V nedeľu proti Michalovciam aj o napravenie reputácie
Po štvrtkovom vypadnutí z Európskej ligy sa futbalisti MŠK Žilina musia rýchlo preorientovať na domácu súťaž, v ktorej na záver víkendu hostia pod Dubňom súpera z Michaloviec. Naposledy sme sa proti východniarom lúčili nielen s legendou Viktorom Pečovským, ale aj celou minulou sezónou - a to výhrou 5:0. Pozitívny výsledok teraz potrebujeme po dvoch nezdaroch viac ako kedykoľvek predtým. A s týmto úmyslom jednoznačne vystupujú šošoni do nedeľného stretnutia 5. kola.

Súboj, ktorý má výkop na Štadióne MŠK Žilina o 19:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Martin Dohál.


novinky u súpera

V Michalovciach sa počas krátkej letnej prestávky udiali viaceré zmeny. Kormidelník Jozef Majoroš síce ostal na lavičke MFK, no v kabíne sa mu vymenilo množstvo hráčov. Z opôr odišli spod Vihorlatu brankár Matúš Kira, či slovenské stálice Jakub Grič, Peter Kolesár alebo Milan Kvocera. Už tradične dopĺňajú tím z východu republiky neznámi legionári, ktorí postupne naberajú na sile. 

Aj preto sa možno Michalovce "krčili" až do utorka na dne ligovej tabuľky bez bodu či dokonca streleného gólu. V utorkovej dohrávke sa však konečne dočkali - prvý gól v aktuálnej sezóne stačil Michalovciam na najtesnejšiu výhru nad Zlatými Moravcami. Viac si prečítate o zmenách u súpera i jeho predošlých výsledkoch v Bulletine MŠK.


bojovať pre verných fans

Tak ako rýchlo sme začali púť Európou, tak sme ju aj rýchlo skončili. Sklamanie neprežívali iba hráči, ale aj hlavný tréner Pavol Staňo spolu s kolegami. Ako to hodiť za hlavu, navyše keď nás už o tri dni na to čaká boj o ligové body? 

"Predĺženie sme nezvládli, pretože sme si neustriehli dve štandardné situácie a trpeli sme. Treba povedať, že súper mal šance aj z hry. Pre nás je len dobre, že v nedeľu je ďalší zápas. Sme unavení, ale aj pracovití, čiže urobíme všetko preto, aby sme čo najlepšie zregenerovali a zároveň sa dobre pripravili na zápas. Musíme si napraviť reputáciu a zabojovať o tri body," vyhlasuje kormidelník žltozelených.

Aj proti Pohroniu a rovnako tak na Britských ostrovoch sa mohlo zdať, že naši súperi chceli o trošku viac ako naši chalani. Ako to vníma lodivod MŠK? "Nesúhlasím, lebo chlapci išli na sto percent. Naše nasadenie, ktorým sa momentálne prezentujeme, nestačilo na nasadenie iných mužstiev. Chceme ale bojovať, chceme behať. Pre mňa je len otázkou času, kedy tieto parametre budeme plniť do takej miery, že prídu aj dobré veci. Potom sa budú body zbierať ľahšie. Teraz musíme každý zápas o to viac driapať, o každý bod bojovať. Pre rozvoj hráča je to dobré. Viem, že nie všetko sa divákom páči."

Sklamaní a nahnevaní sú po vypadnutí pochopiteľne aj spomínaní fanúšikovia. Čo hovorí tréner na kritiku v aktuálnom ročníku? "Otázkou je, či to je oprávnená a zaslúžená kritika. Odohrali sme veľmi dobrý zápas proti Trenčínu, vyhrali sme aj v Senici. Neviem teda, či je kritika za túto sezónu objektívna, ale beriem na vedomie, každý má svoj názor."

