Slovan je stále veľkým favoritom, no my ideme za prekvapením
Záver víkendu sľubuje šláger 7. kola Fortuna ligy, v ktorom futbalisti MŠK Žilina privítajú veľkého rivala zo Slovana Bratislava. Napriek obmedzeniam na tribúnach, keď sa na stretnutie dostanú iba držitelia permanentiek, budú chcieť šošoni na domácom trávniku prekvapiť favorita.

Nedeľný televízny zápas má výkop o 18:00 hod., rozhodovať ho bude Boris Marhefka.


novinky u súpera

Veľké prekvapenie priniesol štvrtkový súboj 2. predkola Európskej ligy, v ktorom slovanisti nečakane ukončili svoje európske účinkovanie. Vo Fínsku totiž nestačili na domáce Kuopio, ktorému podľahli po penaltách. Nový tréner Darko Milanič tak po výhre nad Trnavou zažil na lavičke ŠK aj prvú prehru. 

Belasí sa tak môžu sústrediť na ligu, v ktorej sú zatiaľ na 2. priečke. Pod Dubňom sa predstavia Bratislavčania presne po troch mesiacoch. Upršaný júnový duel ukázal, že aj proti favoritovi vieme zohrať vyrovnanú partiu a teraz by sme to radi potvrdili aj pozitívnym výsledkom. Slovan odvtedy neurobil príliš veľké zmeny v kádri, okrem trénerskej stoličky sa posilnil o Ondřeja Petráka z nemeckých Drážďan. 

Viac si o súperovi či historickej bilancii zo vzájomných zápasov povieme v predzápasovom Bulletine MŠK.


kvôli štvrtku slovan určite nepodceníme

Na šláger 7. kola sa už teší celá kabína, tréner Pavol Staňo pozorne sledoval súpera vo štvrtkovom nevydarenom súboji. Čo si z neho vzal?

"Slovan má stále kvalitu, hoci vo štvrtok nehral na hranici svojich možností. Musíme byť ostražití, určite netreba Slovan haniť a podceňovať. Je favoritom zápasu, ale pokiaľ zahráme my na hranici svojich možností, čo sme ukázali aj v júni, tak máme šancu uspieť. Budeme bojovať o tri body." 

Slovan hral na umelej tráve, za sebou má náročných 120 minút. Ako to využiť? "Tiež sme hrali vo Walese 120 minút a v nedeľu sme museli reagovať v lige. Súper má dosť široký káder na to, aby to zvládol bez zásadnejších problémov. Môže rozložiť záťaž. Sústredíme sa však sami na seba, na naše veci. Pokiaľ ma už niečo vo štvrtok zaujalo a inšpirovalo, bol to skôr duel Dunajskej Stredy s Jabloncom." A práve "naše veci" sú spojené s defenzívnou časťou hry. "V obrannej fáze musí pracovať konsolidovane celé mužstvo. Naposledy sme trpeli kvôli individuálnym chybám. Aj tam sa to však postupne lepší. Na druhej strane strieľame veľa gólov, čo nám otvára niekedy zadné vrátka. Nám sa to stávalo v poslednom čase, preto potrebujeme nájsť správny balans."

Aký impulz priniesla výhra v pohári? "Takéto zápasy bývajú ťažké po mentálnej stránke. Idete tam ako favorit a musíte zvládnuť ten zápas. Chalani boli dobre nastavení, nič nepodcenili, prístup bol fajn a teraz sa môžeme plne koncentrovať na Slovan."

Niektorí hráči v Námestove nehrali, čo bol zámer trénerov. "Chalani sú momentálne vyťažení až príliš. Keď zoberieme do úvahy všetky naše zápasy, do toho "B"-tím a reprezentačné súboje, potrebujeme byť veľmi citliví na zaťaženie. Nemáme taký široký káder, aby sme sa zbytočne žmýkali v zápasoch. Aj preto sme prerotovali zostavu, aby sme boli čo najlepšie oddýchnutí, nachystaní na nedeľu." Ako je na tom tím po zdravotnej stránke? "Sú tam menšie problémy, niektorých hráčov limitujú drobné zranenia. Uvidíme, ako na tom budú do výkopu."

Ideme prekvapiť Slovan? "Súper musí ukázať svoju kvalitu. My hráme bez komplexov, bez strachu. Je jedno, kto k nám príde. Budeme hrať o tri body. Nech vyhrá lepší. Niekedy vyhrá aj šťastnejší, my ale chceme Slovan prekvapiť, ponaháňať ho. Uvidíme sami, čo prinesie nedeľa. Určite však kožu lacno nepredáme a verím, že minimálne napodobníme júnový výkon. Samozrejme, s rozdielnym výsledkom," hovorí rodák z Čierneho, s ktorým sme sa porozprávali detailnejšie aj v bulletine MŠK.


veríme si

V posledných zápasoch dostáva na svoje typickej pozícii "šestky" príležitosť Enis Fazlagić. Ako vníma nedeľného súpera i svoju aktuálnu formu?


rozhodcovia

Nedeľný šláger 7. kola, ktorý má výkop o 18:00 hod. a vysiela ho Orange Sport, bude rozhodovať ako hlavný arbiter Boris Marhefka, na čiarach asistujú Branislav Hancko a Peter Kováč. 


pre fanúšikov

Pred samotným vstupom na štadión sa znova môžete tešiť na Bulletin MŠK:

  • podrobne si predstavíme súpera.
  • s trénerom Pavlom Staňom sa porozprávame o anglickom týždni, konsolidovaní výkonov či o náprotivkovi na lavičke belasých..
  • V dialógu sme si tentokrát vybrali Dávida Ďuriša, s ktorým sme prebrali tímové i jeho osobné výkony, mládež, spoluhráčov z Akadémie MŠK či motiváciu pred Slovanom.
  • Vrátime sa aj k poslednému víťaznému súboju proti belasým. Pamätáte si naň?

Pred stretnutím bude otvorený aj Fanshop MŠK (16:00 - 19:00).


na zápas iba držitelia permanentiek

Na základe nariadení a pokynov hlavného hygienika SR môže byť v septembri na štadióne maximálne 1000 osôb.

Podľa „Manuálu organizácie zápasov v nadväznosti na opatrenia súvisiace s COVID – 19", vydaného Úniou ligových klubov (ÚLK), sa po najnovšom už do tohto počtu nerátajú miesta pre hráčov, realizačné tímy, rozhodcov, usporiadateľov, novinárov, televízne štáby, záchranárske zložky a ďalšie osoby nevyhnutné na zabezpečenie zápasu.

Všetky dostupné miesta tak rozdelíme medzi držiteľov permanentiek MŠK na aktuálnu sezónu 2020/2021. Vstupenky sa predávať nebudú, preto nebudú otvorené ani pokladne.

Pre držiteľov permanentiek bude vyhradená iba východná tribúna. Západná tribúna bude slúžiť pre organizačné zložky zápasu, Business boxy, držiteľov VIP permanentiek a imobilné osoby.

Veríme, že permanentkári si nenechajú ujsť tento prestížny duel a ostatní fanúšikovia budú v nedeľu povzbudzovať šošonov aspoň pritelevíznom prenose, ktorý odvysiela Orange Sport so začiatkom o 18:00 hod.

UPOZORŇUJEME, že na zápase nie je povolené občerstvenie, znova platí sedenie v každom druhom rade, je povinnosť mať počas celého zápasu prekryté horné dýchacie cesty rúškom, pri vstupe je nutné dezinfikovať si ruky.