Pred druhým polčasom v Senici: Aktivitou ísť za ďalším gólom
Z predohrávky 16. kola Fortuna ligy je napokon netradičná utorková dohrávka. Naozaj jedinečný druhý polčas čaká na futbalistov MŠK Žilina, ktorí si po štyroch dňoch dohrajú proti Senici zvyšnú štyridsaťpäťminútovku. Snehový prvý polčas tak vystrieda, snáď, regulárnejší terén, ktorý dovolí hrať obom mužstvám futbal.

Dohrávaný druhý polčas bude mať tentoraz výkop v utorok už o 15:00 hod.


pokračovať ako v závere prvého polčasu

Prírodný trávnik na Záhorí neuniesol snehovú nádielku v rámci piatkovej predohrávky 16. kola Fortuna ligy. Rovnaké zostavy, náhradníci i rozhodcovia prinesie jeho odložené pokračovanie v utorok. Zápas teda pokračuje klasicky, až na to, že polčasová prestávka trvala štyri dni. Po takomto čase cestujú zverenci trénera Petra Černáka na Záhorie opäť.

"Osobne som to zažil ešte ako hráč v lige, išlo však o výtržnosti fanúšikov. Zápas sa po polhodinovej prestávke dohral. Toto je pre mňa a aj pre chalanov úplne nová situácia. Musíme sa s tým však vyrovnať a čo najlepšie to zužitkovať vo svoj prospech. Na utorkovom termíne sme sa všetci zhodli, bolo to najlepšie riešenie," hovorí o naozaj netradičnej situácii lodivod MŠK, ktorý tak musel prispôsobiť program. "Plán sme museli zmeniť, chceli sme sa už celý týždeň pripravovať na Trnavu. Teraz je prioritou zvládnuť polčas v Senici. Chceme dohrať zápas tak, aby sme boli úspešní."

Ako pripraviť tím na 45 minút? "Nie je na čo čakať a s niečím kalkulovať. Treba vstúpiť do polčasu tak, aby sme diktovali tempo, tlačiť sa do zakončenia, byť aktívni vpredu a dať si pozor na zadné dvierka. Na nápravu chýb bude menej času. Sily za polčas ubúdať nebudú, takže musíme byť dôslední v defenzíve a v útoku aktívni, pretože chceme streliť ďalší gól."

Čo ukázal piatkový prvý polčas? "V niektorých veciach sme sa posunuli, boli sme viac kompaktní. Na to treba ďalej pracovať a pokračovať. Aj keď terén nebol ideálny a sťažoval kombinačnú hru, dokázali sme si k záveru polčasu vytvoriť tlak a dostávať sa do šancí. Zakončenie či finálne prihrávky na takom teréne bolo komplikované vyriešiť dobre. Prerušenie bolo opodstatnené, ideme dobre nastavení aj do druhého polčasu," podotkol pred dohrávanými 45 minútami rodák z Handlovej.


rozhodcovia

Aj dohrávaný polčas s výkopom o 15:00 hod. bude rozhodovať ako hlavný arbiter Michal Smolák. Na čiarach mu asistujú Adam Jekkel a František Ferenc.


priamy prenos

Stretnutie proti Senici budete môcť sledovať naživo na internetovej platforme VOYO.