Gradovať výkon v rámci vzájomných súbojov s Podbrezovou

Číslo šesť. Už šieste pokračovanie vzájomných súbojov Šošonov a Horehroncov ponúkne piatková predohrávka 8. nadstavbového kola. Žltozelení čakajú na výhru vyše mesiaca, čakanie na výhru proti Podbrezovej trvá ešte dlhšie. Je načase ukončiť víťazné suchoty a od aktuálneho 6. miesta, ktoré uzatvára skupinu o titul, sa odraziť vyššie. Všetky novinky v žltozelenom tíme sme prebrali s tým najpovolanejším - trénerom Jaroslavom Hynkom.

Piatkový televízny duel s výkopom o 17:30 hod. povedie ako hlavný arbiter Kristián Micheľ. Vstupenky sú v predaji.


novinky u súpera

S Podbrezovou sa už vzájomne poznáme takmer dokonale. Aj napriek tomu je každý zápas iný a vždy sa dokážeme istým spôsobom prekvapiť. A my veríme, že už tradičný piatkový termín v súbojoch s Horehroncami prinesie pre Šošonov konečne víťaznú emóciu. Zverenci trénera Romana Skuhravého prečkali náročnejší vstup do nadstavby a vzostup svojich výkonov len podčiarkli posledným víťazstvom nad DAC-om, ktorému uchmatli tri body i vedúcu pozíciu v tabuľke.

Viac sa o súperovi, jeho kádri či výsledkoch dozviete v predzápasovom Bulletine MŠK.


kvalitný výkon základom pri možnej výhre

Pred Podbrezovou sme sa trochu podrobnejšie pozreli na štatistiky tímu a na ich vysvetlenie očami trénera Jaroslava Hynka. Čo hovorí na to, že Šošoni dali vôbec najviac gólov v prvom polčase z celej ligy (25)? A práve druhá je v tejto štatistika Podbrezová, náš piatkový súper.

"Čo mi k tomuto napadá je, že často strelíme prvý gól my. Potom však vidíme v našej hre zmenu - ako keby sme boli ľahko pasívni a súpera po strelenom góle pustili do hry. Je potrebné udržať kvalitu hry, aktivitu na lopte. To sa nám paradoxne stalo aj naposledy proti Podbrezovej či minulý víkend v Bystrici. Aj keď v oboch prípadoch boli na to trochu rozdielne dôvody. Stále pilujeme detaily, skúšajú nás drobnosti. Chalani na tom pracujú a zlepšujú sa. Verím, že záver sezóny nás chytí v najlepšej forme."

Šošoni kraľujú aj v ďalšej štatistike - početnosti streľby na bránu. "Je to tým, že celé družstvo, všetci hráči sa posúvajú. Ideme hore a dokážeme si nájsť priestory na streľbu. Otázkou je však, do akej miery sme efektívni."

Triumf Trnavy v pohári ešte zatraktívnil tlak na 3. miesto, ktoré môže znamenať poslednú európsku miestenku.

"Všetci premýšľame rovnako, všetci vedia, o čo ide. Pokiaľ je to stále možné, je potreba sa pokúsiť o to najlepšie, čo môžeme. Všetko však vedie cez kvalitný výkon na ihrisku, ktorý vám dáva základ k víťazstvu. Sústredíme sa na Podbrezovú, chceme to zvládnuť. Vždy sme uhrali proti nim kvalitnú časť zápasu, no nedotiahli sme to do konca. Verím, že piatkový výkon bude v rámci našich vzájomných súbojov gradovať. Do stretnutia nejdem s ničím iným, len aby chalani podali kvalitný výkon a konečne to proti Podbrezovej pretaviť do výhry."

Naposledy sa do bránky postavil Samuel Belaník, Šošoni však už môžu rátať s uzdravenou jednotkou. „Ľubo Belko mal už záťažový tréning a náročnými zákrokmi si to otestoval, že je pripravený. Takže do záveru sezóny je nám plne k dispozícii.

Ďalšou posilou sú tribúny, ktoré sa postupne zapĺňajú viac a viac.

