatkový televízny zápas pred kamerami Nova Sportu so začiatkom o 17:00 hod. rozhoduje Michal Smolák.


novinky u súpera

Senica zažila výborný vstup do nového ročníka, keď prehrala prvýkrát až v 5. kole práve pod Dubňom. V augustovom zápase sme súpera zo Záhoria zlomili až po zmene strán tromi presnými zásahmi. Ešte v septembri sa zverenci trénera Pavla Šustra tešili naposledy z ligovej výhry, následne už prišli porážky a postupný pád v tabuľke na aktuálne 9. miesto. Výhra tak v poslednom období prišla iba v Slovnaft Cupe v rámci 4. kola v Bešeňovej. Do toho sa v Senici opäť začali vynárať aj mimofutbalové problémy, ktoré by ale nemali ovplyvniť štart nášho piatkového zápasu. Každopádne mužstvo zo Záhoria má svoju kvalitu, keď naposledy v Dunajskej Strede síce prehralo tesne 0:1, no smolne strelilo až tri góly z ofsajdových situácií. 

Zo súpisky súpera aktuálne vyčnieva so siedmimi gólmi konžský útočník Mashike Sukisa, okrem neho hrajú prím predovšetkým slovenskí a českí futbalisti na čele so skúseným stopérom a kapitánom Petrom Pavlíkom. Pozornosť na seba púta aj futbalová superstar z Indonézie Vikri Egy, ktorý sa čoraz častejšie objavuje v zostave FK.


dohnať stratené body spred týždňa

Zverenci trénera Petra Černáka hodili Mikuláš za hlavu, no dva stratené body musia doháňať. Už v piatok sa im to môže podariť v Senici.

"Vyhodnotili sme si minulý víkend, no aj bez toho každý vie, že sa nám to nemôže stať. Bez ohľadu na to, že išlo o nováčika súťaže. Navyše v zápase, kde sme boli jednoznačne lepší a držali ho až do nešťastnej penalty pevne v rukách. Na to potrebujeme dať zabudnúť už teraz v Senici, a to nielen sebe a nášmu sebavedomiu, ale aj fanúšikom," zhrnul svoje pocity kormidelník Šošonov, ktorý tak nenadviazal na víťaznú sériu spred reprezentačnej prestávky. 

Senica vie potrápiť na svojom trávniku každého, súhlasí s tým aj šéf žltozelenej lavičky: "Postavenie v tabuľke nezohráva rolu. Senica to potvrdila niekoľkokrát a aj naposledy siahala na body v Dunajskej Strede. Záhoráci disponujú skúsenejšími hráčmi, ktorých dopĺňajú kvalitné individuality. Domáci duel vyznel síce jednoznačne v náš prospech, no góly prišli po zmene strán, navyše predtým sme ustáli niekoľko závarov pred našou bránou. Aj teraz to musí byť predovšetkým poctivá defenzíva celého tímu a dôraz s produktivitou vpredu."

Okrem zdravotných komplikácií chýbali počas týždňa Šošonom aj ďalší futbalisti. "Sú tam nejaké šrámy, navyše nám v procese absentovali aj chalani z U19, ktorí boli v Kazachstane. Odtiaľ však doniesli postupový výsledok, preto verím, že túto emóciu uchopia správne a donesú ju aj do našej šatne," dodáva pred druhým meraním síl proti Záhorákom lodivod Žiliny.


rozhodcovia

Piatkovú predohrávku 16. kola, ktorá má v Senici výkop o 17:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Michal Smolák. Na čiarach mu asistujú Adam Jekkel a František Ferenc.


priamy prenos

Stretnutie proti Senici budete môcť sledovať naživo na Novasport alebo internetovej platforme VOYO.