Slovanu byť opäť vyrovnaným súperom, s kúskom šťastia ísť za prekvapením
Nadstavbová časť sa preklápa do svojej druhej polovice a futbalisti MŠK Žilina hneď v 6. kole privítajú v šlágri kola pod Dubňom bratislavský Slovan. Zhodná bilancia z posledných vzájomných duelov podčiarknutá zhodnou bilanciou oboch tímov v nadstavbe sľubuje opäť vyrovnaný a napínavý duel.

Nedeľný televízny duel, ktorý vysiela Orange Sport s výkopom o 16:00 hod., povedie ako hlavný arbiter Boris Marhefka.


novinky u súpera

Už štvrtý vzájomný zápas proti Slovanu v aktuálnej sezóne prinesie nedeľné popoludnie, v ktorom budeme chcieť lídra súťaže opäť potrápiť a konečne ho aj zdolať. K tomu bude potrebný viac ako stopercentný výkon od každého hráča a aj toľko spomínané srdiečko. Slovan je totiž napriek nečakanej prehre v poslednom kole proti Trnave stále veľkým favoritom, ktorý je už jednou nohou pri majstrovskej trofeji. Práve zakopnutie so Spartakom bolo pre belasých, podobne ako naše v Moravciach, prvým v nadstavbe. Aj preto máme v skupine o titul zhodnú bilanciu - dve výhry, dve remízy a spomínaná jedna porážka. 

Do kádra Bratislavčanov sa po jednozápasovej stopke za žlté karty vracia záložník David Holman. V našom poslednom vzájomnom stretnutí na Tehelnom poli sa zranil Vladimír Weiss, ktorý už trénuje s tímom. Rovnako po zranení trénuje už aj Ondřej Petrák. Pre zranenia chýba súperovi Filip Lichý, Lucas Lovat a Martin Trnovský.

Viac si o všetkých detailoch zo šatne súpera povieme v predzápasovom Bulletine MŠK.


vyváženosť defenzívy a ofenzívy

Až v 5. kole nadstavby prišla v skupine o titul pre zverencov trénera Pavla Staňa prvá prehra. Prvý gól je vždy veľmi dôležitý, dvojnásobne to platí proti Zlatým Moravciam. I keď sme mali proti ViOnu súboj vo vlastných rukách, jediný presný zásah padol do našej siete. 

„To ale patrí k futbalu. V aktuálnej sezóne sme mali veľa dobrých zápasov a ani tento nebol z našej strany vyslovene zlý. Výsledky sú väčšinou kolísavé, stále nie sme mužstvo, ktoré vyhrá 20-30 duelov po sebe. Tá prehra síce bolí, ale treba si z nej zobrať ponaučenie a pracovať tak ako doteraz. Nemyslím si, že by sme niečo odflákli alebo podcenili. Prehrali sme, mrzí nás to, ale to nemení nič na fakte, že sa musíme pozerať pred seba. Tie najdôležitejšie duely sú pred nami. Samozrejme, nie žeby tieto doterajšie dôležité neboli..."

Počas týždňa sme mali pohárovú pauzu. Bolo dôležité načerpať nové sily a dobiť baterky pred záverom sezóny? „Pristúpili sme k tomu adekvátne. Mužstvo bolo vyťažené dosť aj tým, že stále máme rozohraté tri súťaže. S nedeľným stretnutím nás navyše čaká päť zápasov za štrnásť dní. Zároveň budú všetky z nich veľmi náročné, či už proti Slovanu, Dunajskej Strede alebo v pohári dvojzápas proti Košiciam. Bude to makačka, ale hráči to po fyzickej stránke určite zvládnu. Takisto verím, že aj po tej psychickej. Samozrejme, je vždy lepšie, keď sa vyhráva, vtedy ide všetko ľahšie. Uvidíme, ako to zvládneme, ale pre nás je to výborná škola. Urobím všetko preto, aby sme boli úspešní v každom jednom dueli.“

Čaká nás líder tabuľky, ktorý je v každom dueli favoritom. Zaujímavosťou je fakt, že so Slovanom máme v nadstavbe vyrovnanú bilanciu – 2 výhry, 2 remízy a jednu prehru. Ukazuje to vyrovnanosť tímov v tejto fáze súťaže, i keď stále považujeme Slovan či Dunajskú Stredu za favoritov? „Stále si myslím, že obe tieto mužstvá aj s Trnavou sa cez zimu dobre posilnili a majú veľmi kvalitné kádre. To, že s nimi dokážeme hrať vyrovnané partie, je zásluha našej hráčskej kvality, ale aj dobrého nastavenia hráčov. V zápasoch bolo vidno, že súperi mali kvalitu, ale my sme na tom boli tiež dobre a navyše sme k tomu pridali dobrú mentálnu stránku, odhodlanie ísť za víťazstvom. Aj preto sa na tieto zápasy dalo pozerať a boli vyzdvihované mnohými ľuďmi," hovorí rodák z Čierneho, ktorý verí, že vyrovnaným partnerom budeme belasým aj v nedeľu v už štvrtom tohto-sezónnom vzájomnom stretnutí.

