”B”: Preverí nás ďalší nováčik - rezerva Ružomberka
Žilinskému "béčku" skríži cestu v 8. kole II. ligy iné "béčko" - ružomberské. V sobotu predpoludním o 10:30 sa predstavíme na Liptove proti tímu, ktorý má navlas rovnakú zápasovú bilanciu ako rezerva šošonov - 4 víťazstvá a 3 prehry. Náš najbližší súper je však pred nami o skóre a zverenci trénera Petra Černáka chcú spraviť všetko preto, aby úspešne zdolali ďalšiu prekážku.

Duel vedie ako hlavný rozhodca Igor Kozák.


Družine vedenej trénerom Petrom Černákom sa do cesty postaví ďalší z kvarteta nováčikov v II. lige. Rezerva Ružomberka v druhej najvyššej slovenskej súťaži odohrala v minulosti štyri sezóny, no vedenie MFK sa po sezóne 2011/2012 rozhodlo "béčko" rozpustiť. "B"-tímu Ružomberka sa v sezóne 2006/2007 podaril zaujímavý počin - ako jediný rezervný tím prenikol až do semifinále Slovenského pohára. A Liptáci nemali ďaleko ani k postupu do finále. Po dvoch bezgólových remízach so Sencom musel rozhodovať penaltový rozstrel, ktorý lepšie zvládli Senčania. Treba však povedať, že "B"-tím vtedy dopĺňali hráči z áčka, ako napríklad Marek Bakoš, Tomáš Ďubek či Juraj Kucka. Teraz bude proti nášmu mužstvu stáť úplne iný tím, ktorý si v minulej sezóne vybojoval postup z III. ligy Stred. V druhej najvyššej súťaži sa ružomberskému béčku darí podobne ako nám - v tabuľke má 12 bodov za 4 víťazstvá a 3 prehry. Liptáci v predchádzajúcom kole prehrali v Bardejove 0:2. 

V sobotu pôjde o prvý vzájomný zápas medzi našou a ružomberskou rezervou.  


prioritou dobrá príprava

Na prehru v Košiciach šošoni veľmi rýchlo zabudli a proti Šamorínu si zverenci Petra Černáka napravili streleckú chuť. Súperovi sme strelili tri góly, no vzhľadom na početnosť šancí ich mohlo byť oveľa viac. 

"Bol to kvalitný zápas z oboch strán. Vypracovali sme si množstvo príležitostí, čo je na jednej strane dobre, ale musíme popracovať na efektivite. Mali sme mierne rezervy aj v defenzíve, pretože sme súperovi dovolili viackrát zakončovať," spomína na zápas kouč žilinskej rezervy. 

V Ružomberku sa po dlhšom čase rozhodli vytvoriť rezervný tím, ktorému sa za dva roky podarilo dvakrát postúpiť. Liptákom sa darí aj v druhej lige, v ktorej majú na konte zatiaľ 12 bodov. "Očakávame behavý, agresívny štýl futbalu. Dokázali vyhrať vonku, čo tiež svedčí o ich sile. V kádri majú mladých hráčov a ťažko predpovedať, čo sa stane v zápase, pretože nás čaká nevyspytateľný súper," reagoval tréner na otázku, čo očakáva od najbližšieho zápasu. 

Počas reprezentačnej prestávky má "béčko" spojený tréningový proces s "áčkom". Tréner Černák zdravotné problémy v tíme neeviduje. "Všetci sú na zápas pripravení - tak naši chalani, ako aj hráči z "áčka". Podstatné je, aby sme spravili vhodný mix hráčov, ktorých pošleme do zápasu a ktorí sa pobijú o dobrý výsledok."

Čo bude podľa lodivoda rezervy dôležité na ceste za ďalšími bodmi? "Potrebné je, aby sme sa dobre pripravili na zápas, mentálne sa naň nastavili. Dôležitý bude najmä dobrý vstup do stretnutia a, samozrejme, chceme sa prezentovať svojím štýlom," zakončil predzápasovú debatu tréner Peter Černák. 


Sobotný duel, ktorý má výkop o 10:30 hod. na hlavnom ihrisku MFK Ružomberok, bude rozhodovať ako hlavný rozhodca Igor Kozák, na čiarach asistujú Peter Čajka a Patrik Papuča.