Akadémia MŠK: Týždenný program zápasov (9.9. - 15.9.)
PROGRAM ZÁPASOV AKADÉMIE MŠK ŽILINA V 37. KALENDÁRNOM TÝŽDNI. Kompletný rozpis stretnutí nájdete aj v sekcii Zápasy.

streda 11.9.

U17: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 3:1 (2:0) Góly MŠK: Jambor 2, Jakubík / dohrávka 4. kola I. LMD U17

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17: "Vo vyrovnanom zápase proti kvalitnému tímu sme boli efektívnejší ako súper a vďaka tomu, že hráči išli na doraz, sme zvíťazili." 


U16: MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 4:2 (1:1) Góly MŠK: Bortoli 2, Sauer, Hroza / dohrávka 4. kola I. LMD U16

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U16: "Hral sa dobrý mládežnícky zápas s množstvom gólových príležitostí. Súper ukázal kvalitu hlavne smerom dopredu. Na našej strane bolo tých šancí viac - strelili sme štyri pekné góly a viackrát sme nastretlili konštrukciu brány. Naše víťazstvo bolo zaslúžené. Chalanom patrí pochvala a poďakovanie za predvedený výkon."


U13: TJ Družstevník Dlhá nad Oravou U15 - MŠK Žilina 4:3 (4:0) Góly MŠK: Kováčik 3 / dohrávka 2. kola II. ligy SŽ U15 Sever


U10: TJ Družstevník Dlhá nad Oravou U13 - MŠK Žilina 2:7 (1:3) Góly MŠK: Michalík, Surán a Dikoš po 2, Koštiaľ / dohrávka 2. kola II. ligy MŽ U13 Sever


ŽENY: FK Poprad - MŠK Žilina 1:3 (0:2) Góly MŠK: Kucharčíková, Jančová, Kekelyová / 2. kolo Slovenského pohára žien


štvrtok 12.9.

U15: MFK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 2:3 (2:1) Góly MŠK: Vaľko 3 / dohrávka 3. kola I. LSŽ U15 Stred

Ľuboš Nosický, tréner MŠK Žilina U15: "Vo veľmi fyzicky náročnom zápase sme išli na doraz svojich síl, kde o výsledku rozhodla naša kvalitnejšia finálna fáza. Dnešný zápas sa musel páčiť všetkým. Chceme takto bojovať aj naďalej."


U14: MFK Dukla Banská Bystrica - MŠK Žilina 1:7 (0:4) Góly MŠK: Dikoš, Morgoš a Šarudi po 2, Adamica / dohrávka 3. kola I. LSŽ U14 Stred

Patrik Mojžiš, tréner MŠK Žilina U14: "Hrali sme dobre kombinačne. V situáciách 1 na 1 sa chlapci presadzovali, z čoho sme si vytvorili šance a strelili sme pekné góly."


WU19: MŠK Žilina - MŠK Považská Bystrica 5:1 (2:1) Góly MŠK: Obertová 3, Berešíková, Hauerová / 5. kolo I. ligy WU19 skupina "B"

Stanislav Ceniga, tréner MŠK Žilina WU19: "Do zápasu sme vstúpili dobre, držali sme loptu, kombinovali. Vo finálnej fáze sme však boli málo dôrazní. Po rohu sme sa dostali do vedenia, odvtedy sme kontrolovali hru, no súper dokázal vyrovnať. Našťastie sme sa hneď vrátili späť do vedenia. Druhý polčas bol plne v našej réžii a hostky len odkopávali loptu. Pridali sme ďalšie tri góly a v pohode sme zvíťazili."


WU15: MŠK Žilina - MŠK Považská Bystrica 2:0 (1:0) Góly MŠK: Procházková, Mikulová / 5. kolo I. ligy WU15 skupina "B"

Jaroslav Trnka, tréner MŠK Žilina WU15: "Od úvodu bolo na dievčatách vidieť chuť zvíťaziť. Začali sme dobýjať bránku súpera, ale cez prehustený stred to išlo veľmi ťažko. Pomohla nám až chyba v obrane súpera, ktorú sme využili a dostali sme sa do vedenia. V druhom polčase sme chceli rýchlo dať druhý gól, otvorili sme hru a mali sme aj kúsok šťastia, že súper nevyrovnal. Podarilo sa nám streliť druhý gól a hru sme kontrolovali do konca stretnutia."


sobota 14.9.

