Prvým súperom prípravy bude v utorok doma Podbrezová
Prvý týždeň zimnej prípravy zavŕšia futbalisti MŠK Žilina premiérovým duelom v prípravnom období. Nový tréner Pavol Staňo povedie vo svojom prvom dueli na lavičke MŠK svojich šošonov na domácom trávniku proti druholigistovi z Podbrezovej.

Duel má výkop v utorok o 15:00 hod., sledovať ho môžete naživo aj prostredníctvom MŠKŽilinaTV.


v akcii bude každý okrem "dvadsaťjednotkárov"

Zverenci trénera Pavla Staňa majú v úvodných dňoch za sebou bohatú porciu tréningových jednotiek. Po týždni zaberania šošoni smerujú všetku pozornosť na prvý zápas v novom kalendárnom roku. "Vieme, čo chceme hrať a aké úlohy majú hráči plniť. Zápas preto musí splniť všetky kvalitatívne parametre - taktické, kondičné aj mentálne. Stále sme v hrubej príprave, a hoci môžu mať chalani určitý diskomfort, neospravedlňuje ich to," hovorí nový kormidelník žltozelených na margo prípadnej únavy z dvojfázových tréningových dávok. Čo si bude lodivod MŠK všímať v prvom dueli? "V prvom rade chalanov ako takých. Tí budú hrať väčšinou po 45 minút, takže musia k tomu pristúpiť zodpovedne, s nasadením a so srdcom, aby sa posunuli ďalej. Na taktiku samotnú je ešte čas."

Tréner je pri mužstve už týždeň. Ako sa mu darí budovať vzťahy s hráčmi? "V tomto smere nevnímam najmenší problém." Tvrdej drine predchádzalo tradičné váženie. Boli všetci chalani "ľahkí", respektíve úplne pripravení? "Neboli úplne všetci (úsmev), ale budeme na tom pracovať, aby boli po príprave stopercentne prichystaní na ligu."

Kormidelník šošonov v prípravnom zápase proti Podbrezovej ešte nemôže počítať so sextetom hráčov, ktorí absolvovali prípravný kemp slovenského výberu do 21 rokov a pod Dubňom sa hlásili práve v deň výkopu. "Chalani z "dvadsaťjednotky" sa pripoja až po zápase s Podbrezovou. V plnom tréningovom zaťažení budú opäť v stredu, keďže v nedeľu mali zápas a o deň neskôr sa vracali späť na Slovensko." Naopak, od nového pracovného týždňa sa zapojili s "A"-tímom do prípravy reprezentanti do 19 rokov - Tomáš Nemčík, Patrik Iľko, Adam Goljan.


náročné tréningy, ktoré však posúvajú

Po prvom týždni prípravy, ktoré vyvrcholí zápasom proti Podbrezovej, sme sa porozprávali s trénerom Palom Staňom o prípadných zmenách v kádri. Kapitán Miroslav Káčer zas poodhalil, aký je nový kormidelník na tréningoch.


Prvý duel zimnej prípravy i roka 2020 má výkop v utorok o 15:00 hod. na Štadióne MŠK Žilina. Vstupné je zdarma a na zápase bude platiť režim ako na stretnutiach "B"-tímu (otvorená iba západná tribúna).

Zo stretnutia vám prinesieme aj priamy prenos prostredníctvom MŠKŽilinaTV.

Instagram feed #mskzilina