U15 & U14 | Po jeseni: Na špici tabuľky s priestorom na zlepšenie

Futbalovú jeseň sme definitívne ukončili týždeň pred Vianocami, no mládežnícke výbery MŠK oddychujú už o čosi dlhšie. Vianočné voľno a čakanie na začiatok zimnej prípravy si tak vyplníme zhodnotením prvej časti sezóny z pohľadu každej kategórie.

Starší žiaci do 15 a 14 rokov majú za sebou výsledkovo vydarenú jeseň s dvomi prvými miestami. Uspokojenie ale neprichádza do úvahy a ešte je na čom pracovať. Ako to videli ich tréneri Daniel Mrázik a Martin Repaský? A k tomu máme pre vás aj zaujímavé štatistiky.

U15 | výkonnostný rast, uspokojenie nehrozí

Nastavená cesta je podľa trénera kategórie U15 Daniela Mrázika správna.

Pán tréner, ako hodnotíte výkony tímu počas jesene?

"Družstvo už v príprave ukazovalo svoj potenciál a následne sme to preniesli aj do súťaže. Chlapci mali počas celej jesennej časti jasne stanovené postupy, pri ktorých po športovej stránke kolektív výkonnostne rástol."

Ste spokojný s napredovaním a prácou hráčov? Ak áno, v čom sa posunuli?

"Tento tím nehrá žiaden sranda futbal v sranda klube. Takže spokojnosť u mňa, ani u hráčov nemôže byť, lebo uspokojenie podnecuje uvoľnenie napätia a prichádza strata koncentrácie. Sme v polovici cesty a ešte ju treba dokráčať. Chalani sú na seba nároční, chcú sa zlepšovať a rýchlo sa učia. Musím teda pridávať aj ja, aby som mal stále náskok (smiech)."

Čo vás najviac v jesennej časti potešilo? Prečo?

"Teší má, že družstvo má „spirit“, lebo bez neho by sme v niektorých momentoch len ťažko zvládli taký náklad mentálneho vypätia. Stále totiž musíme potvrdzovať, že nemienime ustupovať z nastolenej cesty."

Na čom treba ešte zapracovať?

"Je fajn že hráči sa dokážu rešpektovať a vypĺňajú si navzájom nedostatky, ktoré ešte každý z nich po športovej stránke určite má. A tie keď odstránime, tak sa môžeme baviť o tom, že budú pripravení zase o trochu lepšie."

Musím sa poďakovať aj realizačnému tímu  menovite Filipovi Kňazovičovi, Janovi Kačánimu a Oliverovi Semanovi. Aj svetoví tréneri ako Ancelloti potrebujú oponentúru a títo ľudia mi ju dávajú. Hoši, ďakujem.

štatistiky po jesennej časti

tímové štatistiky

10 výhier - 1 remíza - 1 prehra

Postavenie v tabuľke: 1. miesto

Počet bodov: 31 bodov

Skóre: 64:14

individuálne štatistiky

Najviac gólov: Bruno Solovic (17) - najlepší strelec ligy

Najviac čistých kont: Michal Kopál a Patrik Zrebný (po 2)

Najviac odohratých minút: Sebastián Pavlus (718)

U14 | vyrovnané výkony s rezervami v tímovej práci

Spokojnosť prevláda u trénera kategórie U14 Martina Repaského s prácou tímu, no nie s napredovaním.

Pán tréner, ako hodnotíte výkony tímu počas jesene?

"Chlapci počas jesene podávali štandardné a na svoju vekovú kategóriu celkom vyrovnané výkony."

Ste spokojný s napredovaním a prácou hráčov? Ak áno, v čom sa posunuli?

"Prvý mesiac prípravy bol dosť nesúrodý. Pre hráčov to bolo veľa nových impulzov (noví tréneri, zranenia, dovolenky, dopĺňanie staršej kategórie), situácia sa zlepšila príchodom školy. Čo sa týka spokojnosti, tak spokojný som s prácou, ale nie s napredovaním. Vzhľadom na talent chlapcov sme mohli a mali byť ďalej. Najmä vnímanie, pozornosť, koncentrácia a spolupráca v tréningu či v zápase by mohla byť na vyššej úrovni. Práve toto je oblasť, na ktorej musíme najviac zapracovať. Ďalej potrebujeme zapracovať na tom, ako sa hráči majú správať po strate lopty. V tomto už urobili krôčik dopredu, ale stále sú tam veľké rezervy."

Čo vás najviac v jesennej časti potešilo? Prečo?

"Potešil ma talent chlapcov, ich individuálna kvalita."

Na čom treba ešte zapracovať?

"Zlepšiť musíme jednoznačne tímové parametre. Musia pochopiť, že iba dobrý tím môže ukázať ich individuálnu kvalitu a talent, ktorí majú."

Prajem všetkým pokojné prežitie vianočných sviatkov a veľa zdravia, šťastia, lásky v novom roku.

štatistiky po jesennej časti

tímové štatistiky

12 výhier - 0 remíz - 0 prehier

Postavenie v tabuľke: 1. miesto