Ján Bernát odchádza do Belgicka na hosťovanie do konca sezóny
Ofenzívny stredopoliar Šošonov Ján Bernát odchádza po piatich rokoch spod Dubňa. Minimálne do konca aktuálnej sezóny bude 20-ročný odchovanec Akadémie MŠK Žilina obliekať dres druholigového belgického tímu KVC Westerlo.

Ambicióznemu tímu má práve Jany pomôcť k postupu medzi belgickú elitu.


nie je dobré držať hráča, ktorý je už myšlienkami inde

Po Dawidovi Kurminowskom je Ján Bernát druhým hráčom, ktorý odchádza v aktuálnej sezóne spod Dubňa. 

Športový manažer MŠK Karol Belaník opísal, ako prebiehali rokovania s Belgičanmi, ktorý veľmi túžili po našom stredopoliarovi.

"Ponuku od Westerlo sme registrovali už dávnejšie. Do belgického tímu, ktorý historicky pravidelne hrával najvyššiu súťaž, vstúpil nový turecký investor, známy z Fenerbahce Istanbul. Teraz majú jasný plán vrátiť sa do najvyššej ligy a práve Jano má byť jeden z nosných hráčov. V určitej fáze s touto ponukou nebol stotožnený ani klub a ani samotný hráč. Následne po rozhovoroch s trénerom a manažmentom, ktorý mu detailnejšie opísali projekt, nám Jano po zápase v Dila Gori povedal, že by to teda vyskúšal. Rokovania sa otvorili a napokon sme sa dohodli na hosťovaní do konca aktuálnej sezóny s následnou opciou," detailne priblížil transfer športový manažér.

Šošoni chceli svojho stredopoliara udržať v tíme aj na 3. kvalifikačné kolo Konferenčnej ligy. "Veľmi intenzívne sme rokovali s klubom a chceli, aby Jano ostal ešte minimálne na dvojzápas s Tobolom. Samotný hráč sa ale začiatkom minulého týždňa rozhodol, že po Limassole chce ísť do Belgicka vzhľadom na to, že 15. augusta tam začína súťaž a za dva týždne sa chce aklimatizovať, oboznámiť so všetkými novými vecami, ktoré ho v klube čakajú... Požiadal nás, aby sme mu vyhoveli. My sme to rešpektovali, pretože mať v tíme hráča, ktorý nie je myšlienkami stopercentne koncentrovaný a skôr je už niekde inde, nie je dobré. Chápeme ale jeho rozhodnutie a želáme mu v Belgicku pevné zdravie, veľa úspechov a nech naplní svoje očakávania i očakávania klubu."


ďakujem všetkým v MŠK

Ján Bernát, ktorého ročné hosťovanie v Belgicku je aj s následnou opciou, už žltozeleným v zápasoch nepomôže, keďže v nedeľu sa už má hlásiť u nového zamestnávateľa.

"Rokovania sa už ťahali 3-4 týždne, dlhšie sa o mňa z Belgicka zaujímali. Je to tím, ktorý síce hrá druhú belgickú ligu, ale zázemím, infraštruktúrou, hráčmi, projektom a ambíciami patrí jednoznačne do tej prvej. Je to tradičný klub, ktorý má jasný cieľ postúpiť. Aj to ma oslovilo, pretože je to kvalitná liga, no nie je to až taký skok. Verím, že budem hrávať a zvyknem si na zahraničie, chcem skúsiť niečo nové," priznal rodák z Prešova, ktorý za Šošonov napokon odohral 73 majstrovských zápasov.

Už ťažšie sa hľadali Janymu slová ohľadom Žiliny, kde strávil od kategórie U16 päť "prelomových" rokov. 

"Dospel som tu ako hráč aj človek. Veľká vďaka patrí všetkým ľuďom, ktorí sa o futbal v Žiline starajú, zvlášť pánovi Antošíkovi. Vďaka všetkým prišla pre mňa takáto šanca. Od každého trénera v MŠK som si vzal veľa. Ťažko sa mi odchádza, hlavne od terajšej partie, kde sme vytvorili skutočnú rodinu. Budem sa opakovať po Kurminovi, ale takúto partiu už vo futbale asi nezažijem. To ma na tom najviac bolí. Cítil som však, že nastal čas na zmenu a chcem to skúsiť v zahraničí. Verím, že sa chalanom bude dariť aj naďalej, super sme to rozbehli v predkolách, budem ich sledovať a fandiť. Jedno veľké ďakujem všetkým v MŠK, ostanú mi kamaráti na celý život," dodala na záver žilinská "21", ktorá počas štyroch sezón v Áčku Šošonov zaznamenala v 73 zápasoch bilanciu práve 21 gólov a 13 asistencií.