Prvou posilou novej sezóny Albánec Besir Demiri
Počas úvodného týždňa novej sezóny sa podarilo skompletizovať vedeniu MŠK Žilina prvý prestup v aktuálnom ročníku. Šošonov posilní na ľavom kraji defenzívy 24-ročný albánsky obranca Besir Demiri, ktorý prichádza pod Dubeň z ukrajinského tímu FK Mariupol. So žltozelenými sa dohodol na trojročnom kontrakte do 30. júna 2022.

dobrý krok v kariére

Skúsený ľavák Besir Demiri pôsobil posledné dve sezóny v ukrajinskej Premier league v Mariupole, ktorý v nedávno skončenej sezóne obsadil 6. miesto.

"Môj agent mi povedal o záujme Žiliny a povedal mi rovnako aj to, že Žilina by mohla byť pre moju ďalšiu kariéru zaujímavým klubom. Nevidel som teda žiaden problém v tom, aby som podpísal s MŠK," povedal o prvotnom kontakte so šošonmi Albánec, ktorý bol už aj na reprezentačnom zraze svojej krajiny. "Viem o predošlých úspechoch MŠK i známych hráčoch, ktorí naštartovali a rozvinuli svoju kariéru práve v Žiline. Dúfam, že budem jedným z nich. Je to pre mňa dobrý krok v kariére, slovenská lige je kvalitná a verím, že mi sadne. Chcem sa čo najrýchlejšie adaptovať v tíme, zvyknúť si na systém," hovorí 178-centimetrov vysoký obranca, ktorý sa už stihol zoznámiť so spoluhráčmi. "Keď som prišiel, všetci ma privítali, prijali fajn." Jeho najbližším spoluhráčom bude s určitosťou Enis Fazlagić, s ktorým spolu hrali za Shkendiju. "Pomáha mi od môjho príchodu sem. Som veľmi rád, že je tu, určite mi to uľahčí," hovorí rovnako ľavák ako "Fazla".

Na ktorej pozícii s ním môžu tréneri počítať? "Počas poslednej sezóny som hral na ľavom obrancovi, ale dokážem hrať aj v strede poľa alebo na krídle. Uvidíme, čo odo mňa bude chcieť tréner. Som pripravený nastúpiť, kde ma postaví." U šošonov sa už stihol podrobiť aj lekárskym testom, a tak už nič nebráni tomu, aby sa pridal ku kentošovcom do tréningového procesu. "Fyzicky sa cítim skvele, počas testov nebol žiaden problém. Som šťastný, že sa všetko podpísalo a môžem sa sústrediť na futbal."

Posledné štyri ročníky hral Besir predkolá Ligy majstrov či Európskej ligy. Z tohto pohľadu bude v mladom tíme Jaroslava Kentoša patriť medzi skúsenejších. "Samozrejme by som mojimi skúsenosťami rád pomohol Žiline k tomu, aby sme si vybojovali rovnako účasť v európskych predkolách. Už len pri pohľade na štadión a tribúny vidím majstrovské fotografie, preto viem, že Žilina má vždy vysoké ambície. Veľmi rád zároveň pomôžem mladším," dodáva prvá akvizícia šošonov v novej sezóne.

zvýšiť konkurenciu na ľavej strane

Do Žiliny prichádza skúsený obranca, navyše zo silnej ukrajinskej ligy. Šošoni tak rozšíria konkurenciu v tíme, čo potvrdzujú slová športového manažéra Karola Belaníka.

"Po odchode Jakuba Holúbeka sme potrebovali posilniť ľavú stranu, aby sme vytvorili konkurenčné prostredie v obrane. Dostali sme tip na Besira, bolo to pre nás ekonomicky prijateľné, navyše sme na neho dostali aj dobré referencie od Enisa Fazlagića, ktorý ho pozná z macedónskej Shkendije. Ide o pomerne skúseného ľaváka, obrancu, ktorý hrával pravidelne v ukrajinskej súťaži. Navyše si vyskúšal aj predkolá Európskej ligy či Ligy Majstrov. Veríme, že bude prínosom," hovorí k príchodu albánskeho obrancu športový manažér MŠK.

Fotogalérie