NAŽIVO: Žreb 1. kvalifikačného kola UECL
Už v utorok 15. júna o 13:30 hod. sa uskutoční online žreb 1. kvalifikačného kola Európskej konferenčnej ligy v sídle Európskej futbalovej únie (UEFA) v Nyone, v ktorom zistia futbalisti MŠK Žilina svojho súpera.

Šošoni sú v tomto kole nasadení a po vytvorení miniskupín dostanú jedného zo štvorice FC Noah (Arménsko), Milsami Orhei (Moldavsko), FK Podgorica (Čierna Hora) alebo Dila Gori (Gruzínsko).

Žreb vám prinesieme naživo spolu s kapitánom Jakubom Paurom.


arménsko, moldavsko, čierna hora alebo gruzínsko

Futbalisti MŠK sa po roku znova pozrú do futbalovej Európy, po minuloročnom neúspešnom účinkovaní v predkole Európskej ligy budeme tento ročník súčasťou premiérového ročníka novej súťaže - Európskej konferenčnej ligy.

Šošoni budú pri utorkovom žrebe, podobne ako ďalší slovenský zástupca - Trnava (Dunajská Streda začína až v 2. kvalifikačnom kole), figurovať medzi nasadenými tímami. Ešte pred samotným žrebom predkola boli kluby rozdelené podľa geografického kľúča do skupín, aby sa tak čo najviac obmedzilo cestovanie a zmenšili sa vzdialenosti pri presunoch. Už teraz vieme, že naším súperom bude jeden zo štvorice nenasadených - FC Noah (Arménsko), Milsami Orhei (Moldavsko), FK Podgorica (Čierna Hora) alebo Dila Gori (Gruzínsko).

Po minuloročných predkolách, ktoré sa hrali na jeden zápas, sa bude počas tohto leta hrať opäť aj na odvety.

Utorkový žreb, ktorý začína o 13:30 hod., bude možné sledovať naživo aj na stránke UEFA


termíny prvého kvalifikačného kola UECL

Prvý zápas - štvrtok 08.07.2021

Odvetný zápas - štvrtok 15.07.2021


žreb naživo s kapitánom