Proti ofenzíve Dunajskej Stredy vytiahnuť naše útočné zbrane
Počas víkendu na radosť všetkých futbalových fanúšikov pokračujú futbalové súťaže a medzi nimi aj Fortuna liga, ktorá pod Dubňom privíta šláger 9. kola. Pred televíznymi obrazovkami budú futbalisti MŠK Žilina čeliť doposiaľ nezdolanému lídrovi tabuľky - mužstvu DAC Dunajská Streda.

Sobotný duel, ktorý má výkop o 17:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Peter Kráľovič


novinky u súpera

Pod Dubeň v sobotu zavíta neohrozený líder tabuľky zo Žitného ostrova, ktorý v ostatných ôsmich kolách nestratil ani bod a zatiaľ suverénne vedie tabuľku Fortuna ligy. Dunajská Streda tak zaznamenala jedinú porážku sezóny v Európskej lige, keď v jej 3. predkole nestačila na rakúsky Linz a ako posledný slovenský zástupca sa rozlúčila s Európou.

Počas týždňa, podobne ako šošoni, si tak mohol DAC plniť konečne aj povinnosti v Slovenskom pohári. V dohrávanom 2. kole nenechali zverenci nemeckého trénera Bernda Storcka nič na náhodu a v Piešťanoch triumfovali jasne po výsledku 7:0. Bližšie si súpera predstavíme v Bulletine MŠK, ktorý vám prinesieme pred zápasom v elektronickej podobe.


veľká motivácia

Posledné kolá nás charakterizujú kolísavé, nepredvídateľné výkony. Vie samotný tréner Pavol Staňo, čo očakávať v sobotu od svojich zverencov? 

"Reakcia v tréningovom procese na predošlý zápas bola počas týždňa dobrá. Chalani vedia, kde sme prepadli, to musíme zlepšiť. Veci, ktoré fungovali, treba robiť ďalej. Neprestávame pracovať na našich slabinách, či už vyhráme alebo prehráme. Verím, že dobrá reakcia sa prejaví aj v zápase na trávniku."

Čo v našom výkone nesmie chýbať okrem bojovnosti, pracovitosti a nasadenia? "Musíme pracovať tak, aby sme sa vo všetkom vyrovnali Dunajskej Strede. Súper vie dobre pracovať vo veľkej intenzite hlavne v pressingovej časti. Nesmieme sa báť súboja a takisto ich musíme "strašiť" našou ofenzívnou hrou," myslí si kormidelník MŠK, ktorý si posledný ligový zápas súpera proti Trenčínu pozrel naživo na Žitnom ostrove. "Momentálne sa Dunajská Streda prezentuje asi najlepším futbalom u nás. Ich výkony sú vždy podložené kvalitou, a preto majú toľko bodov. O to väčšia motivácia to pre nás bude."

V pohárových stretnutiach sa počas týždňa predstavili oba tímy, oba však postavili "rezervné" jedenástky. "Vieme, že to môže byť brané zle, no pri súčasných epidemiologických opatreniach sme museli reagovať promptne. Som však rád, že chalani zvládli zápas, aj keď museli bojovať o postup až do konca. Rovnako Dunajská Streda hrala s hráčmi, ktorí nenastupujú pravidelne. Obaja sme pošetrili hráčov, takže o to väčšiu kvalitu môže mať vzájomný zápas."

Šošonov po zdravotnej stránke trápia drobné šrámy. "Vždy sú tam nejaké výpadky hráčov. Nesťažujeme sa však, pretože šancu môže dostať ďalší. Budeme čakať až do posledného momentu, ako to napokon poskladáme na sobotu." Jediným mínusom budú prázdne tribúny. "Šesťdesiat kilometrov od severných hraníc môže byť na štadióne 10-tisíc divákov. Je to škoda, že takýto duel príde o kulisu. Samozrejme, z rešpektu k ostatným mi nič iné neostáva, iba sa prispôsobiť. Verím, že šošoni budú fandiť aspoň pri televíznych obrazovkách," dodáva rodák z Čierneho, s ktorým sa porozprávame aj v Bulletine MŠK.


čakám veľa práce 

V bráne zatiaľ v tejto sezóne pevne stojí Samuel Petráš, ktorý každým zápasom získava skúsenosti i sebavedomie. Ako vníma najlepšiu ofenzívu v lige?


rozhodcovia

Sobotný šláger 9. kola, ktorý má výkop o 17:00 hod. a vysiela ho RTVS, bude rozhodovať ako hlavný arbiter Peter Kráľovič, na čiarach asistujú Dušan Hrčka a Ján Pozor. 


duel bude bez divákov

Upozorňujeme, že na základe aktuálnych nariadení kompetentných orgánov sa môže hromadného športového podujatia zúčastniť v októbri maximálne 50 osôb. V prípade, že počet osôb nevyhnutných na zabezpečenie zápasu (hráči, realizačné tímy, rozhodcovia, usporiadatelia, novinári, televízne štáby, záchranárske zložky a ďalšie osoby) presiahne počet 50, hromadné podujatie sa môže uskutočniť, ale bez prítomnosti obecenstva.

V sobotu tak budú zatvorené Pokladne MŠK a rovnako zatvorený bude aj Fanshop MŠK.


Nebude však chýbať Bulletin MŠK, ktorý si namiesto tribúny môžete prečítať v pohodlí domova pred televíznym prenosom. V ňom si prečítate o:

  • súperovi a jeho nových posilách.
  • S trénerom Pavlom Staňom sa porozprávame o možnom prekvapení súpera, agresivite či predošlých výkonoch.
  • V dialógu sme sa tentokrát porozprávali s rýchlym Matúšom Rusnákom, ktorý nám prezradil viac o svojich futbalových začiatkoch, príchode pod Dubeň i svojej bojovnosti.
  • V štatistikách si posvietime na obrancu Dominika Javorčeka.