Šošoni s reprezentačnými povinnosťami
Aktuálna sezóna má pred sebou druhý asociačný termín, počas ktorého sa zastaví ligový kolotoč zápasov. Po septembri, kedy trénerom MŠK odišlo z prvého tímu 11 hráčov, sa musia v aktuálnych dňoch zaobísť až bez devätnástich hráčov, ktorí si odišli plniť svoje reprezentačné povinnosti.

Opäť vám prinášame súhrnné informácie, čo čaká reprezentantov spod Dubňa v najbližších dňoch.


kostra sokolíkov zo Žiliny

Aj v októbrovom asociačnom termíne bude hrať prím v slovenskej 21-tky žltozelená kostra tímu. Tréner Jaroslav Kentoš sa totiž bude môcť spoľahnúť v 24-člennej nominácii na šestku svojich bývalých zverencov zo Žiliny. V októbrovom kvalifikačnom dvojzápase proti Azerbajdžanu a Francúzsku sa do nominácie dostal brankár Samuel Petráš, obranca Branislav Sluka, v strede poľa je trojica Patrik Myslovič, Ján Bernát a Miroslav Gono, vpredu zas krídelník Dávid Ďuriš. Kvôli zraneniu sa musel zo zrazu vrátiť Kristián Vallo.

program slovenska "21"

8.10. Slovensko "21" - Azerbajdžan "21" 2:1 (0:0)

Šošoni v akcii: Branislav Sluka, Dávid Ďuriš a Miroslav Gono odohrali celý zápas, Ján Bernát nastúpil v 76. minúte. Samuel Petráš a Patrik Myslovič nezasiahli do stretnutia.

12.10. Francúzsko "21" - Slovensko "21" 1:0 (1:0)

Šošoni v akcii: Branislav Sluka a Miroslav Gono odohrali celý zápas, Dávid Ďuriš hral do 72. minúty, Ján Bernát nastúpil v 65. minúte, Patrik Myslovič zas v 82. minúte. Samuel Petráš do stretnutia nezasiahol.


vahan opäť v "A"-tíme arménska

Po septembrovej premiére v "A"-tíme svojho Arménska bol opäť povolaný medzi najlepších aj náš Vahan Bichakhchyan. Náš najlepší strelec v októbrovom asociačnom termíne bude so spoluhráčmi čeliť v dvojzápase Ligy národov Gruzínsku a Estónsku.

program arménska

11.10. Arménsko - Gruzínsko 2:2 (1:0)

Šošon v akcii: Vahan Bichakhchyan nastúpil v 90. minúte.

14.10. Estónsko - Arménsko 1:1 (1:1)

Šošon v akcii: Vahan Bichakhchyan nastúpil v 83. minúte.


premiéra pre bensona v "Áčku" ghany

Premiéra v národnom tíme Ghany čaká v októbri Bensona Ananga, ktorý so spoluhráčmi z Afriky odohrá dve prípravné stretnutia v Turecku rovnako proti Mali a Kataru..

program ghany

9.10. Ghana - Mali 0:3 (0:1)

Šošon v akcii: Benson Anang do stretnutia nezasiahol a duel sledoval z lavičky.

12.10. Ghana - Katar 5:1 (1:1)

Šošon v akcii: Benson Anang odohral celé stretnutie.


obaja poliaci v "21"-tke

V septembri sa v národnom drese poľskej "21"-tky predstavil iba obranca Jakub Kiwior. V októbri už spolu s ním odišiel reprezentovať svoju krajinu aj útočník Dawid Kurminowski, ktorého streleckú formu si všimli aj tréneri "21"-tky. Tú v tomto asociačnom termíne čakajú dva kvalifikačné zápasy - proti Srbsku a Bulharsku.

program Poľska "21"

9.10. Srbsko "21" - Poľsko "21 1:0 (1:0)

Šošoni v akcii: Jakub Kiwior odohral celé stretnutie, Dawid Kurminowski nastúpil v 73. minúte.

13.10. Poľsko "21" - Bulharsko "21" 1:1 (0:1)

Šošoni v akcii: Jakub Kiwior odohral celé stretnutie, Dawid Kurminowski sedel iba na lavičke a do duelu nezasiahol.  


fazla nechýba v "21"-tke macedónska

Oporou macedónskej "21"-tky bude aj v októbri stredopoliar Enis Fazlagić, ktorého s tímom čakajú rovnako dva kvalifikačné zápasy. Tentoraz proti Kazachstanu a Izraelu.

program Sev. Macedónska "21"

8.10. Kazachstan - Severné Macedónsko 1:4 (0:2)

Šošon v akcii: Enis Fazlagić nezasiahol do stretnutia a nebol ani na striedačke.

  

13.10. Severné Macedónsko - Izrael 1:1 (0:1)

Šošon v akcii: Enis Fazlagić nezasiahol do stretnutia a nebol ani na striedačke.


kontrolný zraz U20 s päticou šošonov

Tréningový kamp čaká sokolíkov do 20 rokov, ktorí absolvujú pod vedením trénera Alberta Rusnáka pod Tatrami v Poprade. V 23-člennej nominácii sa objavili až piati šošoni - brankár Ľubomír Belko, obranca Tomáš Nemčík a Dominik Javorček a traja krídelníci - Adrián Kaprálik, Patrik Iľko a Adam Goljan, ktorý vystriedal v nominácii Kristiána Bariho, ktorý nebol fit.


kontrolný zraz aj slovenská "19"-tka

Tréningový kemp čaká aj našu U19 v Dunajskej Strede, kde sa okrem člena "A"-tímu Timoteja Jambora predstavia z MŠK aj chalani z projektu - obrancovia Patrik Leitner a Marián Tandara a stredopoliari René HoláňMartin Gomola.