UYL: Devätnástka nabrala smer Thessaloniki, Grécko
Včerajší popoludňajší tréning Šošonov uzavrel domácu prípravu na prvý duel dvojzápasu UEFA Youth League s PAOK-om Solún. Dnes už výprava MŠK vyráža na cestu do Grécka s medzizastávkou v Piešťanoch, odkiaľ sa letecky presúvame do mesta Thessaloniki (Solún).

Pred odchodom na juh Európy sme ešte vyspovedali trénera našej 19-tky Ivana Beláka. V článku nájdete aj program žltozelených.


všetci sa tešia, zostava viac-menej jasná

Popoludňajšiu tréningovú jednotku sme v pondelok pod taktovkou trénera Ivana Beláka absolvovali už v kompletnom zložení aj s hráčmi "A"- tímu, rezervy i nominovanými chalanmi z kádra našej kategórie do 19 rokov.

"Včerajší tréning sme absolvovali dva dni po zápase s Dunajskou Stredou a dva dni pred zápasom s PAOK-om. Aj preto sme zvolili ľahší tréning, zamerali sme sa na štandardné situácie a veci, ktoré sme ešte potrebovali dotrénovať. Myslím, že sme splnili účel. Bolo vidieť na chalanoch, že sa už tešia," skonštatoval po úvodnom tréningu zameranom na PAOK kormidelník žltozelených.

Do Grécka cestuje celkovo 20 hráčov, z ktorých 18 sa dostane aj do zápasovej nominácie. "Pri nominácii zavážila momentálna pripravenosť a forma. Niektorí hráči mali výpadky alebo boli zranení, tak sa do nej nedostali. Samozrejme, sme radi, že nám "A"- tím vyšiel v ústrety a mohli sme vybrať aj hráčov z prvého či rezervného mužstva MŠK." Starší hráči majú dodať ostatným predovšetkým potrebnú skúsenosti. "Od týchto chalanov očakávame, že potiahnu aj mladších, keďže v nominácii máme aj veľa hráčov s ročníkom narodenia 2004. Pomôcť nám môžu okrem kvality aj svojimi skúsenosťami z európskych pohárov či už na ihrisku alebo v kabíne," objasnil úlohu lídrov kouč našej devätnástky. 

Letecké cestovanie na zápas nie je pre chalanov zvykom, problém by to však nemal byť. "Väčšina mužstva prešla mládežníckymi reprezentáciami, a tak hráči majú dostatočné skúsenosti s dlhším cestovaním na zápas. Tejto stránky sa nejako neobávam." Aj táto skutočnosť svedčí o kvalite našej akadémie.

Základná jedenástka bude pravdepodobne kombináciou viacerých kategórií. "Zostavu ešte určite nebudem prezrádzať. Viac-menej sme už rozhodnutí, dva-tri posty ešte nie sú úplne jasné. Uvidíme, ako dopadne prechod do Grécka a predzápasový tréning, a podľa toho sa rozhodneme," ukončil rozhovor pred odletom lodivod MŠK Žilina U19 Ivan Belák. 


program šošonov

28.9. (utorok) 

  • 10:00 - odlet z Piešťan
  • 12:00 - prílet do Grécka (Thessaloniki)
  • 18:00 - predzápasový tréning (Kaftantzoglio Stadium)

29.9. (streda)

  • 10:00 - rozcvička 
  • 18:00 - zápas PAOK Solún - MŠK Žilina (Kaftantzoglio Stadium)

nominácia

Nominácia na úvodné stretnutie proti PAOK-u sa skladá z hráčov viacerých tímov MŠK, prevažujú v nej chalani z kategórie do 19 rokov.

"A"- tím: 4 hráči

"B"- tím: 4 hráči

U19: 11 hráčov

U17: 1 hráč