Akadémia MŠK: Týždenný program zápasov (14.10. - 20.10.)
PROGRAM ZÁPASOV AKADÉMIE MŠK ŽILINA V 42. KALENDÁRNOM TÝŽDNI. Kompletný rozpis stretnutí nájdete aj v sekcii Zápasy.

streda 16.10.

U17: MŠK Žilina - FC Nitra 3:1 (3:0) Góly MŠK: Jambor, Bombík, Kaňuch | 11. kolo I. LMD U17

Slavomír Konečný, tréner MŠK Žilina U17: "Zápas výbornej úrovne z obidvoch strán. My sme boli prvý polčas efektívnejší, súper svoje šance nepremenil. Úvod druhého polčasu patril hosťom, mali viac loptu, ale bez šancí. Tie sme si vytvorili aj my, ale nedokázali sme ich premeniť a definitívne zatvoriť zápas. Súper v závere strelil gól a mal ešte šancu, ktorú perfektne zneškodnil náš brankár. Za celkový priebeh sme si víťazstvo zaslúžili. Chválim celý tím."

U16: MŠK Žilina - FC Nitra 8:2 (4:2) Góly MŠK: Vaľko 3, Hroza 2, Bistiak, Chyla, Javorček | 11. kolo I. LMD U16

Ivan Belák, tréner MŠK Žilina U16: ”Dnes sme odohrali veľmi dobrý zápas, čo hovorí aj konečný výsledok. Od úvodu sme boli aktívni, mali sme dobrý pohyb a agresívni v súbojoch s dobrým štartom na loptu. Súperovi sme v prvom polčase dovolili dve príležitosti, ktoré potrestal gólom. My sme v prvom dejstve strelili štyri góly, podobne aj v druhom. Chlapci ukázali niekoľko pekných kombinácií aj individuálnych prienikov. Chválime chlapcov za prístup k zápasu ako aj hernú kvalitu a na základe toho si druhý polčas užívali.”

sobota 19.10.

"B": MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MŠK Žilina 2:1 (2:0) Gól MŠK: Kurminowski | 14. kolo II. ligy

U19: FC Nitra - MŠK Žilina 3:1 (2:1) Gól MŠK: Holáň | 11. kolo I. LSD

Norbert Guľa, tréner MŠK Žilina U19: "Dnes sme videli zaujímavý zápas. Domáci sa viac zamerali na bránenie strednej zóny, my sme sa snažili túto zónu našou futbalovosťou prekonať. Celkom slušne sme kombinovali, no v prvom polčase sme doplatili na zlé riešenie situácie, kedy súper nakopával lopty za našu obranu a po našich chybách dokázal skórovať. Potom sme sa dostali do zápasu peknou akciou Holáňa. Hráčov sme nabádali, aby neprestali v aktivite. Dokázali sme súpera zatlačiť pred jeho vlastné pokutové územie, vytvorili sme si dve-tri sľubné príležitosti, lenže sme ich nedokázali premeniť a súper po brejku uzavrel zápas strelou z 25 metrov. Chlapcom nemožno uprieť snahu, no pokiaľ chceme výsledok, musíme sa vyvarovať individuálnym chybám v pokutovom území."

U15: MŠK Žilina - MŠK Námestovo 14:0 (6:0) Góly MŠK: Sauer 6, Mlkvik 3, Jančiga 2, Ilovský, Beňadik, Palka | 8. kolo I. LSŽ U14 Stred

Ľuboš Nosický, tréner MŠK Žilina U15: “Dnes sme odohrali jednoznačný zápas, schuti si zahrali a zastrieľali.”

U14: MŠK Žilina - MŠK Námestovo 14:0 (11:0) Góly MŠK: Dikoš 5, Šarudi 3, Hriňa 2, Dolník, Šinko, Horvát, Adamica | 8. kolo I. LSŽ U14 Stred

Patrik Mojžiš, tréner MŠK Žilina U14: "Dobrou medzihrou sme sa dostávali do šancí. V prvom polčase sme boli spokojní s produktivitou."

U13: MŠK Žilina - FK Čadca U15 7:0 (4:0) Góly MŠK: Kováčik a Bujný po 2, Murček, Meško, Tichý | 12. kolo II. LSŽ U15 Sever

U12: MŠK Námestovo U13 - MŠK Žilina 5:1 (2:1) Gól MŠK: Hoferica | 8. kolo I. LMŽ U13 Stred

U11: MŠK Námestovo U12 - MŠK Žilina 7:16 (1:7) Góly MŠK: Barčiak, Vrábel a Pobijak 4, Šutara 2, Minárik, Maňo | 8. kolo I. LMŽ U12 Stred

U10: MŠK Žilina - FK Čadca U13 4:0 (1:0) Góly MŠK: Rašovec a Urbánek po 2 | 12. kolo II. LMŽ U13 Sever