”B”: Proti Púchovu s cieľom zachrániť druholigovú príslušnosť
Pred budúco-týždňovým voľnom narazí naša rezerva v súboji 27. kola druhej ligy na tabuľkové suseda z Púchova. Vzhľadom na jednobodový rozdiel v tabuľke pôjde o mimoriadne dôležitý súboj v bitke o záchranu. Šošoni budú chcieť podať podobný výkon ako v našom prvom tohto-sezónnom stretnutí, kde sme pod Dubňom zvíťazili presvedčivo 5:1.

Nedeľný súboj so začiatkom o 17:00 povedie hlavný rozhodca Matej Choreň.


nespoliehame sa na druhých

Po tesnom a veľmi kvalitnom súboji proti Liptovskému Mikulášu stále cítime, že z toho mohli byť aj tri body. Záver nám nakoniec nevyšiel podľa predstáv, a tak sme sa museli uspokojiť aj s jedným. Sklamanie pociťoval aj tréner rezervy Vladimír Veselý, no teraz to už hodil za hlavu a spolu s tímom sa naplno zameriavajú na svojho najbližšieho protivníka.

"Už s tým nič nenarobíme. Samozrejme, mrzí nás to, ale už sa sústredíme na nový zápas. Stopercentná koncentrácia už smeruje k Púchovu." Ten v poslednom období nie je v najlepšej forme, čo ale náš "B"- tím rozhodne nechce podceniť. "Súper hrá doma a tam je nepríjemný. Majú celkom kvalitne zložené mužstvo, ale uvidíme, ako to nakoniec dopadne. Body potrebujeme my, rovnako aj oni, takže to podľa mňa bude určite zaujímavý duel," objasnil svoje očakávania pred zápasom skúsený kouč. 

Pre nás to bude ďalší zo série dôležitých šesťbodových duelov, v ktorom chceme ukázať svoju kvalitu a silu. "Musíme sa hlavne vyvarovať chybám, ktoré sme spravili v predchádzajúcich stretnutiach a po ktorých sme aj inkasovali. Chceme byť nebezpečnejší v ofenzíve, hrať aktívne a verím, že budeme po zápase spokojní." Inšpiráciou nám môže prvý vzájomný zápas proti Púchovu, kde sme na našom štadióne vyhrali vysoko 5:1. I keď s celkom odlišnou zostavou. "Samozrejme, dá sa z toho vychádzať, pretože vieme, akým štýlom Púchov hrá. Ale ako hovorím, každý zápas je úplne iný. Vtedy sme hrali my doma, teraz, naopak, oni hrajú na svojom domácom štadióne. To značí, že to bude celkom odlišný duel," podáva svoj pohľad na vec kormidelník žltozelených mladíkov. 

Proti Liptovskému Mikulášu dostali premiérovú šancu v základe až dvaja nováčikovia z našej akadémie. Bude tomu tak aj v nedeľu proti Púchovu? "Je to možné. Všetko sa odvíja od zdravotného stavu v "A"- mužstve. Som ale rád, že máme kam siahnuť a mladí chlapci nás v predošlom súboji rozhodne nesklamali." Do karát nám môže zahrať fakt, že "A"- tím hrá už v sobotu, tým pádom môžu hráči s menej minútami prísť pomôcť našej rezerve. "Uvidíme, ako to všetko dopadne, pretože v utorok sa znovu hrá aj pohár. Jasnejšie v tom, kto pripadá do úvahy a kto nie, budeme mať až v sobotu po zápase "Áčka"." Prvý tím má momentálne poriadne nebitý program, keď ich po stredajšom pohári čaká cesta do Dunajskej Stredy, následne znovu pohár v utorok proti Košiciam a už v sobotu opäť Fortuna liga proti Trenčínu.

Do konca druhej najvyššej súťaže nám ostáva odohrať tri stretnutia. Sústredíme sa predovšetkým na svoje súboje, no kontrolujeme aj konkurenciu. "Jasné, že jedným očkom sledujeme aj výsledky súperov. V prvom rade však musíme zbierať body my a z tejto situácie sa musíme dostať vlastnými silami. Nespoliehame sa na druhých a verím, že to zvládneme a zachránime druhú ligu," optimisticky uzavrel hlavný tréner projektu "B+19" pred náročnou nedeľnou bitkou proti MŠK Púchov. 


rozhodcovia

Zápas 27. kola druhej slovenskej ligy s netradičným nedeľným výkopom o 17:00 hod. rozhoduje hlavný arbiter Matej Choreň. Na čiarach mu budú asistovať Martin Vitko a Roman Poracký.


priamy prenos