Premiera Juraja Chupača » MŠK Žilina
Premiera Juraja Chupača
Chupač: Zvykal som si a myslím , že to bolo dobré.

Obranca MŠK Juraj Chupač už má za sebou prvoligovú premiéru

17. marca oslávil Juraj Chupač dvadsať rokov a v sobotu dostal od trénera výborný darček. Premiérový zápas v žltozelenom drese MŠK Žilina v najvyššej domácej futbalovej súťaži. „Mladý hráči potrebujú hrať veľa zápasov, tak sme mu dali „pričuchnúť“. Aj on musí zistiť, že liga je niečo iné, ako hrať za béčko,“ povedal o Chupačovej premiére tréner Pavel Vrba. S jeho výkonom bol po zápase napriek drobným výhradám spokojný.
Akých bolo úvodných sedemdesiat prvoligových minút?
„Zvykal som asi a dúfam, že celkom dobrých. Zo začiatku som bol trošku nervózny, postupom času som si však zvykol, odohral som niekoľko prihrávok a už to bolo dobré potom. Hlavne prvý polčas bol ťažší, ale v druhej polovici zápasu to už bolo lepšie. Útočník Miro Tóth bol celkom nepríjemný, ale myslím, že okrem toho gólu nemali inú šancu.“
S čím vás posielal tréner na prvý zápas?
„Aby som hral jednoducho, aby som sa chytil na prvej lopte. Aby sme ako mužstvo dali prvý gól, potom sa nám vždy hrá lepšie.“
Kedy vám tréner oznámil, že nastúpite?
„Niečo už sa javilo cez týždeň, keď som videl, že nás dáva oboch s Vidičom dokopy. Že nastúpim som sa dozvedel však až v deň zápasu na rozcvičke.“
Pri rohových kopoch ste sa snažili hlavičkovať v pokutovom území, bola to taktika?
„Áno, nacvičovali sme to na tréningoch. Mal som aj nejaký hlavičkový pokus, keď som skákal po rohu, ale bola to len taká polo šanca. Mám na to výšku, tak hlavičkové súboje musím vyhrávať.“
Gól súpera bol chybou v obrane, ako ste to videli?
„Zrejme si v tej situácií nerozumeli Vidič s brankárom Kuciakom, asi stopér nepočul, že si brankár kričí a potom už to hosťujúci hráč dával do prázdnej bránky.“
V zime zo Žiliny odišiel do sveta veľkého futbalu Tomáš Hubočan, je to inšpirácia?
„Určite. Tomáš je rovnako ako ja odchovanec Žiliny, je to pre mňa vzor. Rovnako začal hrávať takto ako ja, nemal veľa rokov. Určite je to aj pre mňa motivácia takto sa dostať do sveta. V Žiline je dnes veľká konkurencia, chcel by som sa presadiť. Zatiaľ hrávam za „béčko“, prišla teraz šanca hrať za „áčko“. Chcel by som sa presadiť presadiť. Aj ja som odchovanec Žiliny a s prvým mužstvom trénujem už pol roka. Atmosféra v kabíne je naozaj výborná.
Čaká vás v kabíne nejaké „štartovné“ do kasy za prvý zápas?
„Áno už mi hovorili chalani. Koľko presne to je však ešte neviem.“
 

 

 

Facebook