Čím to konečne môžeme zlomiť? "Musíme sa vyrovnať s očakávaniami a vysokými nárokmi, ktoré sú na nás kladené. Ideme do každého zápasu s cieľom vyhrať, ale to niekedy nestačí. Hráči musia odovzdať maximum, to je základ."

Ako si spomína tréner na posledné meranie síl s Michalovcami a našu víťaznú rozlúčku 5:0? "Vtedy sme boli na zápas výborné nastavení. Aj v nedeľu by sme to radi napodobnili. Samozrejme, teraz to bude o inom, ako to býva v každom ligovom zápase. Naozaj sa budeme musieť veľmi snažiť, aby sme získali tri body."

Aký je zdravotný stav hráčov po príchode z Walesu? "Chalani, ktorí odohrali celý zápas, nabehali 15-16 kilometrov, čiže je to obrovská záťaž. Do toho ešte cesta domov, príchod do Žiliny v piatok nadránom, čas na regeneráciu je krátky. Šrámy zo zápasu sú, ale až tesne pred nedeľným výkopom budeme po tejto stránke múdrejší."

Od septembra sa opäť vracajú prísnejšie opatrenia a obmedzenia počtu fanúšikov. Šošoni tak ešte v nedeľu môžu prísť v "neobmedzenom" počte. Ako ich pozvať? "Verných fanúšikov si vážim. Majú právo byť nahnevaní po vypadnutí. Lojálny fanúšik ostane s nami v dobrom i zlom. Práve pre takých budeme bojovať aj v nedeľu. Touto cestou ich pozývam na zápas, budeme vás potrebovať."


hodiť to za hlavu, aj keď to je náročné

Sklamanie vládlo v hlase Patrika Mysloviča, ktorý sa vrátil k hodnoteniu stretnutia vo Walese a následne sme s ním rozobrali, čo bude potrebné pre opätovné víťazné naladenie v lige.


rozhodcovia

Nedeľnú dohrávku 5. kolo, ktorá má výkop o 19:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Martin Dohál, na čiarach asistujú Branislav Hancko a Jakub Košecký.


pre fanúšikov

Pred samotným vstupom na štadión sa znova môžete tešiť na Bulletin MŠK:

  • podrobne si predstavíme súpera.
  • S fyzioterapeutom Tomášom Lintnerom sme sa porozprávali o silovej zložke tréningu, adaptácii mladých hráčov na ňu aj na počet zranení.

Pred stretnutím bude otvorený aj Fanshop MŠK (17:00 - 20:00).


sedenie pre fanúšikov na východnej

Na základe stále platných nariadení a pokynov z Úradu verejného zdravotníctva sa môže v auguste zúčastniť hromadného podujatia maximálne 50% divákov z kapacity štadióna. Je prikázané sedenie v každom druhom rade.

  • ZÁPADNÁ TRIBÚNA vyhradená pre organizačné zložky zápasu, médiá, Business boxy a držiteľov permanentných kariet do sektoru VIP-C a VIP-D. 
  • Pre všetkých ostatných držiteľov permanentiek bude vyhradená VÝCHODNÁ TRIBÚNA, pričom rovnako budú dohliadať a riadiť alternatívne sedenie usporiadatelia zápasu. Sedenie je voľné, bez určenia sedadla. Prosíme v záujme všetkých, aby ste prišli v dostatočnom predstihu a vyhli sa prípadným komplikáciám a čakaniu pri vstupe.
  • Pre fanúšikovskú skupinu Ultras bude otvorená SEVERNÁ TRIBÚNA.

Dôrazne žiadame o rešpektovanie a dodržiavanie všetkých predpisov a nariadení (viď obrázky nižšie).


Vstupenky

Vstupenky za zápas si môžete zakúpiť cez Ticketportal alebo priamo pred zápasom na pokladni:

  • NEDEĽA | 30. AUGUSTA | 17:00 - 19:45 (Pokladňa MŠK | Uhoľná ulica - pri Fanshope MŠK)