Proti nevyspytateľnej Senici o natiahnutie pozitívnej série
Šošoni sa v posledný augustový deň, pred prvou reprezentačnou prestávkou predstavia pred domácimi fanúšikmi. Dobrú formu budeme chcieť potvrdiť pod Dubňom v 7. kole Fortuna ligy, v ktorom privítame Senicu.

Sobotný súboj má výkop o 19:00 hod., hlavným rozhodcom bude Filip Glova.


Futbalisti FK zvládli záver uplynulej sezóny, keď sa vďaka sedemzápasovej víťaznej sérii zachránili v najvyššej súťaži. Po úspešnej misii však nastal prievan v kádri a aj zaujímavá trénerská výmena medzi Senicou a Trnavou - zo Záhoria do Trnavy putoval Ricardo Chéu. Naopak, z "malého Ríma" prišiel do Senice Michal Ščasný, ktorý už v FK v minulosti pôsobil. Ten zatiaľ doviedol svoj tím k jednému víťazstvu, keď v úvodnom kole Senica porazila Trenčín 3:1. Následne prišli tri prehry so Sereďou (1:2), Slovanom (0:3) a Michalovcami (0:3). V 5. kole prišli Záhoráci o dvojgólové vedenie nad Ružomberkom, keď viedli po góloch Castanedu, ale napokon si body delili po remíze 2:2. Senica tak prišla nielen o dva body, ale aj o trénera Ščasného, ktorý videl ako prvý kormidelník Fortuna ligy červenú kartu a musel si odpykať jednozápasový trest. Na lavičke Senice nesedel v dueli proti Zlatým Moravciam, ktorým doma Seničania podľahli 1:3. 


dobrým výkonom k ďalšiemu dobrému výsledku

Náročný duel sme na Tehelnom poli proti Slovanu ustáli. Trénera Jaroslava Kentoša však nepotešil výkon v prvom dejstve. "Sme spokojní s bodom, ale výkon nebol dobrý hlavne v prvom polčase. V druhom sme sa zlepšili - boli sme odvážnejší, hrali sme viac bez rešpektu, priamočiaro, boli sme aktívnejší v obrane. Výkon v druhom polčase sa mi páčil viac, ale vieme hrať aj lepšie," hovorí lodivod MŠK, ktorý proti Slovanu zaknihoval prvý bod na žilinskej lavičke. 

Na rad teraz prichádza Senica, s ktorou sme v minulej sezóne neprehrali ani jeden vzájomný zápas - doma sme mužstvo zo Záhoria zdolali vysoko 5:0 a v Senici sme zvíťazili tesne 1:0. "Ide o nevyspytateľné mužstvo s množstvom legionárov. Dokázali zdolať doma Trenčín, naopak, prehrali hladko v Michalovciach. My robíme všetko preto, aby sme nadviazali na výkon z druhého polčasu proti Slovanu a nepodcenili žiaden detail ani proti Senici." 

Šošoni zatiaľ zvládajú tlak, a to je jeden z dôvodov, prečo sú spolu so Slovanom na čele tabuľky. Tentoraz na ich pleciach ležia opäť vysoké a najmä víťazné očakávania. "Chlapci boli počas úvodných šiestich kôl viackrát favoritmi, čo vyplývalo najmä z postavenia v tabuľke. Zvládli to a verím, že nedôjde k podceneniu súpera ani tentokrát," želá si kouč "áčka" pred duelom so Senicou. 

Aký recept má tréner na to, aby sme aj po siedmom kole mali v kolónke prehier nulu? "Nemôžeme sa koncentrovať iba na výsledok, inak to nedopadne dobre. Sústredíme sa na to, ako dosiahneme ten dobrý výsledok, a to jedine dobrým výkonom na patričnej úrovni."

Pred posledným augustovým zápasom sa zdravotný stav príliš nezmenil. "Všetci by mali byť v poriadku. Počas týždňa bol ešte stále Kubo Paur chorý, takže uvidíme, či sa dá zdravotne dohromady," uzavrel predzápasovú debatu kormidelník šošonov. 


pomáhať tímu na hociktorej pozícii

Naposledy rozhodol o našom víťazstve nad Senicou Michal Tomič. Na Záhorí začínal s futbalom, bude to pre neho špecifický duel napriek tomu, že v Senici je výrazný pretlak legionárov?


