Dominik Holec pred Slovanom: „Nedáme im nič zadarmo.“
Šláger 6. kola Fortuna ligy medzi Slovanom Bratislava a našimi šošonmi sa neúprosne blíži. Stretnutie dvoch aktuálne najofenzívnejších tímov ligy by malo ponúknuť zaujímavé divadlo. Brankár Dominik Holec síce pripisuje úlohu favorita práve súperovi, ale ani žltozelení nechcú predať svoju kožu lacno.

Šošoni vleteli do novej sezóny ako víchor a spolu so Slovanom sa odtrhli od zvyšku ligy. Ako vníma doterajší priebeh náš gólman Dominik Holec

"Pocity sú dobré, ale nikdy sa netreba uspokojovať. V každom zápase prišla nejaká pasáž, kedy sme nehrali tak, ako sme chceli. Náročné boli hlavne duely proti Trenčínu a Ružomberku, v ktorých sme odolali tlaku súpera. Z chýb sme sa poučovali, každým jedným súbojom sme stupňovali svoju výkonnosť a dúfame, že to takto pôjde aj ďalej." Päť víťazstiev z piatich zápasov sa pozitívne odrazilo aj na nálade v kabíne. Proti Slovanu to bude už o niečom inom. "Sme si vedomí toho, o aký zápas ide. Nálada v kádri je bojovná – každý je nachystaný na to, že nechá na ihrisku všetko. Pripravujeme sa najlepšie, ako vieme."

V súboji dvoch neporazených tímov má mierne navrch aktuálny slovenský majster, ktorý má navyše výhodu domáceho prostredia. "Všetci vieme, že Slovan má svoju kvalitu. Oni sú v úlohe favorita nielen v zápase, ale aj celkovo na titul. Sú najsilnejším mužstvom v lige a nám neostáva nič iné, len sa svedomito pripraviť, ísť tam s tým, že chceme podať dobrý výkon a pobiť sa o čo najlepší výsledok," vyjadrila poklonu súperovi naša brankárska jednotka.

V neprospech bratislavského Slovana môže hrať fakt, že zverenci trénera Jána Kozáka mladšieho budú mať v nohách domáci duel Európskej ligy proti PAOK-u Solún. Strážca žilinskej svätyne má však iný pohľad. "Slovan má natoľko široký káder, že sú schopní odohrať podľa mňa aj dva zápasy za dva dni. Aj keď hrajú ťažký pohárový zápas, tak ich káder je dosť široký na to, aby – ak tam príde k nejakým zmenám – mohli výpadky adekvátne nahradiť."

Čo bude podľa Domina platiť na súpera? "Musíme hrať tímovo, ťahať za jeden koniec povrazu, bojovať jeden za druhého a nechať na ihrisku všetko. Treba byť kompaktní vzadu, pomáhať si, veľa komunikovať. Je veľa vecí, ktoré musíme dodržiavať a nesmieme podceniť žiadny detail. Nechceme im dať nič zadarmo."

Naša brankárska jednotka nezabúda ani na priaznivcov MŠK. "Sme im veľmi vďační za podporu a budeme radi, keď si čo najviac našich fanúšikov nájde cestu do Bratislavy. Chceme sa spoločne s nimi tešiť z prípadného úspechu,"dodáva žilinská "30"-tka, ktorý si v nedeľu môže pripísať svoj 38. štart za žltozelených.