„Sme radi, že čísla návštevnosti sa zvyšujú. My riešime, resp. máme na starosti iba futbal, aj keď mojím prianím je, aby sme všetci, ktorým záleží na žilinskom futbale, ťahali za jeden koniec povrazu. Každý má iné predstavy a podnety, no všetci chceme vidieť Žilinu vyhrávať. To máme spoločné. Preto sme radi, že sa to postupne prejavuje aj na návštevnosti, pričom každý jeden žltozelený hlas je dôležitý a cítime ho.“


pokladňa zatvorená, vstupenky online alebo cez SMS

Na piatkové stretnutie bude otvorená západná, východná (rodinný sektor) a južná tribúna.

Predaj vstupeniek na piatkový zápas proti Podbrezovej bude prebiehať iba online:

 • cez Ticketportal (až do polčasu - to znamená do 18:15 hod.),
 • alebo cez SMS vstupenku (rovnako do polčasu - do 18:15 hod.). Do rodinného sektoru nie je možné zakúpiť si SMS vstupenku.
  • Cena SMS vstupenky je jednotná - 7 €.

Fanúšikovia zo západnej tribúny môžu využiť aj bufety v bývalej Západnej reštaurácii a rovnako tak v Treska Bare.


Parkovanie

Parkovať bude možné za východnou aj západnou tribúnou:

 • Parkovisko P3 - za východnou tribúnou (cez Uhoľnú ulicu)
 • Parkovisko P1 - za západnou tribúnou (cez Športovú ulicu - popri Holiday Inn)

rodinný sektor otvorený

Zábava, hry, animátori či náš maskot Šošon? To je rodinný sektor pre najmenších Šošonov, ktorý mal svoju novú premiéru na zápase proti Banskej Bystrici, zaplnil sa na Trnave, na Slovane sa doslova vypredal a pokračujeme aj na Podbrezovej.

Spolu sa budeme nielen hrať a zabávať, ale aj povzbudzovať našich futbalistov. Výhodou rodinného sektoru je veľký priestor vo vnútri tribúny, v ktorom sa aj pri nepriaznivom počasí môžu deti do sýtosti zabaviť s animátormi z Detského sveta z OC Mirage na každom domácom zápase. Vchod cez vstup 8.

vstupné
 • ŽENY A DETI 1 €
 • MUŽI 5 €

Vstupenky je možné zakúpiť iba online cez Ticketportal.sk.

Zároveň je u držiteľov permanentiek zo západnej alebo južnej tribúny možné požiadať o presunutie svojej permanentky do rodinného sektoru. Stačí nás kontaktovať mailom na mskzilina@mskzilina.sk.

Aj napriek prebiehajúcej rekonštrukcii v okolí štadióna bude možné parkovať na parkovisku P3 za východnou tribúnou (vchod cez rampu na Uhoľnej ulici).


fanshop otvorený

Fanshop MŠK (západná tribúna) bude v piatok otvorený od 15:30 - 18:15 hod.


polčasový kvíz, si pripravený?

Už je nemenným pravidlom, že polčasová prestávka patrí kvízu od DOXXbetu. Tak si pozorne naštuduj Bulletin, alebo to len tak natipuj. Prví traja, samozrejme, neodídu naprázdno. Tentoraz hráme o DOXXbet darčekové predmety, osobnú digitálnu váhu od výdajne zdravotníckych pomôcok MANERE na Ulici Jána Milca v Žiline a zľavový kód od 11teamsport na nákup športového vybavenia, kde nakúpiš aj to, čo nepotrebuješ.


bulletin pred zápasom

Aj proti Podbrezovej sme si pre vás pripravili Bulletin MŠK v tlačenej verzii, ktorý si môžete zobrať pri vchode zdarma a prelistovať priamo na tribúne. Tentoraz viac textu a menej reklám. 

Dočítate sa v ňom o:

 • ligovej premiére Sama Belaníka a faktore prekvapenia v súbojoch proti Podbrezovej očami trénera Jaroslava Hynka.
 • O detailnom rozbore súpera a iných produktoch našich partnerov.
 • O jubilantovi Jaroslavovi Šebíkovi a "jeho" chalanoch zo Závodia.
 • O dorasteneckom boji o titul a ďalších úspechoch našich mladých Šošonov.

rozhodcovia

Piatkové 8. nadstavbové kolo, ktoré má na Štadióne MŠK výkop o 17:30 hod., bude rozhodovať ako hlavný arbiter Kristián Micheľ. Na čiarach asistujú Ján Pozor a Milan Štrbo.


priamy prenos

Stretnutie proti Podbrezovej budete môcť sledovať naživo na Nova Sport a na portáli VOYO.

Facebook