Dvojica Roland Gerebenits a Peter Chríbik na hosťovanie do Pohronia
Vedenie MŠK Žilina sa dohodlo ešte pred štartom jarnej časti na hosťovaní hneď dvojice šošonov s nováčikom Fortuna ligy z Pohronia. Obaja odchovanci Akadémie MŠK Žilina - Roland Gerebenits i Peter Chríbik - sa už pripojili do tréningového procesu Pohronia, kde budú hosťovať do konca aktuálnej sezóny.


Jarnú časť strávi dvojica našich odchovancov, ktorí boli v aktuálnej sezóne súčasťou B-tímu, u nováčika Fortuna ligy. V ňom by mali pochopiteľne dostať väčšiu šancu a nazbierať tak ligové skúsenosti. Všetci žltozelení veria, že Roland i Peter pôjdu v stopách hráčov ako Milan Škriniar, Michal Škvarka, Dominik Holec či Jakub Paur, ktorým hosťovania pomohli.


Peter chcel vyskúšať niečo nové

Peter Chríbik patril k oporám B-tímu, v ktorom nosil aj kapitánsku pásku. Nastálo sa však nikdy neprebojoval do prvého mužstva šošonov, preto chcel skúsiť šancu inde, čo potvrdzujú aj slová športového manažéra Karola Belaníka.

"Peťo pôsobil posledné roky v B-tíme, kde pravidelne hrával II. ligu. Nikdy sa neprebojoval do základného kádra "A"-tímu, a preto chcel vyskúšať pôsobenie v inom tíme Fortuna ligy. Absolvoval niekoľko skúšok a nakoniec prišla dohoda s Pohroním, kde odchádza na hosťovanie do konca sezóny s následnou opciou. Podľa prvotných informácií sú v Pohroní doteraz spokojní s Petrovou výkonnosťou. Mal by teda dostať priestor," vyjadril sa športový manažér k "Chríbovi", ktorý si doteraz nepripísal v najvyššej súťaži za žltozelených ani jeden štart.

Odchovancovi Peťovi Chríbikovi sa odchádzalo z rodného klubu ťažko, no verí v posun. "Žilina mi umožnila hľadať si hosťovanie. Na začiatku sa mi odchádzalo z MŠK ťažko, pretože tu je super atmosféra. Som však rád, že mi Pohronie dalo šancu a urobím všetko preto, aby som sa tu presadil a aby som môjmu novému klubu pomohol so záchranou v najvyššej lige."


medzikrok pre rolanda

Opačným príkladom je Roland Gerebenits, ktorý bol v "A"-tíme už ako 16-ročný a ktorý má vo svojej zbierke aj majstrovský titul z roku 2017. Náš útočný talent však následne zabrzdili zranenia, čo sa podpísalo na jeho stagnácii. Aj v aktuálnom zimnom období bol súčasťou kabíny Pavla Staňa, no miesto si v kabíne "Áčka" nevybojoval. 

K situácii ohľadom "Gereho" sa rovnako vyjadril športový manažér Karol Belaník.

"Roland pôsobil striedavo v "A"-tíme a rezerve. Aktuálne bol súčasťou kabíny Pavla Staňa, zúčastnil sa aj sústredenia v Emirátoch. Po návrate sa tréner rozhodol, že Roland sa vráti späť do "B"-tímu. Preto sme aj my pre neho hľadali ďalšie riešenie, cestu pre jeho ďalší vývoj a napredovanie. Vzhľadom na to, že už odohral vyše sezóny v II. lige, chceli sme pre neho spraviť kontinuálny krok, aby si lepšie vyskúšal najvyššiu súťaž," hovorí športový manažér na margo hráča, ktorý doposiaľ nastúpil vo Fortuna lige v siedmich stretnutiach. "Aj vzhľadom na jeho ambíciu hrať najvyššiu súťaž, sme po jeho preradení do projektu hľadali klub spolu s jeho agentom, kde by mal šancu pravidelne nastupovať. Ako aj v prípade Petra Chríbika, aj v prípade Rolanda sa zrodila dohoda s Pohroním. Berieme to ako medzikrok z "B"-tímu do najvyššej ligy. Uvidíme, aká bude jeho výkonnosť. Budeme to sledovať a veríme, že sa presadí. Je to talentovaný hráč, ktorý má potenciál napredovať a zlepšovať sa. Odchádza k nováčikovi rovnako do konca ročníka, ale bez opcie na permanentný prestup. Následne v lete zhodnotíme výkonnosť oboch futbalistov a podľa toho sa zariadime, čo ďalej," zhrnul odchod záložníka a útočníka MŠK športový manažér Karol Belaník.

Prvýkrát vo svojej kariére si vyskúša iný než žltozelený dres aj Roland Gerebenits"Ťažko sa mi zo Žiliny odchádzalo, cítil som však, že sa musím posunúť. Som rád za príležitosť v Pohroní, kde sa budem môcť zlepšovať a hrávať ligu. To je pre mňa aktuálne najdôležitejšie."