Slovnaft Cup
Slovenská pohárová klubová súťaž s názvom Slovnaft Cup 2013/2014 pokračuje v utorok a v stredu zápasmi druhého kola, prvýkrát v tejto sezóne zasiahnu do nej aj účastníci Corgoň ligy.

Slovenská pohárová klubová súťaž s názvom Slovnaft Cup 2013/2014 pokračuje v utorok a v stredu zápasmi druhého kola, prvýkrát v tejto sezóne zasiahnu do nej aj účastníci Corgoň ligy.

Finalistovi národného klubového pohára z minulého ročníka MŠK Žilina prisúdil žreb treťoligové mužstvo - MFK Dolný Kubín. Zápas v Dolnom Kubíne ma výkop v utorok 27. augusta o 17.00 h.

Adrián Guľa, tréner MŠK Žilina: "Aj v pohári chceme hrať tak, ako v poslednom ligovom zápase, aktívne, tímovo a byť efektívny. Našim cieľom je samozrejme postup do ďalšieho kola.  V zápase nebude hrať stopér Piaček, ktorý sa zotavuje zo zranenia členka z posledného zápasu so Slovanom, ale po konzultácii s lekármi veríme, že bude pripravený na ligový duel v piatok v Senici. V B. Bystrici je na skúške Ceesay, či bude pôsobiť pod Urpínom uvidíme v najbližších dňoch."

Hrá sa na jeden zápas, v prípade nerozhodného výsledku po riadnom hracom čase (90 minút) sa nepredlžuje, ale hneď nasledujú strely zo značky pokutového kopu. Následné tretie kolo bude v dňoch 24. - 25. septembra. Štvrťfinále, ktoré sa hrá už na dve stretnutia (pohárový systém doma - vonku, pozn.), je plánované v termínoch 22. - 23. októbra (prvé zápasy), resp. 5. - 6. novembra (odvety), semifinále sa uskutoční až na jar budúceho roka predbežne v dňoch 8. apríla (prvé duely), resp. 15. apríla (odvety). Finále Slovnaft Cupu by malo byť 1. mája 2014 v dosiaľ neurčenom dejisku.

UTOROK 27. augusta:
o 17.00 h:
Spartak Vráble - FK Senica (rozhodujú: Jurenka - Lieskovský, Žákech)
MFK Dolný Kubín - MŠK Žilina (Ihring - Balko, Poláček)
OFK Dunajská Lužná - FC Nitra (Prešinský - Borsányi, Čajka)
FK Slovan Duslo Šaľa - FC ŠTK 1914 Šamorín (Perašín - Budáč, Pozor)
ŽP Šport Podbrezová - MFK Ružomberok (Kráľovič - R. Sluk, Benko)
ŠKF Sereď - AS Trenčín (Michlian - Cuninka, Kováč)
1. FC Tatran Prešov - Partizán Bardejov (Sedlák - Jenčura, Ádám)

o 17.30 h:
FK Dukla Banská Bystrica - MFK Tatran Liptovský Mikuláš (R. Weiss - E. Weiss, Špivák)

STREDA 28. augusta: