”B”-tím: V sobotu proti Liptovskému Mikulášu
Sobotné popoludnie bude patriť okrem "A"-tímu aj zápasu našej rezervy, ktorá v rámci 11. kola II. ligy cestuje na Liptov, kde si zmeria sily s Tatranom Liptovský Mikuláš.

Súboj s výkopom o 15:00 hod. bude rozhodovať ako hlavný arbiter Andrej Chromý.


o súperovi

Tradičný druholigista patrí medzi pozitívne prekvapenie tohto ročníka, keď konkuruje najväčším favoritom a drží sa pri špici tabuľky. Naposledy to dokumentoval výhrou v Podbrezovej 2:1, predtým zdolal Skalicu i Dubnicu a body si podelil v prestrelke s vedúcou Banskou Bystricou. Zverenci trénera Štefana Zaťka postúpili ďalej aj v Slovenskom pohári a jediné dve prehry zaznamenali hneď v úvodných dvoch vystúpeniach sezóny - proti Košiciam a Bardejovu.

V minulej, skrátenej sezóne sme sa stretli s Liptákmi iba raz. Na ich pôde sme prehrali 1:2.


povzbudení postupom v pohári

Futbalistov MŠK Žilina B čaká náročný protivník, čo potvrdzujú aj slová asistenta trénera Jaroslava Súkeníka

"Je to veľmi skúsené druholigové mužstvo, ktoré má vo svojich radoch hráčov, ktorí už majú v II. lige niečo odohraté. Navyše sa im teraz darí, nečaká nás nič ľahké, ale my sa chceme pobiť o dobrý výsledok." Akou hrou sa k tomu môžeme dopracovať? "Sledovali sme videá súpera, vieme, akým štýlom sa prezentuje a čo by mu mohlo robiť problémy. Prípravu sme preto plne prispôsobili na tento duel," hovorí asistent.

Tím pauzoval minulý víkend kvôli odloženému duelu s Popradom. Avšak, nie až tak úplne. "Síce sme mali prestávku, no chalani ďalej trénovali a pripravovali sa aj na pohárový zápas, kde išlo zmiešané mužstvo. Boli sme teda v permanencii, výpadok sme nemali," uvádza tréner, ktorý verí, že pozitívny výsledok z Oravského Veselého nakopne omladinu aj v druholigových bojoch. "Verím, že budú nastavení dobre. Navyše v Slovnaft Cupe nastúpili viacerí naši chalani, ktorých pozitívny výsledok nabudil do ďalšej práce. Jasné, vieme, aká je situácia v tabuľke, ale verím, že postup v pohári ich naštartoval a prenesie sa to aj v sobotu do zápasu proti Liptovskému Mikulášu."

Aj "A"-tím a aj rezerva odohrá svoje víkendové zápasy prakticky v jeden čas. Ako to ovplyvní zostavu? "Budeme čakať na rozhodnutie trénerov z prvého tímu, kto z "A"-tímu nás posilní. To ovplyvní aj to, koho využijeme z U19, ktorá hrá v nedeľu. Verím, že vyskladáme správny káder, aby sme posledné výsledky zo súperových ihrísk vylepšili," verí tréner, ktorý má spolu s kolegami k dispozícii stopercentne zdravý káder.


Sobotňajší duel 11. kola so začiatkom o 15:00 hod. povedie ako hlavný rozhodca Andrej Chromý, na čiarach asistujú Anton Hrenák a Tomáš Burger.