”B” | Posledné ”domáce” kolo v Považskej proti Trebišovu

MONACObet liga vrcholí a nás čakajú dve záverečné previerky. V prvej z nich sa predstavíme v našom prechodnom domove na Považí, kde privítame súpera z východu Slovenska – Slavoj Trebišov. A rozkaz znie jasne – po troch zápasoch zobrať domov plný bodový zisk.

Duel 29. kola s výkopom v piatok o 17:00 hod. na Štadióne MŠK Považská Bystrica povedie hlavný rozhodca Jaroslav Sučka. Priamy prenos môžete sledovať na platforme Niké TV.


o súperovi

Slavoj Trebišov

Rok založenia: 1912

Klubové farby: modrá a žltá

Štadión: Štadión Slavoja Trebišov (kapacita 3 000 divákov)

Umiestnenie v lige:

  • minulá sezóna: 11. miesto
  • aktuálna sezóna: 13. miesto

Vzájomné zápasy:

  • minulá sezóna: 1:0 (v) a 4:3 (d)
  • aktuálna sezóna: 2:2 (v)

očakávam otvorený a zaujímavý futbal

Remíza v Púchove, očakávania od Trebišova, šanca pre mladých hráčov či domáci zápas mimo nášho štadióna. Viac o tom prezrádza tréner Vladimír Veselý.

Pán tréner, vráťme sa o týždeň späť. Ako spätne hodnotíte výkon a bod z Púchova?

"Každý bod z vonku je dobrý, pred zápasom by sme ho brali. Na základe toho priebehu, počas ktorého sme vyhrávali o dva góly, však strata víťazstva mrzí. Výkon bol ale diametrálne odlišný ako v minulom stretnutí, takže z tohto pohľadu sme spokojní. Na druhej strane, inkasovali sme góly z kategórie lacnejších, s čím nie som spokojný."

Čaká nás predposledné kolo tejto sezóny MONACObet ligy. Čo očakávať od duelu s Trebišovom?

"Očakávam otvorený futbal. Rovnako ako my, aj Trebišov chce hrať futbal. Majú mladé a behavé družstvo, trénera, ktorý vyznáva útočný štýl a celkovo patria medzi ofenzívne tímy. Osobne si myslím, že uvidíme veľmi zaujímavý duel."

Vzhľadom na to, že sú pred nami dve posledné kolá, dostanú príležitosť opäť mladší hráči z kategórie U19?

"Uvidíme, ako to vyskladáme, keďže máme menšiu maródku a v sobotu hrá aj 19-tka. Myslím si ale, že niekto z mladších chalanov sa určite v stretnutí objaví aspoň na istú časť zápasu."

Tento "domáci" duel odohráme na štadióne v Považskej Bystrici. Môže to zohrať úlohu? Je to štadión, ktorý nám vyhovuje?

"Výraznejší problém alebo negatívum v tom pre nás nevidím. V Považskej Bystrici je štadión aj trávnik na veľmi dobrej úrovni, takže by sme sa s tým mali v pohode vysporiadať."

Už je isté, že víťazom ligy a postupujúcim do Niké ligy je Komárno. Je to podľa vás zaslúžený postup? Postúpil najlepší tím?

"Získali najviac bodov, takže áno. Je to konsolidovaný tím, ktorý sa v posledných sezónach stále pohyboval na popredných priečkach. Tento rok to jednoducho vyústilo v zaslúžený postup. Podávali vyrovnané a konzistentné výkony, pričom dokázali vyhrávať doma aj vonku. Gratulujeme im k postupu."


vstupenky

Na Štadióne MŠK Považská Bystrica bude pre divákov otvorená hlavná tribúna. 

Vstup na zápas je pre všetkých ZDARMA


priamy prenos

Stretnutie môžete sledovať naživo prostredníctvom internetovej platformy Niké TV.


Facebook