ťahať sériu bez prehry aj po "repre" pauze

V kádri šošonov je aj ďalší hráč s minulosťou v Senici - náš brankár Dominik Holec odchytal za klub zo Záhoria 14 zápasov v sezóne 2017/2018. Odvtedy sa káder súpera poriadne zmenil. "Ostali tam dvaja, možno traja hráči a tréner Ščasný, ktorý bol vtedy asistentom. Je to taká neznáma, pretože hráči sa tam menia, a preto je Senica nevyspytateľná. Často vedia prekvapiť súperov a ukázalo sa to aj v minulej sezóne, kedy sa im nedarilo a napokon sa v predstihu zachránili." 

Domino, podobne ako tréner, krotí eufóriu po získanom bode proti Slovanu. "Po predchádzajúcich zápasoch v Bratislave, ktoré sme prehrali dosť vysokým rozdielom, nám získaný bod dodal sebavedomie do ďalších bojov. Nemôžeme sa ale uspokojiť s tým, že sme tam teraz neprehrali. Musíme bojovať naplno - či hráme so Slovanom alebo so Senicou. Na ihrisku necháme všetko a bod z Tehelného poľa chceme potvrdiť tromi domácimi," načrtol ambície gólman MŠK. 

Po súboji proti majstrovi čaká šošonov súper z iného súdka. "Bude to iný zápas ako ten so Slovanom. Samozrejme, aj Senica má svoju kvalitu, čiže podstatné bude, aby sme ju nepodcenili. Musíme ísť do každého zápasu naplno a musíme sa svedomito pripraviť, pretože ide o nevyspytateľného súpera."

Šesť zápasov bez prehry, z toho päť víťazstiev - taký vstup do sezóny sme ešte nemali. Zastaví dobre rozbehnutý vlak reprezentačná prestávka, ktorá nasleduje po dueli so Senicou? "Reprezentačná prestávka nás zväčša zastihne vtedy, keď ťaháme nejakú sériu a darí sa nám. Chceme tú sériu natiahnuť tak, aby sme v nej mohli pokračovať aj po "repre" pauze. V prvom rade chceme potešiť divákov, keďže po dueli so Senicou nebudeme pred nimi dlhšie hrať," spomenula na záver brankárska jednotka MŠK. 


pre fanúšikov

Aj pred ďalším domácim zápasom bude pre všetkých žltozelených fanúšikov prichystaná Fanzóna MŠK spolu s Fanshopom MŠK.

Nezabudnite opäť na Bulletin MŠK, kde sa bližšie pozrieme na "zahraničný" káder súpera a jeho doterajšie vystúpenia. S trénerom Jaroslavom Kentošom preberieme bod z Bratislavy, rozostavenie i rozdielne výkony v oboch polčasoch. Čo hovorí na červenú kartu pre rozhodcov, ktorú videl ako prvý práve jeho sobotný náprotivok zo Senice Michal Ščasný.

Stredopoliar Ivan Diaz prezradí, ako vidí našu aktuálnu sériu a skvelý vstup do ročníka a zároveň predostrie svoj pohľad na to, či sa cíti už ako stálica klubu.

Podrobne sa pozrieme aj na blížiaci sa asociačný termín reprezentácií, v ktorých sa objaví až osem šošonov z "A"-tímu. Kde a proti komu nastúpia v najcennejších dresoch?

Počas víkendu sú v akcii aj naši dorastenci, ktorí sa predstavia na turnaji v Miláne a rezerva si odohrá v nedeľu svoj majstrovský zápas predpoludním proti Šamorínu.


Sobotný zápas, ktorý má výkop tradične o 19:00 hod., bude rozhodovať ako hlavný rozhodca Filip Glova, na čiarach asistujú Tomáš Somoláni a Ján Pozor.