"Dúfam, že to budeme môcť povedať aj po tomto stretnutí. Samozrejme, Slovan rešpektujeme ako najťažšieho súpera v lige, ale musíme sa mu vedieť aj postaviť. O tom to je, takéto zápasy nás potom posúvajú dopredu." Že to na Bratislavčanov vieme, sme ukázali aj v nedávnom zápase na Tehelnom poli. Z čoho budeme vychádzať? "Z poctivej práce celého mužstva. Defenzívna aj ofenzívna fáza hry musí byť vyvážená, na základe toho máme šancu byť úspešní." 

V tejto sezóne sme dokázali po štyroch rokoch prelomiť dlhé čakanie na víťazstvo s Dunajskou Stredou. Podobnú šnúru ťaháme aj proti belasím, ale víťazstvo už visí na vlásku. "Takéto série nie sú určite pre mňa podstatné. Rozhoduje momentálna dispozícia, kvalita kádra a veľa ďalších okolností. Ako hovorím po celý čas, do každého jedného duelu ideme s tým, že ho chceme vyhrať. A teraz to rozhodne nebude inak. Počkáme si na nedeľu a uvidíme, ako to dopadne." Naposledy sme z výhry proti Slovanu tešili ešte v prvom kole skupiny o titul v sezóne 2018/2019 po výsledku 2:0.

Jednotlivé súboje nadstavby nám prinášajú zaujímavý a vyrovnaný futbal, kde každé mužstvo môže prekvapiť. "To je na tom futbale pekné. Predovšetkým teraz v nadstavbovej časti si myslím, že všetky stretnutia sú kvalitné a vyrovnané. Každý s každým môže vyhrať, čo môže hlavne nezainteresovaného diváka iba tešiť." Pre fanúšikov Šošonov pri obrazovkách je dôležité aj to, koho uvidia hrať na trávniku. So zdravotným stavom je to podobné ako pred týždňom. "Stále nám chýbajú zranení Patrik Iľko a Tenton Yenne. Ostatní hráči by mali byť naplno pripravení nastúpiť," optimisticky uzavrel kormidelník žltozelených pred televíznym šlágrom kola na štadióne pod Dubňom.


zápasy proti favoritom nám chutia

Po zranení už nastúpil v Slovnaft Cupe i II. lige obranca Dominik Javorček, ktorý čaká po návrate na šancu aj vo Fortuna lige. 

Ako sa cíti a ako sa pozerá na nedeľného súpera?


bulletin pred zápasom

Aj tentoraz vám spríjemníme čakanie na duel s Bulletinom MŠK, ktorý si namiesto tribúny môžete prečítať v pohodlí domova pred výkopom v elektronickej podobe. Tentoraz sa v ňom dozviete o:

  • rozostavení z Moraviec, boji na troch frontoch či "odplate" Slovanu očami Pavla Staňa.
  • V dialógu sme vyspovedali Tibora Slebodníka, ktorý pred mesiacom zažil mediálny boom. Porozprávame sa o Tomášovi Suslovovi, Kevinovi De Bruyneovi či východniaroch.
  • Štatisticky sa obhliadneme za výkonom Jána Minárika z Moraviec, ktorý po zranení patril k našim najlepším hráčom.
  • A priblížime si tradične aj novinky a zaujímavosti v tábore súpera.

Duel opäť bez divákov

Upozorňujeme, že na základe aktuálnych nariadení kompetentných orgánov môže najvyššia futbalová súťaž - Fortuna liga - naďalej pokračovať, avšak bez prítomnosti divákov. V nedeľu tak budú zatvorené Pokladne MŠK a rovnako zatvorený bude aj Fanshop MŠK.


rozhodcovia

Nedeľné televízne stretnutie 6. kola skupiny o titul má výkop o 16:00 hod. Hlavným rozhodcom pod Dubňom bude Boris Marhefka, na čiarach asistujú Branislav Hancko a Peter Bednár.

Stretnutie môžete sledovať naživo aj na fortunaliga.tv.