Akadémia MŠK: Týždenný program zápasov (28.10. - 3.11.)
PROGRAM ZÁPASOV AKADÉMIE MŠK ŽILINA V 44. KALENDÁRNOM TÝŽDNI. Kompletný rozpis stretnutí nájdete aj v sekcii Zápasy.

utorok 29.10.

WU19: FK Dubnica nad Váhom - MŠK Žilina 0:7 (0:3) Góly MŠK: Obertová 2, Berešíková, Čechová, Hauerová, Ondrášiková, Sirejová | 8. kolo I. ligy dorasteniek

Stanislav Ceniga, tréner dorasteniek MŠK Žilina: "Od začiatku sme mali hru vo vlastných rukách a aj keď sme v prvom polčase kopili veľa nepresností, dostávali sme sa do zakončení. V druhom polčase sme už jasne dominovali, pričom súperky sa poriadne ani nedostali na našu polovicu. Spresnili sme prihrávky a mali veľa šancí, z ktorých sme pridali 4 góly. Babám ďakujem za výkon, keď najmä v druhom polčase bola naša hra výborná."


WU15: FK Dubnica nad Váhom - MŠK Žilina 2:2 (2:1) Góly MŠK: Uríková, Poliaková | 8. kolo I. ligy žiačok

Jaroslav Trnka, tréner žiačok MŠK Žilina: "Nevydarený zápas našich dievčat. V pozmenenej zostave bez viacerých hráčok, ktoré chýbali kvôli školským povinnostiam, sa dievčatá trápili. Hneď v úvode zápasu po našich chybách sme inkasovali z dvoch striel na bránu 2 góly. Potom sa hra vyrovnala, do polčasu sme strelili ešte kontaktný gól a veľa šancí sme nedokázali dotaihnuť do víťazného konca. V druhom polčase sme rýchlo vyrovnali, ale víťazný gól sa nám nepodarilo streliť. Vypracovali sme si viacero sľubných príležitostí, ale tieto neboli úspešne ukončené. Buď nám chýbala presnosť alebo dôraz v zakončení. Aj napriek tomu musím dievčatá pochváliť, že v takejto zostave a bez striedania odohrali ťažký zápas."


streda 30.10.

U15: MŠK Žilina - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 7:0 (2:0) Góly MŠK: Sauer 2, Weber 2, Halama, Košút, Hranica | 10. kolo I. LSŽ U15 Stred

Ľuboš Nosický, tréner MŠK Žilina U15: "Súper bránil päticou obrancov v bloku pred vlastnou šestnástkou a nebolo jednoduché sa dostať kombináciou za ich chrbát. Individuálne sme sa však dokázali v prehustenom priestore presadiť a vypracovali sme si gólové príležitosti, keď okrem gólov sme päťkrát nastrelili brvno súperovej brány."


U14: MŠK Žilina - FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 16:0 (7:0) Góly MŠK: Dikoš 7, Tichý 3, Šarudi 2, Kubala 2, Staník, Horvát | 10. kolo I. LSŽ U14 Stred

Patrik Mojžiš, tréner MŠK Žilina U14: "Odohrali sme veľmi výborné stretnutie s veľmi dobrými individuálnymi hernými výkonmi."


U12: FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa U13 - MŠK Žilina 2:4 (2:2) Góly MŠK: Bujný 2, Hoferica, Minárik | 10. kolo I. LMŽ U13 Stred


U11: FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa U12 - MŠK Žilina 9:4 (2:1) Góly MŠK: Vrábel 2, Boženík, Pobijak | 10. kolo I. LMŽ U12 Stred


štvrtok 31.10.

U19: MŠK Žilina - FK Senica 1:0 (1:0) Gól MŠK: Mojžiš | 13. kolo I. LSD

Norbert Guľa, tréner MŠK Žilina U19: "Dynamický mládežnícky zápas proti nepríjemnému súperovi, ktorý hral vysoko. My sme sa s tým museli vyrovnať a v prvom polčase sme z toho celkom dobre vychádzali. Mrzí ma efektivita, tam sme zlyhali, mali sme 3-4 dobré šance a tie sme nepremenili. Druhý polčas bol rozkúskovaný, trošku už odišla kvalita prevedenia niektorých herných činností. Hráči sa aj týmto smerom rozvíjajú, že do poslednej minúty musia byť v strehu, lebo zápas bol až do konca otvorený. Chlapcom ďakujeme za predvedený výkon."


U17: FK Senica - MŠK Žilina 3:2 (1:1) Góly MŠK: Bechný, Rusko | 13. kolo I. LMD U17

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17: "Išlo o zápas, v ktorom sme boli herne lepší, futbalovejší a mali sme aj viac šancí na strelenie gólov. Súper sa zameral na jednoduchý prechod dlhými loptami a na štandardné situácie. V úvode zápasu sme práve po dlhej lopte zo štandardky a prehratom súboji nezachytili druhú loptu a inkasovali. Potom sme sa dostali do zápasu, vyrovnali a mali ešte niekoľko sľubných možností. V druhom polčase sme inkasovali strelou spoza šestnástky, keď sme neskoro vystúpili proti strelcovi. Vyrovnali sme po peknej krídelnej akcii. Za tohto stavu sme mali šancu, ktorú sme nepremenili. Súper, naopak, strelil gól po našom nedôraze v šestnástke. V závere sme mali možnosť vyrovnať, ale brankár chytil našu šancu. Prístup hráčov bol v poriadku, problém sme mali s agresivitou v súbojoch."


U16: FK Senica - MŠK Žilina 1:2 (0:1) Góly MŠK: Vaľko, Prokop | 13. kolo I. LMD U16

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U16: "V prvom polčase sme boli dominantní, dobre sme kombinovali, aj keď sme sa do zakončenia cez zhustenú obranu dostávali sporadicky. Na konci prvého a v úvode druhého polčasu sme dvakrát skórovali. Do 60. minúty, kedy súper znížil z pokutového kopu, sme mali hru pod kontrolou. Od tohto momentu to už bol skôr boj až do konca zápasu. Chalanom patrí pochvala za predvedený výkon."


nedeľa 3.11.

"B": MŠK Žilina - MFK Dukla Banská Bystrica 1:2 (0:2) Gól MŠK: Filippov | 16. kolo II. ligy


ŽENY: MFK Ružomberok - MŠK Žilina 2:1 (0:0) Gól MŠK: Strončeková | 3. kolo Slovenského pohára žien

Marián Dlobík, tréner žien MŠK Žilina: "Domáce nas zaskočili agresivitou a bojovnosťou. Po bezgólovom polčase sme z ofsajdovej situácie inkasovali, čo nás nakoplo a o pár minút nato sme vyrovnali. Hru sme mali pod kontrolou, ale v poslednej minúte sme nepochopiteľne neodkopli loptu a z hranice šestnástky sme inkasovali na 2:1 v čase, keď sa už nedalo nič robiť."

Instagram feed #mskzilina