EURO do 19 rokov: Výhra nad Rumunmi v posledných sekundách znamená baráž o MS do 20 rokov
Záver júna patrí okrem letnej prípravy Šošonov aj Majstrovstvám Európy vo vekovej kategórii do 19 rokov, ktoré sa konajú na Slovensku. Výber slovenských sokolíkov zabojuje v náročnej skupine proti súperom z Francúzska, Talianska a Rumunska. V záverečnej nominácii na šampionát nechýbajú ani Šošoni, tréner Albert Rusnák starší nominoval päticu žltozelených.

európsky šampionát na Slovensku

Futbalovú reprezentáciu do 19 rokov čaká domáci sviatok futbalu v podobe Majstrovstiev Európy, ktoré sa počas najbližších dní uskutočnia práve u nás na Slovensku. V základnej "A" skupine si Slováci zmerajú sily s rovesníkmi z Francúzska, Talianska a Rumunska. V prípade úspešného ťaženia si môžu vybojovať aj účasť na budúcoročnom svetovom šampionáte do 20 rokov. 

Do záverečnej nominácie nominácie hlavného trénera Alberta Rusnáka staršieho sa napokon zmestili všetci Šošoni, ktorí o svoju účasť bojovali v prípravnom kempe. Najpočetnejšie zloženie tak majú práve Šošoni. Menovite ide o trojicu stredových hráčov - Dominik Šnajder, Mário Sauer a Martin Oravec. Tých dopĺňa obranca Samuel Kopásek i útočník a zároveň kapitán výberu Timotej Jambor.

Program zápasov

18.06. Slovensko "U19" - Francúzsko "U19" 0:5 (0:2)

Šošoni v akcii: Timotej Jambor s kapitánskou páskou na rukáve a Samuel Kopásek nastúpili v základnej zostave a odohrali kompletnú porciu minút. Prvý menovaný uvidel aj žltú kartu. Hneď po zmene strán naskočil do hry Martin Oravec a v 70. minúte ho nasledoval aj Mário Sauer. Dominik Šnajder presedel celý duel na lavičke náhradníkov.

21.06. Slovensko "U19" - Taliansko "U19" 0:1 (0:1)

Šošoni v akcii: V základnej jedenástke nastúpila tentokrát štvorica - Timotej Jambor (s kapitánskou páskou), Mário Sauer, Dominik Šnajder a Martin Oravec. Jambor odohral celý duel, Oravec 74. minút, Sauer 64. minút a Šnajder prvý polčas. V 72. minúte sa do hry dostal aj posledný zo Šošonov - Samuel Kopásek.

24.06. Slovensko "U19" - Rumunsko "U19" 1:0 (0:0) Gól SVK: Griger

Šošoni v akcii: V základnej jedenástke nastúpila tentokrát trojica - Timotej Jambor (s kapitánskou páskou) hral do 71. minúty, Martin Oravec a Samuel Kopásek odohrali celý zápas. Mário Sauer nastúpil v 60. minúte a Dominik Šnajder sedel iba na lavičke náhradníkov.


Viac informácii: futbalsfz.sk