U19: AS Trenčín - MŠK Žilina 2:1 (0:0) Gól MŠK: Kaprálik / 6. kolo I. LSD

Norbert Guľa, tréner MŠK Žilina U19: "V prvom polčase sme boli aktívni. Hrali sme vysoký pressing, čo súperovi robilo značné problémy. Po zisku lopty sme dobre kombinovali a súpera sme nepúšťali k našej bráne. Hra z našej strany zniesla vysoké kritériá, škoda činností vo finálnej fáze. Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne, dali sme rýchly gól. Potom sa hra trochu vyrovnala, útoky sa striedali na oboch stranách. Mrzí ma, že po dvoch centroch do nášho pokutového územia sme nepokryli domáceho útočníka a dostali sme dva góly. Striedaniami sme chceli so zápasom ešte niečo urobiť, ale nevypracovali sme si šance. Chalanov chválim za prístup, nasadenie, hoci to dnes nevyšlo."


U17: MŠK Žilina - AS Trenčín 0:0 / 6. kolo I. LMD U17

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17: "Výborný mládežnícky zápas, ktorému akurát chýbali góly. V prvom polčase bol súper herne lepší, dominantnejší. My sme chceli hrať viac bezpečne a po zisku lopty mať kolmý prechod do útoku. Po zmene strán sme súpera viac napádali, a tak musel hrať vzadu na riziko. Vypracovali sme si v závere dve vyložené šance, súper jednu, avšak vzhľadom na priebeh je výsledok spravodlivý. Hráčov chcem pochváliť za to, že dokázali zvládnuť nahustený program, keďže sme za 14 dní odohrali 5 zápasov."


U16: MŠK Žilina - AS Trenčín 2:0 (0:0) Góly MŠK: Sauer, Vaľko / 6. kolo I. LMD U16

Ivan Belák, U16: "Dnes to bol veľmi dobrý mládežnícky zápas. Hlavne v prvom polčase bolo tempo vysoké, keď sa striedali úseky hry v dominancii na lopte na oboch stranách. Súper ukázal kvalitu hlavne v prvom polčase. Po zmene strán sme už mali herne navrch my, ale hostia stále hrozili po zisku lopty. Napokon sme prevahu v druhom polčase pretavili do dvoch gólov a myslím si, že sme zaslúžene vyhrali. Takéto zápasy posúvajú hráčov vpred, bodaj by bolo takých zápasov v súťaži viac. Chalanom patrí pochvala a poďakovanie za dnešný výkon."


U13: MŠK Žilina - FK Tatran Turzovka U15 7:1 (3:1) Góly MŠK: Buček, Bačík, Uhlárik, Tichý, Kováčik, Kubala, Minárik / 7. kolo II. ligy SŽ U15 Sever


U10: MŠK Žilina - FK Tatran Turzovka U13 24:0 (17:0) / 7. kolo II. ligy MŽ U13 Sever


ŽENY: AS Trenčín - MŠK Žilina 1:2 (0:1) Góly MŠK: Grečnárová, Valová / 4. kolo I. ligy žien

Marián Dlobík, tréner žien MŠK Žilina: "Do zápasu sme vkročili aktívne a v úvode sme mali hru pod kontrolou. Avšak časté nepresnosti nahrávali súperovi. Jednu takú po rýchlom brejku takmer domáce využili, proti bola excelentne chytajúca Červíková. Naopak chybnú rozohrávku domácich sme potrestali, keď Kekelyová spätnou prihrávkou našla v pokutovom území Valovú, tá sa nemýlila a loptu upratala k tyči. Úvod druhého polčasu vyšiel domácim, kedy vyrazenú krížnu strelu dorazila do prázdnej brány domáca útočníčka. Vyrovnávajúci gól nás nakopol a prevzali sme iniciatívu. Po sérii šancí sa ujala krásna strela Grečnárovej do horného rohu domácej brány. Domáce vrhli všetky sily do útoku, čím sa nám naskytli šance vnikať do otvorenej obrany. A keď Červíková bravúrne zlikvidovala samostatný nájazd Žitňákovej, vedeli sme už, že zápas dotiahneme do víťazného konca a pripísali si veľmi dôležité body."


nedeľa 15.9.

"B": MŠK Žilina - MŠK Púchov 1:2 (1:1) Gól MŠK: Farský / 9. kolo II. ligy

Instagram feed #mskzilina